24 січня 2013 року директор дрогобицького ринку “Чагарі” Ігор Кушнір провів прес-конференцію.
Він зазначив, що звертається до журналістів за допомогою. Якщо після цього ситуація не зміниться, він попросить втрутитися тих, хто діє “по понятіям”.
За словами директора ринку, на “Чагарях” працює група підприємців, яка об’єдналась у громадську організацію “Добробут і єдність”. Із січня 2009 року вони не сплачують за послуги з утримання торгового місця, а з серпня 2009 року – і за оренду торгового місця. Їхня заборгованість перед товариством з обмеженою відповідальністю “Чагарі” склала майже мільйон гривень. Частина підприємців, стверджує Ігор Кушнір, надає об’єкти оренди в суборенду, що заборонено законом.
“Тустань” уже неодноразово писала про ситуацію, яка склалася на ринку “Чагарі”. Нагадаємо, що співзасновниками ринку є дві особи. 97,8 відсотків “акцій” має Ігор Кушнір, ще 2,2 відсотка – Микола Околович. Натомість підприємці з “Добробуту і єдності” на чолі з Ганною Дутко теж вважають себе повноправними членами трудового колективу, адже від самого початку функціонування ринку вкладали кошти в “Чагарі”.
Коли міським головою Дрогобича був Микола Гук, він, за словами Ігоря Кушніра, хотів поставити на чолі ринку свого брата, а коли це стало неможливим (адже “Чагарі” – приватна власність), погрожував закрити підприємство.
Ігор Кушнір звертався до влади, до правоохоронних органів, але все залишається без змін. На його думку, ці структури потурають підприємцям, які фактично незаконно торгують на ринку. “Чи є в Дрогобичі міський голова? Чому міліціонери виконують функцію “кришування”?” – задавав риторичні запитання Ігор Кушнір.
На будівництво ринку “Чагарі” влада не витратила жодної копійки. Але тут є один нюанс. І досі фактично нема дозволу на … початок будівництва. Ігор Кушнір пояснює, що коли він розпочинав будівельні роботи, то звернувся за дозволом у відповідні інстанції, в тому числі й в архітектуру Дрогобича. Головним архітектором тоді працював Михайло Винницький, який нині обіймає посаду голови Дрогобицької районної державної адміністрації. За словами Ігоря Кушніра, той буцімто сказав йому: “Ти розпочинай будівництво, а дозволи видавати – це наша справа”. Ось так і досі видають дозвіл на початок будівництва, хоча ринок “Чагарі” успішно функціонує десять років. Ігор Кушнір вважає, що достатньо одного телефонного дзвінка міського голови Дрогобича, аби архітектура видала відповідне рішення, і всі проблеми можна врегулювати.
Нині на ринку “Чагарі” створено 180 робочих місць. Згідно букви закону, його мають знести, адже нема дозволу на будівництво. Та й сам Ігор Кушнір у своїх зверненнях до влади та правоохоронних органів пише, що змушений буде закрити підприємство, бо через несплату підприємців уже заборгував державі понад півмільйона гривень податків.
Напередодні прес-конференції він написав листа народному депутатові України Романові Ілику, в якому виклав своє бачення ситуації. Навряд чи журналісти зможуть вплинути на хід подій, адже влада вже давно не прислухається до їхньої думки. Тоді залишаються ті, хто розв’язує проблеми “по понятіям”?
На сайті tustan.io.ua читайте матеріали з цієї прес-конференції та дивіться фотографії. Відео-звіт про прес-конференцію шукайте на Ютубі за посиланням “Інтерв’ю Анатолія Власюка Чагарі” (5 епізодів).
Анатолій Власюк
ТОП коментованих за тиждень