До керівника КП «Трускавецьтепло» Руслана Крамара мене в понеділок, 12 листопада, привели два питання. По-перше, велике прохання мешканців четвертого під’їзду будинку №5 на вулиці Івасюка вияснити, чому у них від початку опалювального сезону нормальне опалення було три дні від сили, а решту часу – холод і сирість в оселях. Та Руслан Крамар – не лише директор комунального підприємства, а й досить відомий в місті та, щоб там не говорили, яскравий політичний діяч, лідер міської «Батьківщини». І останнім часом містом пішли чутки, що у зв’язку з успіхом представника «Батьківщини» Романа Ілика на виборах до Верховної Ради по нашому 121 Дрогобицькому округу, Руслан Крамар залишає марудну трускавецьку комуналку, де купа проблема та кредитів, та й вирушає до Києва допомагати народному депутатові боротися та робити політику чистішою під куполом головного законотворчого органу країни.
– Брехня. Чесно. – одразу спростував ці гіпотези Руслан Крамар і запевнив, що відмовився від посади довіреної особи народного депутата Романа Ілика на платній основі.
В цьому місці Руслан Крамар також висловив щире здивування-обурення і задав запитання мені, яке також просив надрукувати: як я, учасник Помаранчевої революції, можу працювати на Партію регіонів? – Брехня. Чесно. – так само щиро відвертістю на відвертість, і так завелика увага до скромної персони журналіста. Та, зрештою, кожен має право на свою думку в міру своєї політичної розпущеності.
Тому повертаємося до тепла, точніше його відсутності в будинку №5 на вулиці Івасюка. Спершу заступник директора КП «Трускавецьтепло» Наталія Пономаренко запевнила, що жодних скарг на погане опалення в цьому будинку не надходило. Тепловикам відомі проблеми на Стебницькій, 96 та Стуса, 16, де на вихідні 10-11 листопада сталися розриви тепломереж. Причому на Стуса, 16 дуже важкий випадок – труби прокладені на глибині 5-6 метрів, в підпірному насипі, дуже важко докопатися навіть до місця розриву. Та комунальники працюють без вихідних і допізна, щоб ліквідувати проблему.
Пізніше Руслан Крамар телефонує до інженера і таки виясняє, що на Івасюка, 5 також був прорив, але його вже заварили. Тепер там, мовляв, не всі труби розвоздушені – мешканці не завжди пускають у свої квартири. (Мешканці, а це – в основному, свідомі інтелігентні пенсіонери, лікарі, вчителі стверджували, що вони навпаки пускали і викликали самі представників КП «Трускавецьтепло», лиш би в квартирах стало тепло рівномірно і надовго. Мовляв, ще у суботу, 10 листопада викликали слюсаря, який казав відлити в підвалі п’ять відер води, та це не допомогло…) Але, треба сказати, що до кінця дня понеділка, 12 листопада, комунальники таки змобілізувалися (бо ж можуть, коли хочуть, а ще якщо трохи підштовхнути скаргами та посиленою увагою) та знайшли причину відсутності тепла на Івасюка,5 і ситуацію виправили. А ви кажете партії, головне – люди…
Руслан Ярославович запевнив, що взагалі роботою своїх працівників задоволений, а на не завжди якісну подачу тепла впливають багато чинників. Вони старі і добрі відомі: зношеність тепломереж, особливо в найстаріших мікрорайонах Сагайдачного та Івасюка. Навіть якщо труби потроху протягом літа латали-ремонтували, то вони до початку опалювального сезону знову прогнивають. А де тонко, там і рветься… Свою справу в розбалансуванні системи централізованого опалення зробили і «автономними-економники», які робили все з найдешевшими майстрами, відрізали стояки в підвалах без заглушки як хто міг і хто хотів, не думаючи про шкоду для сусідів. З початком опалювального сезону тижні два пішло на те, щоб ліквідувати такі аварійні ситуації. Ще одна традиційна проблема – хронічний брак коштів. «Трускавецьтепло» відповідає за підведення тепла до будинку, і лише з початком опалювального сезону КП «Трускавецьжитло» почало перераховувати тепловикам частку квартплати на обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Відповідно тепер почали перекривати ділянки, які в найбільш критичному стані.
Та на цьому добра воля і відкритість для преси Руслана Крамара не закінчилися. На наступний день він зініціював екскурсію котельнями, розривами та підвалами міста, щоб наочно продемонструвати, в яких умовах і на якому обладнанні працюють тепловики міста. В котельні на Івасюка керівник КП «Трускавецьтепло» демонструє старий котел, який демонтували, і на його місце планують поставити два нові сучасні котли «Колві», що працюватимуть виключно на два садочки – «Ялинку» та «Зірочку». Котли вже закуплені на кошти підприємства, очікують 100 тисяч гривень з міського бюджету на закупівлю допоміжного обладнання. Поки що прилад фіксує витік води в мережі 6 метрів кубічних за годину, при нормі 2,5-4 куба. Значить, явно десь є розрив, хлопці поїхали шукати де…
Не чути, слава Богу, цього року скарг з третьої школи, яка минулого року замерзала в кращому випадку при плюс 15. Сьогодні до навчального закладу підготовлено два шляхи подачі тепла: котельня на Івасюка та модульна котельня спеціально для СЗШ №3 та садочку «Дзвіночок». Руслан Крамар з гордістю відзначив, що котельня третьої школи повністю збудована на кошти підприємства, а це близько 850 тисяч гривень. «От як працюємо, коли ще таке було? А ще й кредит сплачуємо згідно графіку» – хвалиться Руслан Ярославович. До запуску модульної котельні все готово, буквально сьогодні має приїхати на перевірку остання інстанція – служба безпеки газу – та дати дозвіл на введення в експлуатацію.
На Стуса, 16 фотографую справді глибоченну яму, в якій навіть дна не видно. Роботи тут тимчасово припинилися – падає дощ, можливі зсуви.
Наш останній пункт – підвал на Івасюка, 5, де вже все спокійно, сухо і тепло.
Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»
ТОП коментованих за тиждень