В пам’ять про Дмитра Данилишина…

18.04.2013 | Filed under: Публікації

2 квітня 2013 року минуло 105 років з дня народження бойовика УВО-ОУН Дмитра Данилишина, ім’я якого славить Трускавець вже понад 80 років. З того часу, як разом зі своїм побратимом Василем Біласом віддав своє молоде життя в жертву заради волі та незалежності свого українського народу – 23 грудня 1932 року герої визвольного руху були страчені польською владою за ведення революційної боротьби. 

З нагоди пам’ятної дати відповідно до наказу міськвно та відділу культури ТМР в музеї міста-курорту Трускавця 16 квітня відбулася історико-краєзнавча вікторина, учасниками якої були три команди, представлені учнями 7-х класів трускавецьких середніх загальноосвітніх шкіл. Разом зі своїми наставниками – вчителями історії учні добре підготувалися до даної теми. В допомозі їм стала недавно опублікована книга Миколи Посівнича «Білас і Данилишин. Життя на тлі історії ОУН» (2012 р.).

Завдяки знайомству з матеріалом часів національно-визвольного руху, який до речі не входить до шкільної програми 7-х класів, діти збагатилися в історичному плані, разом з тим в них зародилося правильне відношення до своїх національних героїв.

Команди були представлені в такому складі: СЗШ №1 (Христина Щербанік, Софія Стеців, Богдана Кондратик, Анастасія Гарасим’як, Марія Соловей); НВК «СЗШ №2-гімназія» (Юлія Виноградська, Олег Горічко, Олег Ковальчук, Роман Гурський, Наталія Кліщ); СЗШ №3 (Юрій Скорик, Максим Щерба, Святослав Франчук, Маркіян Водяник, Ліана Рожак).

Переможцем конкурсу стала команда НВК«СЗШ №2-гімназія» (вчитель історії Олександр Байдацький), друге місце посіла команда СЗШ №1 (вчитель історії Тетяна Губерська), і відповідно третє – СЗШ №3 (вчитель історії Галина Савчин). Всі три команди були нагороджені Дипломами І, ІІ, ІІІ ступеня та грамотами музею міста-курорту за активну участь у загальноміській вікторині, а також отримали подарунки від ГО «Товариський клуб» – книги Миколи Посівнича «Білас і Данилишин. Життя на тлі історії ОУН» та солодощі.

Оцінювало історико-краєзнавчу вікторину та відповіді команд компетентне журі у складі – історика, голови благодійного фонду «Літопис УПА» Миколи Посівнича, заступника ГО «Товариський клуб» Ігоря Ліщинського, методистів методкабінету відділу освіти Інни Форемної, Жанни Гаврилик та директора музею Галини Коваль. Організатором та ведучою вікторини виступила науковий працівник музею Любов Константинова.

Вшановуючи пам’ять бойовика УВО-ОУН трускавчанина Дмитра Данилишин, переможці вікторини поклали квіткову композицію до пам’ятного знаку героя, що по вул. Данилишиних.

 Подібні заходи допомагають учням розвиватися інтелектуально, мислити логічно та збагачувати свої знання з історії свого міста, краю та України.

Галина Коваль, директор музею міста-курорту Трускавця

(Переглядів 53 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви