Нові очільники міста, новообрана міська рада, новий склад виконкому – усе це сприяє перезавантаженню стосунків з громадою, громадськими організаціями. Це також – хороший час для діалогу і пошуку компромісу між керівництвом міста та господарюючими суб’єктами. Особливо, коли непорозуміння тривають роками і, без сумніву, шкодять розвитку курорту. Звісно, не йдуть вони на користь і такому підприємству як ПрАТ «Трускавецькурорт», з яким у кожного з останніх керманичів міста тривали багаторічні з’ясовування стосунків. Останнім часом процес зайшов у глухий кут. І сьогодні залишається підбити підсумки: за ці останні роки – програли усі. Тож, здається, вже настав час почути одне одного. Знайти ті точки дотику, з яких розпочнеться плідна робота на благо міста.
Про ці важливі речі, а також про нові принципи роботи в Трускавецькій міській раді сьомого скликання ми говоримо з депутатом, першим заступником генерального директора ПрАТ «Трускавецькурорт» Анатолієм Стародубом.
– Анатолію Георгійовичу, нещодавно Ви вчетверте були обрані депутатом Трускавецької міської ради. Сьогодні Ви представляєте у раді провладну політичну силу Блок Петра Порошенка «Солідарність», тож які принципи сповідує ваша політсила і як вона проявить себе у сьомому скликанні ТМР?
– Одразу зауважу, що наша політична сила є провладною як на рівні держави, так і на рівні міста. За цим, у першу чергу, стоїть велика відповідальність. Сьогодні у мене, разом із новообраними колегами, є чітка мета – створити дієздатний депутатський корпус, котрий не заважатиме, а сприятиме вирішенню тих завдань, які стоять перед новою командою. Зрештою, я ніколи не був прихильником протистоянь та й сьогодні не бачу підстав у створенні якоїсь протидіючої, опозиційної сили у раді. Чинний міський голова Андрій Кульчинський чітко задекларував свою позицію, окреслив подальші дії. Вони, до речі, викладені у чималій програмі розвитку міста-курорту на 2015-2020 роки. Щоб зреалізувати її на благо міста, нам усім потрібна швидка консолідація, об’єднання зусиль, а не розбрат. І це – основне кредо нашої політичної сили. Воно є ключовим чинником нашої подальшої політики і воно – закладене у назві партії – «Солідарність».
А щодо критичних моментів у роботі, то право на критику і оцінку має лише громада. Усі важелі впливу на ситуацію є у мешканців нашого міста, бо існують цілком дієві закони про відкликання депутатів чи недовіру міському голові. Однак перед тим, як робити різкі рухи, треба дати можливість людям працювати.
– У міській раді Вам знову довірили очолювати комісію з питань землекористування, містобудування та благоустрою. Ми вже мали можливість спостерігати за її роботою в ефірі, однак є те, що залишилося за кадром. Які основні пріоритети у роботі комісії, над чим працюєте і чи вдається співпраця з іншими членами комісії?
– За цей час ми вже встигли сформувати цілком дієздатний і ефективний робочий орган. Наша комісія вже провела перше засідання, на якому було обрано секретаря та двох заступників. Секретарем комісії було обрано Юрія Наконечного. До речі, я покладаю на нього великі надії, як на фахівця, котрий добре розуміється на будівництві. У одного з заступників, Михайла Малащака є депутатський і професійний досвід. Це дасть можливість курувати такий важливий напрямок, як питання землі та землекористування. Другий заступник – молодий і енергійний Андрій Кісак, котрий займатиметься питаннями благоустрою та архітектури.
– Почекайте, а хіба у випадку із заступництвом Андрія Кісака не йдеться про конфлікт інтересів? Його батько відомий у місті забудовник.
– Мені так не здається. Навпаки, у цієї людини є певний досвід у сфері будівництва, тож я думаю, що Андрій дасть раду цьому непростому напрямку роботи комісії. Я впевнений, що він буде ефективним у цій сфері і комісія працюватиме цілком прозоро. До того ж у журналістів і громади є доступ до інформації, доступ до публічних проектів рішень. Наші засідання є відкриті. На земельну комісію я планую щоразу запрошувати інших депутатів, фахівців із землекористування та журналістів. Основними критеріями роботи я вбачаю оперативне прийняття рішень, без надуманого блокування чи відкладення, а також прозорий процес їх прийняття. І, звісно, маю надію на плідну співпрацю з усіма членами комісії. Зрештою, від цього також залежить фаховість і оперативність прийнятих рішень.
– Розкажіть двома словами про те, що собою являє Меморандум про співпрацю між ТМР та ПрАТ «Трускавецькурорт». Яка вигода від нього місту-курорту і чи дасть він можливість нашому товариству втриматися, так би мовити, на плаву, враховуючи ситуацію, що склалася?
– Сьогодні Меморандум вже оприлюднений і триває його обговорення. Єдине, що я хочу з цього приводу донести усім небайдужим – не слухати провокаторів і крикунів, котрі багато років поспіль роблять собі рейтинги на непорозуміннях між товариством і містом. За ці роки, поки триває непорозуміння, усі сторони конфлікту лише втрачають. Можливо слід це припинити і почати працювати на благо міста? Саме тому ПрАТ «Трускавецькурорт» виступив з ініціативою про співробітництво і взаєморозуміння. Звісно, комусь може не подобатися текст меморандуму, хтось зауважує, що це має бути угода з чітко визначеними датами виконання зобов’язань. Чув, що є чимало негативних відгуків, проте усі критики і критикани повинні насамперед зрозуміти: його для цього і оприлюднили, щоб дати можливість громаді визначитися, якою має бути ця співпраця і в якому форматі її реалізовувати.
– Які переваги отримає від цієї співпраці місто-курорт? А які можливості з’являться у товариства?
– Насамперед це буде частковий контроль за експлуатацією родовища мінеральної води «Нафтуся», розподіл прибутку від реалізації мінеральної води. Ще одним важливим аргументом на користь співпраці є й той факт, що ПрАТ «Трускавецькурорт» сьогодні є одним із найбільших роботодавців міста. І хоч сьогодні підприємство переживає не найкращі часи і працює не на повну потужність, позитивні зрушення все-таки є. Йдеться про інвесторів, котрі беруться на правах оренди відновлювати роботу оздоровниць. Тож є надія на те, що надалі процес піде активніше. Люди отримають роботу, оздоровниці модернізуватимуться. Курорт поступово оживатиме. Скажіть, що в цьому поганого? Потрібна лише політична воля, розуміння і підтримка. Ми завжди цього прагнули: знайти спільні точки дотику в тих питаннях, які раніше спричиняли непорозуміння. Сьогодні така можливість є і ми обов’язково нею скористаємося на благо міста та заради подальшого існування підприємства.
Розмову вела Галина Носова, ТрускавецьІнфо
ТОП коментованих за тиждень