Залучення інвестицій – потужний крок до розвитку

22.03.2019 | Filed under: Публікації

У четвер, 21 березня, міський голова Борислава Ігор Яворський разом з депутатами Бориславської міської ради Русланом Зелінським, Андрієм Спасом, Ігорем Тарновецьким та членом виконкому Олегом Спасом відвідали новозбудовану сонячну електростанцію, яка знаходиться в мікрорайоні Губичі. Представники влади оглянули територію та встановлене обладнання.

ТзОВ «Бориславська сонячна станція» розмістило свої потужності на 14 га землі. Як зауважив міський голова, будівництво сонячних електростанцій в цьому районі – це одне з найбільш правильних рішень щодо використання території, адже ділянка попадає в дві санітарні зони: промислового підприємства та діючого сміттєзвалища, і немає великого кола можливостей для її використання.

«Тішить, що знайшлись інвестори, які розгортають там свої виробничі потужності, – зазначив міський голова. – Їх зацікавленості сприяють вдалий рельєф, нахил земельної ділянки, прокладені поруч високовольтні лінії, якими можна транспортувати електроенергію в мережу без додаткових фінансових вкладень. Тому, окрім цієї ділянки, поряд під таке ж призначення надані ще дві, в розробці документи на четверту. В недалекому майбутньому район, який донедавна був занедбаним, зможемо з впевненість називати «сонячним». Адже, згідно планів забудови, після реалізації проектів загальна площа території, яка буде охоплена сонячними електростанціями, сягатиме більше 40 га.

1 березня електростанція згенерувала перший кіловат сонячної енергії. На виробництві знаходиться 30 760 панелей. Обладнання оснащене 114 інверторами. Електростанція має загальну потужність – 8,4 МВт. Прогнозована річна загальна генерація буде становити близько 9 млн. кВт год.

«Люди часто не помічають позитивних змін. Завжди здається, що їх мало. Я готовий багато з ким дискутувати про те, що ситуація у місті стабілізується і я радий констатувати позитивну динаміку, – говорить Ігор Яворський. – Місто розвивається, коли бачить своє майбутнє… Першочерговим завданням, яке озвучується мною, є наповнення дохідної частини міського бюджету. Таких цілей можна досягнути лише залучаючи інвесторів, створюючи додаткові робочі місця, долучаючи до оподаткування нових суб’єктів господарювання».

Також пригадаємо: за останні роки у Бориславі відкрилось ще три нових промислових підприємства, у тому числі з іноземними інвесторами.

Так, у березні 2017 року розпочало свою діяльність українсько-турецьке деревообробне підприємство ТОВ «Вудкрафт Трейдінг». Підприємство працює на сучасному високотехнологічному деревообробному обладнанні і повністю автоматизованим процесом виготовляє продукцію, яка експортується до країн Європи. На сьогодні можливості переробки лісосировини становлять близько 100 метрів кубічних у зміну. Також на підприємстві було придбано лінію із виготовлення паливних брикетів, що дозволило максимально використовувати відходи виробництва. Потенціал у «Вудкрафт Трейдінг» чималий і вони постійно працюють над розширенням сфери збуту.

Розмістило свої виробничі потужності у нашому місті ТзОВ „БЕЛУКО” – український підрозділ бельгійського холдінгу компанії, що є одним з найбільших Європейських виробників м’яких меблів. У серпні 2017 року було придбане у власність приміщення майбутнього заводу, де зараз проводиться повномасштабна реконструкція для реалізації найкращих європейських традицій промислового виробництва диванів. На сьогодні, керівництво готується до повноцінного запуску, та в перспективі готове надати місту до 400 робочих місць.

У вересні 2017 року ТОВ «Синтез Солар» на території колишнього НДІ «Синтез» відкрило Бориславську сонячну електростанцію загальної потужністю 1,44 МВт. Електростанція складається із двох станцій – наземної та дахової. Наземна має загальну потужність 0,326 МВт, дахова – 1,114 МВт. Річна загальна генерація становить близько 1,4 млн. кВт год. Обладнання оснащене сонячними модулями та інверторами. Загалом на станції задіяно 4600 панелей. На сьогодні підприємство уже активно працює і постачає вироблену електроенергію ПрАТ «Львівобленерго».

Розвивається Борислав і у відпочинково-розважальній сфері. Так, гірськолижний комплекс «Буковиця» став не лише місцем сімейного відпочинку, а й достойною базою тренувань для місцевих лижних команд різних вікових категорій («Бориславська сніжинка»). Бориславська «Буковиця» стає ареною для всеукраїнських і міжнародних змагань із зимових видів спорту (слалом, слалом гігант, спеціальний слалом, сноуборд – «Bukovytsia Open», «Karpatia Open», «World Snow Day», «Bukovytsia Spring Pool» та ін.). Комплекс постійно розвивається і зараз будується перша із двох запланованих підвісних канатних доріг, а також невеликий готельний комплекс для спортсменів-учасників змагань.

Розпочали процес будівництва і два торгово-розважальні комплекси на вул. Коваліва та вул. Трускавецькій, які передбачають забезпечення відповідного рівня дозвілля у цьому мікрорайоні.

«Усі вищеназвані підприємства зареєстровані на території нашого міста і, відповідно, податки зі здійснення своєї діяльності сплачують у міський бюджет, що уже позитивно відображається на благоустрої та різних сферах. Борислав має великі перспективи, у нас є ресурс і все для того, щоб стати успішним містом», – підсумовує міський голова.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

(Переглядів 64 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви