Ось як потрібно робити промоцію Трускавця! Словацький досвід Трускавця без участі Управління розвитку курорту

15.04.2013 | Filed under: Публікації

8-9 квітня 2013 року в словацькому місті Пряшеві пройшла спільна зустріч туроператорів Львівської області та Пряшівського краю Словаччини. З метою презентації санаторно-курортного та туристичного потенціалу до Словаччини виїхала делегація з Трускавця у складі 16 осіб, серед яких: генеральний директор ТзОВ «Резорт-груп», депутат Львівської обласної ради від Трускавця Олексій Балицький, очільник ДП «Санаторій «Кришталевий палац», член виконавчого комітету Трускавецької міської ради Мирослав Гумега, заступник генерального директора ЗАТ «Трускавецькурорт», депутат Трускавецької міської ради Анатолій Стародуб, депутат ТМР, голова фракції «Свобода» в ТМР Богдан Габшій, а також Іван Прохна (компанія «ТурГаличина»), Іван Цегенько (СПА-готель «П’ятий океан»), Сергій Демочко (готель «Європа), Олег Карпин («Вілла Ігнатьєва», курорт Східниця), Руслан Червак (клініка репродуктивної медицини “Інтерсоно”, м. Львів).

Словацьку сторону на конференції представляли приматори (міські голови) міст Пряшівського краю: Пряшева (П. Гадярі), Великого Шариша (М. Драб), Cабинова (П. Молчан), Воронова н/Т. (Я. Раґан), Свидника (Я.Голодняк), Стропкова (П. Обримчак), Липан (Е. Вокал), Михаловець (заступник предности Ґ. Дорич), представники Кошицького самоврядного краю, торгових палат, обласних організацій туризму і фірм Бардієва, Кошиць, Пряшева, Требішова, Гуменного, різних готелів та лікарі. Учасниками конференції були також посли України та Голландії в Словаччині. Конференція проходила під патронатом Генерального консула України в Пряшеві Ольги Бенч і стала, на думку багатьох присутніх, першою ластівкою у налагодженні співпраці між словацькими та українськими туристичними агенціями і фірмами. Захід висвітлювали словацькі преса, радіо і три канали Національного телебачення Словаччини.

Словацько-українська конференція, присвячена обміну інформацією щодо можливості взаємної співпраці і поглиблення туризму між Україною і Словацькою Республікою, відбулася в конференц-залі готелю «Дукля». Складовою частиною конференції була презентація українського туристичного і санаторного-курортного потенціалу. Українські туроператори представили, в першу чергу, всесвітньовідоме курортне місто Трускавець і оздоровчі заклади міста.

Відкрила конференцію консул з економічних питань Генерального консульства України в Пряшеві Світлана Свищева. Пані консул повідомила, що минуло 20 років з часу встановлення дипломатичних відносин між Україною і Словацькою Республікою. На сьогоднішній день між нашими державами підписано 23 угоди. Це угоди різного рівня. Окремо укладені угоди між регіонами, містами і селами. «На сьогоднішній день товарообіг між Україною і СР становить 700 мільйонів доларів. Це дуже мало. Мета цієї акції: прокласти містки відносин в туристичному і санаторно-курортного напрямку».

Почесний консул України у Воронові н/Т. Станіслав Обіцький підтримав ідею скликання конференції, оскільки в цій області є невикористаний потенціал. Він висловив претензії до праці громадсько-правових засобів масової інформації Словаччини, які недостатньо займаються питаннями двостороннього співробітництва між сусідніми країнами. На відміну від Польщі, Словаччина значно відстає в цій галузі. Додав, що в галузі туризму «часто сервіс в українців вищий, ніж у Словаччині».

Керівник делегації з міста Трускавець Олексій Балицький сказав, що члени делегації налаштовані на покращення економічних відносин з Словаччиною і встановлення «здорових відносин між двома націями».

Учасники конференції тут же мали можливість ознайомитись з тим, чому Трускавець здобув світову славу курортного міста. Трускавець – затишна й екологічно чиста зона. Мінеральні води з 14 джерел: «Нафтуся», «Юзя», «Марія», «Софія», «Броніслава» тощо. До конкурентів карловарської солі належить трускавецька сіль «Барбара», яку добувають з високо мінералізованої ропи. В цьому місті можна не лише відпочити, а й лікувати найрізноманітніші хвороби. Для прикладу, в минулому році тут побували клієнти з 46 країн світу – США, Німеччини, Польщі, Франції, Австралії, тут діє 70 різних готелів європейського рівня. Декотрі з них найвищого стандарту VIP-класу, проте є тут і готелі і для менш забезпечених клієнтів.

Генеральне консульство України в Пряшеві, як сказала пані консул Світлана Свищева, має намір поширювати географію знайомства словаків з Україною. «Хочемо показати Центральну і Східну Україну, Україна дуже велика і красива». 23 – 25 квітня в Кошицях і Пряшеві відбудеться презентація міста Кременчук Полтавської області. Полтавщина буде презентувати свої промислові потужності. Будуть представлені практично всі галузі економіки – важка промисловість, легка промисловість, переробна галузь і сільське господарство.

На другий день делегація з Трускавця відвідала мерію міста Високі Татри, поспілкувалась з мером про джерела наповнення бюджету міста та покращення економічних та туристичних відносин між двома курортами.

Взяти участь в заході планував заступник голова облради Валерій П’ятак, але через технічні причини поїхати у Словаччину він не зміг. В останній момент відмовився їхати до Словаччини, щоб популяризувати наш Трускавець, і міський голова Руслан Козир. Втім, трускавчани і так непогано справилися зі своїм завданням у Словаччині – і без мера, і без його заступника Юрія Яворського, і без «управління розвитку курорту». Хочеться сподіватися, що словаки для свого відпочинку та оздоровлення обиратимуть і Трускавець, з потенціалом якого мали можливість ознайомитися.

В коментарях для редакції, які нам дали окремі учасники трускавецької делегації, вони висловлювали задоволення від поїздки. Для прикладу, для директора Трускавецького Міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат» Олега Карпина поїздка стала додатковою можливістю прорекламувати фестиваль. Налагодили ділові стосунки зі словацькими партнерами представники ЗАТ «Трускавецькурорту», туристичної компанії «ТурГаличина», східницької «Вілли Ігнатьєва», трускавецького СПА-готелю «П’ятий океан».

Редакція «Трускавецького вісника» дякує учасникам трускавецької делегації, журналісту Мирославу Ілюку, прес-службі Посольства України в Словацькій Республіці та Генерального Консульства України в Пряшеві за надану інформацію, а очільнику делегації, депутату ЛОР Олексію Балицькому – за люб’язно надані світлини.

Підготував Володимир Ключак

(Переглядів 526 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви