У спальному корпусі санаторію “Карпати”, в кімнаті № 418 сталося загоряння. Дата події – 28 жовтня 2011 року. В кімнаті проживають люди, відпочивальники. Трускавецький МВ МНС України класифікує такі пожежі за третім ступенем, тобто на місце події виїжджають машини з цистернами та драбинами не лише із Трускавця (СДПЧ-12), але і Дрогобича, Стебника, Борислава, а зі Львова рушає колінчатий підйомник. Та, на щастя, це лише легенда, а гасіння пожежі та рятування людей – показові.
Такі показові навчання з цивільної оборони та протипожежної безпеки місцевий відділ МНС проводить щороку. Рік тому вони проводилися на об’єкті “Ріксос-Прикарпаття”, позаминулого – в готелі “Бескид”. Їхня мета – перевірити готовність персоналу вчасно та правильно реагувати на події надзвичайного характеру, адже пожежа може статися будь-де і будь-коли. І для її ліквідації повинні бути задіяні не лише МНС, але і добровільні пожежні дружини, особовий склад оздоровниць, паралельно викликається швидка медична допомога, газова служба, інформується про подію електромережа, в першу чергу ставиться до відома адміністрація закладу.
Микола Лучковський, начальник Трускавецького МВ МНС України після проведення навчань, котрі проходили в “Карпатах” 28 жовтня з 10.00 до 10.35, їхньою підготовкою та змістом задоволений. В час вклалися, люди врятовані, загоряння ліквідовано, як і було передбачено планом. “Хоча недоліки є завжди”, – зазначає Микола Васильович і звертає увагу на те, що в даному випадку єдиний недолік – відсутність масовості, тобто було задіяно мало статистів, котрим потрібно було надавати допомогу. Багато представників адміністрації спостерігали за тим, як ліквідовується “пожежа” з вулиці, а от набагато важливішим є бути на місці, безпосередньо на поверсі, – висловлює і свої зауваження генеральний директор санаторію Лев Грицак. Про те, якими були їхні дії, доповідають головний енергетик Микола Явір, головний лікар Наталія Антощук, керівники охоронних відомств, головний інженер та інші відповідальні працівники. Головний тягар підготовки навчань в “Карпатах” лежав на плечах заступника генерального директора із загальних питань Ігоря Гарванка. Потрібно було узгодити все – які зміни внести в інструкції для персоналу, перевірити готовність чергових по поверхах до алгоритму дій, а навіть не залишилися поза увагою найпростіші моменти, як користування звичайним вогнегасником, наповненим вуглекислотою (якщо б поставив руку перед таким вогнегасником при витягуванні чеки, то руку можна втратити – вона б була обморожена навіки), або ж зупинка ліфта автоматичним способом (бо відключення електроенергії можна здійснювати тільки після проведення спуску ліфтів). Отже, жодна дрібниця не повинна залишатися поза увагою. Ігор Антонович проведенням показових навчань задоволений, та водночас готовий зробити і відповідні висновки, доопрацювати дрібні неузгодженості.
“В нашому санаторії такі навчання проводяться вперше. Думаю, що вони дали нам стимул для удосконалення діяльності в напрямку протипожежної безпеки”, – зазначає Лев Грицак. Кожен санаторій у Трускавці мав би певні проблеми, якби загоряння сталися на верхніх поверхах і “Карпати” не виняток. Драбина може діставати до 7 поверху, якщо ж надзвичайна подія мала б місце на 9 чи 10, тоді приходиться чекати на машину зі Львова. Тому так багато залежить від дотримання правил протипожежної безпеки, від пильності та кваліфікованості працівників кожного закладу. На щастя, у Трускавці пожежі в санаторіях – не часте явище, та краще біду попередити, ніж потім ліквідовувати її наслідки. Саме з цією метою і проводяться подібні показові навчання.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень