БПД: від витоків до бурхливої течії

08.09.2021 | Filed under: Публікації

Підводити підсумки – справа приємна і відповідальна. Бо тоді бачиш чи вдалося зреалізувати задумане, окреслюєш нові напрямки, робиш висновки з невдач, оцінюєш зроблене, коригуєш плани. І коли все пішло за планом або й краще, коли ефект перевершив очікування, тоді розумієш, що проєкт вдався, і ти не помилився.

Так воно діє в бізнесі, так воно працює у сімейному житті, і ці засади можна застосувати до будь-чого, що колись стартувало. Не винятком є і проєкт бюро правової допомоги, які на Львівщині, а конкретно на території діяльності Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (Стрий, Сколе, Дрогобич, Борислав, Трускавець, Новий Розділ, Миколаїв, Жидачів) діють вже п’ять років, тобто з 2016-го. І як показав час, результати роботи вражають, ефект є, і свідченням цьому – вдячні відгуки клієнтів. Хтось суди в фінансових аферистів виграв, хтось зумів піднятися на ноги, а хтось просто знайшов добрих друзів-порадників, котрі в бюро правової допомоги надали вчасну психологічну допомогу, напоїли теплим чаєм, повернули віру в життя та добрих людей у цьому світі.

Круглий стіл «Плануємо, діємо, реалізуємо: успіхи бюро правової допомоги за 5 років» відбувся 7 вересня у мальовничому містечку Сколе. Перед його засіданням журналісти взяли участь у тренінгу в рамках діяльності Правової школи журналістики, котрий провели спеціалісти Сколівського та Новороздільського бюро Наталія Рудюк та Олена Городицька. А безпосередньо на круглому столі директорка Стрийського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги Марія Николаїшин, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області Віри Іськович, представники партнерських організацій, старости сіл, журналісти та представники БПД на місцях поспілкувалися на актуальні теми.

Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги відіграє величезну роль у правовому захисті кожного, хто найбільше цього потребує, зокрема соціально незахищених верств населення. Характерно, що правова допомога є безкоштовною. І в спектр правових послуг входить не лише усна консультація, але й підтримка в судах, допомога дітям та підліткам у реалізації їхніх прав, співпраця з органами влади та правопорядку. Центр правової допомоги також задіює різні навчальні програми та проекти для населення.

Працівники місцевого центру, у тому числі й Бюро правової допомоги надають безоплатно всім громадянам первинну правову допомогу та забезпечують доступ до безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах.

Первинна правова допомога включає:

– надання правової інформації, консультацій та роз’яснення з правових питань;

– складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

– надання допомоги у забезпеченні доступу особи до вторинної допомоги;

– забезпечення доступу до медіації.

Вторинна правова допомога включає:

– захист від обвинувачення;

– здійснення представництва інтересів у суді;

– складання документів процесуального характеру.

Окремою темою розмови стала медіація – добровільний процес, коли сторони мають шанс почути когось крім себе. Як зазначила Віра Іськович, якщо закон вирішує справу на користь суспільства, то медіація – на користь двох людей, протилежних сторін. Домовитися найчастіше дешевше та вигідніше для обидвох сторін, ніж ворогувати, тягатися по судах і розчаровуватися в результатах тяжб. Тож БПД – це і медіатори, котрі допомагають людям вирішувати справи, не доводячи їх до суду (якщо це можливо, звісно ж).

Підводячи підсумки, на круглому столі оперували не лише цифрами, а й життєвими історіями конкретних людей, для котрих БПД стали єдиною надією. Юристи з бюро правової допомоги виправдали надію та довіру людей, допомогли їм. І хай так буде й надалі. Бо БПД потрібні людям як чи не єдина інстанція, де можна добитися справедливості, якої, на жаль, так мало в цьому світі.

Володимир Ключак, фото Юрія Федчака

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви