Бібліотека як інформаційний центр життя громади є осередком формування гуманного і відповідального ставлення громади міста до незахищених верств населення, а особливо до незрячих людей. Бібліотеки Трускавця вже багато років приділяють увагу роботі з людьми з обмеженими можливостями в рамках нашого проекту «Дорогою добра». А цього року колектив Трускавецької міської централізованої бібліотечної системи долучився до міжнародного шведсько-українського проекту «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору». В рамках цього проекту буде заснована перша в Україні дейзі-бібліотека. Це некомерційний проект, який покликаний змінити ставлення суспільства до незрячих людей.
Бібліотекарі Трускавця в форматі дейзі начитають і запишуть щонайменше 5 книг (підручники для середньої школи та художні твори), якими зможуть користуватися незрячі діти.
29 січня в Трускавецькій центральній бібліотеці відбувся семінар, який провела Оксана Потимко – виконавчий директор Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка інвалідів» і є керівником даного проекту, Михайло Петрів – керівник ресурсного центру для допомоги незрячим дітям, Марта Сидоряк – консультант з ресурсних технологій. Бібліотекарі пройшли навчання, тренінг та майстер-клас, як користуватися програмою та записувати тексти в форматі дейзі.
А згодом на базі всіх трускавецьких бібліотек будуть створені спеціалізовані бібліотечні фонди для незрячих людей. Вся ця робота спрямована для того, щоб незряча людина урівнювалась в можливостях з можливостями здорових, включитись в поле зрячих людей.
Віра Савка, в.о. директора Трускавецької МЦБС
ТОП коментованих за тиждень