В Україні існує дискримінація щодо працюючих громадян, зокрема, бідні громадяни платять у 50 разів більше податків, ніж багаті. Про це сказав заступник голови Федерації профспілок Сергій Кондрюк.
«Бідні громадяни в нашій країні сплачують у 50 разів більше податків, ніж багаті громадяни (в розрахунку на гривню доходу). Це є свідченням того, що в Україні існує дискримінація щодо людини праці », – зазначив Кондрюк.
Він також пояснив, що найнятий працівник, який одержує трудовий дохід у вигляді заробітної плати, і роботодавець знаходяться в нерівних умовах: «Адже працівник сплачує податок з усього доходу, а роботодавець тільки з прибутку, тобто з доходу, зменшеного на собівартість продукції. Крім того, трудові доходи у вигляді заробітної плати оподатковуються за ставками щонайменше втричі вище, ніж доходи від нетрудової діяльності, зокрема, дивіденди, відсотки по депозитних внесках, прибуток від продажу рухомого та нерухомого майна ».
Іншою особливістю, вважає заступник голови ФПУ, є велика різниця між доходами українців. «Розрив між доходами багатих і бідних громадян, за даними різних експертів, сягає 40 разів, що становить загрозу національній безпеці держави та соціальної стабільності», – переконаний Кондрюк.
Тому й не дивно, за його словами, що Україна в рейтингу Світового банку Doing Business у частині сплати податків по результати 2011 року посідає занадто низьке місце – 181 серед 183 можливих. «Це вимагає проведення виваженої податкової політики, в першу чергу, з метою збалансування інтересів держави, підприємств і громадян», – резюмував він.
ТОП коментованих за тиждень