Місто Борислав не має своїх очисних споруд. Нинішня влада шукає відповідних інвесторів для побудови власних очисних споруд. А протягом багатьох років між «Бориславводоканалом» та «Дрогобичводоканалом» є відповідна угода на прийняття стоків з міста нафтовиків. І як водиться між сусідами завжди є порозуміння і взаємовиручка. Але час від часу і між сусідами виникають суперечки. Щодо ситуації зі скиданням стоків в річку Тисменицю, то можемо запевнити про те, що Борислав будь-які дії не виконував на своїй території щодо зменшення кількості і так категорично ставити питання, як Дрогобич, заявивши, що Борислав більш як наполовину зменшив подання своїх каналізаційних стоків на очисні споруди Дрогобича, не можна.
«Якщо була прикрита засувка на каналізаційній трубі, то вона здійснена за межами Борислава працівниками «Дрогобичводоканалу». На території міста Борислава жодні стоки в річку Тисмениця не потрапляють – немає фізичної можливості. Задвижка, яка регулює подачу стоків знаходиться поза межами території міста і до неї мають доступ тільки працівники «Дрогобичводоканалу», – коментує дану ситуацію Руслан Зелінський, перший заступник міського голови м. Борислава.
Крім цього, «Дрогобичводоканал» має напряму укладені угоди з юридичними особами міста Борислава на очищення стоків. Тобто Дрогобич напряму отримує кошти від юридичних осіб. На очищення стоків від населення «Дрогобичводоканал» має укладену угоду з «Бориславводоканалом». Всі стоки від Борислава подаються по одній трубі, як від юридичних осіб так і від населення.
Юристи «Бориславводоканалу» спростовують заяву щодо переукладання угоди на зменшення подачі стоків на очисні споруди Дрогобича з 800 до 360 куб. м. Жодної нової угоди не було підписано, запевняє юридична служба. Була угода між двома водоканалами на очищення стоків, але термін дії її закінчився. З боку Дрогобича не було ніяких зауважень, тобто з юридичної точки зору угода продовжується і вона є діюча.
У зв’язку з ліквідацією КП «Бориславводоканал» було створено КП “Вододар”, яке неодноразово письмово зверталося, щоб укласти угоду на очищення стоків від населення та кожного разу отримувало відмову – мотивація відмови: підприємство, яке ліквідується, має заборгованість.
“Ситуація зі стоками не є новою. Вона складалася роками. Скільки треба було не платити по 50 тисяч, щоб вийшла заборгованість 4 млн. грн. Від боргів ніхто не відмовляється. Оскільки йде процедура ліквідації «Бориславодоканалу», то повинен пройти певний процес і борги будуть повернуті згідно чинного законодавства. Окрім того, варто нагадати той факт, що географічно очисні споруди в Дрогобичі будувалися як районі для обслуговування Дрогобича і Борислава. Свого часу все було пов’язано на одній мережі. І Борислав приймав активну участь у будівництві водозабору “Гірне”. Тільки в 2001 році був проведений розподіл і ці мережі поділені. Тому географічно очисні споруди опинилися не на території міста Борислава і , відповідно, перейшли на баланс “Дрогобичводоканал”. Щодо водогону в районі готельного комплексу «Гірка» протяжністю 1,8 та 5 км, діаметром 500 та 400 мм, то з 2001 року вони є на балансі «Бориславводоканалу», а користується ним безкоштовно «Дрогобичводоканал». Ще варто нагадати щодо різниці в тарифах, яку мала б компенсувати держава. Так, на січень 2012 року ця сума сягнула понад 18 млн. грн. І якщо б принаймні ці кошти надійшли частково, то можна було б повернути всі борги «Бориславводоканалу», в тому числі і за стоки. Під час ліквідації старого підприємства нове повинно почати працювати. Новостворене підприємство отримало для провадження своєї діяльності всі необхідні документи та ліцензії. також отримало на баланс один з локальних водозаборів. Комунальне підприємство “Вододар” готове оплачувати суму яку оплачує населення в сумі 50-60 тис. грн. А також поставити прилад обліку каналізаційних стоків на виході з Борислава. Дрогобич щомісяця втрачає кошти, які може заплатити “Вододар”. В даній ситуації у Борислава є два виходи, або будувати власні очисні споруди, або шукати з Дрогобичем компромісні рішення. “, – підсумовує Руслан Зелінський.
Інформацію для поширення надіслав відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради.
ТОП коментованих за тиждень