Під вигуки «Поверніть Бориславу воду» розпочався новий робочий тиждень у Львівській обласній державній адміністрації. Зневоднені жителі Борислава вимагали зустрічі з головою Львівської обласної державної адміністрації. В руках плакати під ногами порожні пляшки. Люди багато часу без води, то через заборгованість КП «Бориславводоканал» за електроенергію, то через несправність одного насосу, то іншого. І тут на фоні бездіяльності міської влади, обласних і міських депутатів, немічністю керівництва КП «Бориславводоканалу», громада міста взяла ініціативу у свої руки.
Коментує Руслана Мельник (громадський діяч у місті Бориславі): «Кілька сотень мешканців підписали звернення до голови Львівської ОДА з вимогою забезпечити надходження субвенцій на погашення заборгованості різниці тарифів з послуг водопостачання та водовідведення, а це 7,5 млн. грн. у бюджет міста Борислава. Ми, як мешканці Борислава дуже сподіваємось на ці кошти, оскільки вони допоможуть КП «Бориславводоканалу» розрахуватися за заборгованість по електроенергії та вирішити багато інших проблем.
Також ми просимо сприяти у наданні технічної допомоги КП «Бориславводоканал» для виявлення несанкціонованих підключень у мережі водопостачання Борислава та Східниці. Тоді це дасть змогу виявити крадіїв води і заставить їх платити за воду.
А ще ми вимагаємо припинити терор проти громади Борислава, бо як ще сказати, коли місто зневоднюють аж на три тижні. Ці дії, в будь-якому випадку ми вважаємо незаконними хоча б тому, що це суперечить ст. 6 Закону України «Про питну воду і питне водопостачання». І взагалі, у місті Бориславі давно ведеться робота по приватизації комунального підприємства, чи передачі його в управління приватній структурі. Залишається лише переконати людей. А як це зробити? Не дати води і тим самим схилити думку мешканців, що нібито більше в комунальній власності це підприємство існувати не може. Громада Борислава негативно висловлюється щодо приватизації, або концесії свого комунального підприємства, бо має гіркий досвід передачі приватним фірмам обслуговувати житлово-комунальне майно, чи надання приватній фірмі вивозити сміття у місті».
На зустріч до бориславців вийшла Ірина Гримак заступниця голови Львівської обласної державної адміністрації. Спілкування було довгим жвавим та емоційним.
Коментує Олег Дергун (координатор Правого Сектору у місті Бориславі): «Те, що стосується нашої вимоги по забезпеченню надходження субвенцій на погашення заборгованості різниці тарифів з послуг водопостачання та водовідведення, а це 7,5 млн. грн., то п. Гримак сказала, що готовий проект постанови Кабміну щодо повернення цих коштів до бюджету міста Борислава і цей проект постанови буде розглядатися на найближчому засіданні Кабміну.
Нашою другою вимогою було надання технічної допомоги КП «Бориславводоканал» для виявлення несанкціонованих підключень у мережі водопостачання. Тут Ірина Гримак запевнила, що в найкоротші терміни буде створена робоча група, де предметом роботи серед всього іншого і буде технічна допомога у виявленні несанкціонованих «врізок» у мережі водопостачання.
На вимогу щодо вживання заходів у недопущенні Львівобленерго відключення електропостачання об’єктів КП «Бориславводоканал» керуючись ст.6 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» п. Гримак ухилилась від чіткої відповіді, «сухо» сказавши, що консультації з Львівобленерго триватимуть і надалі».
Пані. Ліда (мешканка вулиці Коваліва): «Я слухала п. Ірину Гримак і єдине, що загострило мою увагу – це те, коли вона сказала, що наші водомережі це решето і без інвестора ми не витягнемо. Дивно, невже проводились якісь офіційні експертизи по втраті води у зв’язку з несправністю водомереж? Звідки такі висновки? У мене складається враження, що нас знову намагаються схилити до думки у тому, аби віддати нашу воду, наш водоканал у приватні руки. Здається, усі проти нас, водопостачанням і нашим комунальним майном переймаємось тільки ми – громада Борислава».
Віктор Руднєв (громадський діяч у місті Бориславі): «Передача управління у «приватні руки» означає, що ці «приватні руки» будуть думати виключно про свої «приватні д…» – про прибуток. Не вірю, що якісь «приватні руки», сильно перейматимуться модернізацією підприємства, не думаю, що інвестор дуже дбатиме про екологію (про якість води, яку споживатимуть мешканці), сумніваюсь, що «приватні руки» сильно будуть боротися з незаконними «врізками» у водомережі, зокрема в Східниці, а навіщо, як там готовий “лівайзерський бізнес” на нашій воді, а що їм люди, для так званих інвесторів, громада Борислава – це сировинний придаток, для них люди – вівці, яких вони будуть «стригти» і обов`язково виросте тариф на воду – «до ворожки не ходи». Вихід є завжди, замінити керівництво водоканалу і значної частини працівників, виявити “врізки”, бо тільки через крадіжку води водоканал у постійній борговій ямі, провести аудит фінансово-господарської діяльності і починати працювати».
Пані. Ірина (мешканка вулиці Володимира Великого): Де є наші обласні депутати Кочержат і Голобутовський? Нас як громаду ніхто з наших обласних депутатів не зустрів. Вони жодним чином не сприяють нам у вирішенні поставлених нами вимог. Голобутовський повинен стояти з нами, а його не чути і не видно, ясно, в нього своя політика щодо водоканалу – концесія, але чому така політика йде всупереч волі громади? Він повинен в першу чергу захищати і представляти нашу думку – громади Борислава, а тоді мати свою. Ми проти передачі управляння у приватні руки нашого водоканалу.
Підготував Назар Хопяк
ТОП коментованих за тиждень