Анатолій Стародуб: «Сьогодні є можливість відновити довіру та співпрацю. І ми обов’язково скористаємося цією можливістю»

02.12.2015 | Filed under: Публікації

Нові очільники міста, новообрана міська рада, новий склад виконкому – усе це сприяє перезавантаженню стосунків з громадою, громадськими організаціями. Це також – хороший час для діалогу і пошуку компромісу між керівництвом міста та господарюючими суб’єктами. Особливо, коли непорозуміння тривають роками і, без сумніву, шкодять розвитку курорту. Звісно, не йдуть вони на користь і такому підприємству як ПрАТ «Трускавецькурорт», з яким у кожного з останніх керманичів міста тривали багаторічні з’ясовування стосунків. Останнім часом процес зайшов у глухий кут. І сьогодні залишається підбити підсумки: за ці останні роки – програли усі. Тож, здається, вже настав час почути одне одного. Знайти ті точки дотику, з яких розпочнеться плідна робота на благо міста.

Про ці важливі речі, а також про нові принципи роботи в Трускавецькій міській раді сьомого скликання ми говоримо з депутатом, першим заступником генерального директора ПрАТ «Трускавецькурорт» Анатолієм Стародубом.

– Анатолію Георгійовичу, нещодавно Ви вчетверте були обрані депутатом Трускавецької міської ради. Сьогодні Ви представляєте у раді провладну політичну силу Блок Петра Порошенка «Солідарність», тож які принципи сповідує ваша політсила і як вона проявить себе у сьомому скликанні ТМР?

– Одразу зауважу, що наша політична сила є провладною як на рівні держави, так і на рівні міста. За цим, у першу чергу, стоїть велика відповідальність. Сьогодні у мене, разом із новообраними колегами, є чітка мета – створити дієздатний депутатський корпус, котрий не заважатиме, а сприятиме вирішенню тих завдань, які стоять перед новою командою. Зрештою, я ніколи не був прихильником протистоянь та й сьогодні не бачу підстав у створенні якоїсь протидіючої, опозиційної сили у раді. Чинний міський голова Андрій Кульчинський чітко задекларував свою позицію, окреслив подальші дії. Вони, до речі, викладені у чималій програмі розвитку міста-курорту на 2015-2020 роки. Щоб зреалізувати її на благо міста, нам усім потрібна швидка консолідація, об’єднання зусиль, а не розбрат. І це – основне кредо нашої політичної сили. Воно є ключовим чинником нашої подальшої політики і воно – закладене у назві партії – «Солідарність».

А щодо критичних моментів у роботі, то право на критику і оцінку має лише громада. Усі важелі впливу на ситуацію є у мешканців нашого міста, бо існують цілком дієві закони про відкликання депутатів чи недовіру міському голові. Однак перед тим, як робити різкі рухи, треба дати можливість людям працювати.

– У міській раді Вам знову довірили очолювати комісію з питань землекористування, містобудування та благоустрою. Ми вже мали можливість спостерігати за її роботою в ефірі, однак є те, що залишилося за кадром. Які основні пріоритети у роботі комісії, над чим працюєте і чи вдається співпраця з іншими членами комісії?

– За цей час ми вже встигли сформувати цілком дієздатний і ефективний робочий орган. Наша комісія вже провела перше засідання, на якому було обрано секретаря та двох заступників. Секретарем комісії було обрано Юрія Наконечного. До речі, я покладаю на нього великі надії, як на фахівця, котрий добре розуміється на будівництві. У одного з заступників, Михайла Малащака є депутатський і професійний досвід. Це дасть можливість курувати такий важливий напрямок, як питання землі та землекористування. Другий заступник – молодий і енергійний Андрій Кісак, котрий займатиметься питаннями благоустрою та архітектури.

– Почекайте, а хіба у випадку із заступництвом Андрія Кісака не йдеться про конфлікт інтересів? Його батько відомий у місті забудовник.

– Мені так не здається. Навпаки, у цієї людини є певний досвід у сфері будівництва, тож я думаю, що Андрій дасть раду цьому непростому напрямку роботи комісії. Я впевнений, що він буде ефективним у цій сфері і комісія працюватиме цілком прозоро. До того ж у журналістів і громади є доступ до інформації, доступ до публічних проектів рішень. Наші засідання є відкриті. На земельну комісію я планую щоразу запрошувати інших депутатів, фахівців із землекористування та журналістів. Основними критеріями роботи я вбачаю оперативне прийняття рішень, без надуманого блокування чи відкладення, а також прозорий процес їх прийняття. І, звісно, маю надію на плідну співпрацю з усіма членами комісії. Зрештою, від цього також залежить фаховість і оперативність прийнятих рішень.

– Розкажіть двома словами про те, що собою являє Меморандум про співпрацю між ТМР та ПрАТ «Трускавецькурорт». Яка вигода від нього місту-курорту і чи дасть він можливість нашому товариству втриматися, так би мовити, на плаву, враховуючи ситуацію, що склалася?

– Сьогодні Меморандум вже оприлюднений і триває його обговорення. Єдине, що я хочу з цього приводу донести усім небайдужим – не слухати провокаторів і крикунів, котрі багато років поспіль роблять собі рейтинги на непорозуміннях між товариством і містом. За ці роки, поки триває непорозуміння, усі сторони конфлікту лише втрачають. Можливо слід це припинити і почати працювати на благо міста? Саме тому ПрАТ «Трускавецькурорт» виступив з ініціативою про співробітництво і взаєморозуміння. Звісно, комусь може не подобатися текст меморандуму, хтось зауважує, що це має бути угода з чітко визначеними датами виконання зобов’язань. Чув, що є чимало негативних відгуків, проте усі критики і критикани повинні насамперед зрозуміти: його для цього і оприлюднили, щоб дати можливість громаді визначитися, якою має бути ця співпраця і в якому форматі її реалізовувати.

– Які переваги отримає від цієї співпраці місто-курорт? А які можливості з’являться у товариства?

– Насамперед це буде частковий контроль за експлуатацією родовища мінеральної води «Нафтуся», розподіл прибутку від реалізації мінеральної води. Ще одним важливим аргументом на користь співпраці є й той факт, що ПрАТ «Трускавецькурорт» сьогодні є одним із найбільших роботодавців міста. І хоч сьогодні підприємство переживає не найкращі часи і працює не на повну потужність, позитивні зрушення все-таки є. Йдеться про інвесторів, котрі беруться на правах оренди відновлювати роботу оздоровниць. Тож є надія на те, що надалі процес піде активніше. Люди отримають роботу, оздоровниці модернізуватимуться. Курорт поступово оживатиме. Скажіть, що в цьому поганого? Потрібна лише політична воля, розуміння і підтримка. Ми завжди цього прагнули: знайти спільні точки дотику в тих питаннях, які раніше спричиняли непорозуміння. Сьогодні така можливість є і ми обов’язково нею скористаємося на благо міста та заради подальшого існування підприємства.

Розмову вела Галина Носова, ТрускавецьІнфо

(Переглядів 519 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви