Борислав спортивний

03.04.2012 | Filed under: Новини

Штанга. Три чемпіони України – майстри спорту міжнародного класу та два рекорди України в жимі штанги лежачи – з таким результатом повернулися до Борислава спортсмени з чемпіонату України із пауерліфтингу в окремих вправах, що пройшов у Черкасах 17-18 березня. Команду Борислава представляли чотири спортсмени: Назар Головко, Михайло Гопшта, його син Володимир, Юрій Хайнацький. Назар Головко у ваговій категорії до 75 кілограмів посів перше місце в розряді юнаків. Володимир Гопшта в категорії до 82,5 кілограмів, у першому підході виконав норматив кандидата в майстри спорту, другим підходом 140 кг, а в третій спробі на 145 кілограмів намагався виконати норматив майстра спорту України, та спроба була невдалою. Юрій Хайнацький у ваговій категорії до 110 кг, вижавши штангу вагою 157 кг, посів перше місце серед юнаків до 23-х років. Це всього на 5 кг менше норми майстра спорту України. Михайло Гопшта виступав у ваговій категорії до 90 кілограмів. У цій категорії брали участь 26 спортсменів. Одним із суперників був чемпіон України 2011 року, рекордсмен України 2011 року в жимі штанги лежачи, одесит Віктор Нагачевський. У першому ж підході Михайло Гопшта встановив рекорд України, виконавши при цьому норму майстра спорту міжнародного класу, а в другому – покращив свій же рекорд на 5 кг, чим забезпечив собі переконливу перемогу у своїй ваговій категорії.

Шахи. Відділ з питань фізкультури і спорту спільно з федерацією шахів м. Борислава на базі благодійної організації «Карітас» провели особисту першість міста з шахів. До змагань допущені як діти до 18 років, так і дорослі. Участь у змаганнях узяли 10 учасників, які змагалися за «швейцарською системою» із семи турів. Із результатом 7 балів чемпіоном міста став Андрій Тустанівський із сумою 5,5 бала, а срібним призером – Микола Зарицький. Бронзову нагороду виборов Євстахій Лях. Серед учасників віком до 18 років перемогу святкувала Соломія Якимчук, яка була четвертою у загальному заліку. Переможці змагань нагороджені призами і грамотами відділу з питань фізичної культури та спорту і федерації шахів міста. На базі четвертої школи відділ з питань фізичної культури і спорту спільно із федерацією першість міста з шахів серед школярів. Участь у змаганнях взяли 35 шахістів з восьми навчальних закладів. Спортсмени змагались у семи турах за «швейцарською системою» проведення поєдинків. У особистому заліку переможцями стали Соломія Якимчук – перше місце (гімназія), Василь Мізик здобув срібло, Роман Андрушко посів третє місце (обидва із ЗОШ № 5). У командному заліку, до якого зараховувались три результати юнаків і дівчат, котрі набрали найбільшу суму балів, перше місце виборола гімназія, друге – ЗОШ № 5, третє – ЗОШ № 8.

Шашки. Відділ з питань фізичної культури і спорту організував і провів першість міста з шашок серед команд навчальних закладів на базі ЗОШ № 4. У змаганнях узяли участь 10 команд і 40 учасників. Команди змагалися у двох підгрупах зі стиковими іграми. У групі «А» явним лідером з 11,5 очка стала команда медичного коледжу. Гра між командами ЗОШ № 4 і ЗОШ № 3 визначила другу і третю сходинку в групі. Перемогли шашкісти із ЗОШ № 3.У групі «Б», з перевагою у 0,5 очка, переможцем стала команда ЗОШ № 5. На другій сходинці – гімназисти, бронза – у ЗОШ № 8. У боротьбі за срібні й бронзові нагороди зустрілись шашкісти гімназії та ЗОШ № 3, з рахунком 1,5 : 2,5 перемогу святкували гімназисти. У фіналі змагань боролись команди із ЗОШ № 5 і медичного коледжу, з рахунком 1,5: 2,5 чемпіоном міста з шашок стала команда медичного коледжу. Кращими гравцями змагань визнано Соломію Якимчук (гімназія) і Володимира Литвина (мед коледж).

Дзюдо. На початку березня у Бориславі проходили змагання з боротьби дзюдо. У них взяли участь спортсмени, зі Стрия, Трускавця, Стебника, Борислава, де виборювали перші, другі, треті місця у відкритій першості ДЮСШ «Атлант». За честь нашого міста виступали юні вихованці ДЮСШ «Атлант», наймолодшому з них виповнилось 6 років. Кращі кидки відзначені грамотами. У загальнокомандній боротьбі наші земляки посіли перше місце. Відмінну боротьбу показали у своїх вагових категоріях Олег Сенюта, Христина Іванів, Богдан Волчек, Олег Войтович, Сергій Пелешок, Володимир Кузьмин. Добре боролись Назар Петрів, Максим Антропов, Михайло Цапів. Хорошу боротьбу показали і святкували перемогу Марта Шиманська, Юля Муренка, Михайло Головецький. 17 березня збірна команда нашого міста взяла участь в обласних змаганнях, де було понад 100 учасників із Львівської області, а також збірна команда міста Рівного. Ці поєдинки довели, що наші бориславці вміють боротись і на обласному рівні. Перемогами відзначились Максим Антропов, Назар Петрів, Ігор Вихованець. Та найкраще виступили наші дівчата Аня Янків та Христина Іванів, які посіли другі місця у цих змаганнях. Вітаємо наших дзюдоїстів та бажаємо їм подальших успішних виступів на татамі.

За матеріалами газети «Нафтовик Борислава»

(Переглядів 156 , 1 переглядів сьогодні)