Догори дриґом–2, або Коли слуги народу ототожнюють Закон із дишлом

21.05.2013 | Filed under: Публікації

За зверненням редакції «Галицької зорі» Дрогобицька міжрайонна прокуратура здійснила перевірку щодо правомірності дій посадових осіб Дрогобицької районної ради, які на сесійному засіданні від 26 березня ц.р. зініціювали створення районного часопису.

Перевіркою встановлено, що, приймаючи рішення про створення часопису, районна рада порушила законодавство, зокрема, Бюджетний кодекс України, ст.78 якого передбачає, що після набрання чинності Закону про Держбюджет посадовим особам забороняється приймати рішення, що призводять до виникнення додаткових витрат місцевих бюджетів, без визначення джерел коштів, виділених державою для забезпечення цих витрат. Позаяк, як повідомив прокуратуру Департамент фінансів Львівської ОДА (лист-роз’яснення від 12.04.2013р.), в районному бюджеті на 2013 рік кошти на фінансову підтримку періодичних видань і висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування в засобах масової інформації не передбачені, сесії Дрогобицької районної ради 22 квітня ц.р. прокуратурою скеровано подання про усунення порушень вимог чинного законодавства. На підставі наведених у поданні фактів та керуючись ст.8,20 Закону України «Про прокуратуру», Дрогобицький міжрайонний прокурор, старший радник юстиції В.Павич вимагає (цитуємо дослівно):

«1. Розглянути дане подання та вжити заходів до усунення вказаних порушень вимог чинного законодавства.

2. Скасувати рішення Дрогобицької районної ради № 254 від 12.04.2013 року «Про створення районного часопису у Дрогобицькому районі».

Подання підлягає розгляду у невідкладному порядку. Не пізніше як у десятиденний термін має бути вжито відповідних заходів до усунення порушень законодавства, причин та умов, що їм сприяли і про результати повідомити прокурора».

8 травня, після затяжних вихідних, депутати зібралися на позачергову сесію, щоби виконати припис прокурора. Із 94-х у сесійній залі зареєструвався 51 депутат. Тобто кворум, щоби розпочати засідання, вдалося забезпечити. Сесія не підтримала вимоги прокурора, але водночас не змогла й відхилити його протест. Відтак наразі залишається в силі попереднє рішення сесії від 26 березня ц.р.

Відповідаючи на запитання депутатів щодо цієї правової колізії, що виникла, представник прокуратури О.Мархева пояснила, що в цій ситуації прокуратура, щоби забезпечити верховенство права, змушена буде звертатися до суду.

Під час обговорення депутати Михайло Чапля і Михайло Кравець, які очолюють профільні комісії з питань законності і бюджету, намагалися повернути роботу сесії у правове русло, проте їхні зусилля не увінчалися успіхом. Не взяли до уваги прихильники створення районного комунального часопису ні зауваження М.Кравця про те, що питання щодо його створення навіть не розглядалося на засіданні постійної депутатської комісії з питань бюджету, як цього вимагає Закон «Про місцеве самоврядування в Україні», ні спростування М.Чаплею неправдивих відомостей про те, що «Галицька зоря», буцімто, є приватною газетою (пан Михайло зачитав і продемонстрував на сесії установчу угоду про заснування народного часопису «Галицька зоря», скріплену підписами і гербовими печатками перших демократично обраних голів Дрогобицької, Трускавецької міських та Дрогобицької районної рад).

Підсумовуючи обговорення, голова районної ради Михайло Сікора, котрий не без обурення відреагував на заклики М.Чаплі та М.Кравця до здорового глузду і виконання законних вимог прокурора, зазначив, що найвищою владою в районі є не прокуратура, а рада і що «наша позиція є правильна».

М.Сікора також висловив невдоволення з приводу того, що на шпальтах «Галицької зорі» було опубліковано декларацію про доходи і вітання до Великодня голови райдержадміністрації. «А де був я?» – розпачливо запитав М.Сікора.

Редакція не володіє інформацією щодо місця перебування голови ради на час випуску номерів «ГЗ» із зазначеними відомостями. Але, натомість, добре відомо, що ні в письмовій, ні в усній формі прохань щодо публікації вітання і декларації від голови ради чи його підлеглих до редакції не надходило.

Не відповідає також дійсності й репліка М.Сікори про те, що редактор «ГЗ» ні разу не звітував на сесії. Така спроба – заслухати редактора – позаторік у лютому була, але вона зазнала невдачі. По тій простій причині, що питання порядку денного було сформульовано некомпетентно: «Інформація про роботу редакції н/ч «Галицька зоря». Редактор із трибуни сесії попросив конкретизувати, які саме аспекти діяльності цікавлять депутатів, оскільки якщо загалом говорити про всю діяльність підприємства, то це займе дуже багато дорогоцінного часу, яким, цілком очевидно, дорожать шановні депутати. Але, поза сумнівом, голову ради цікавила не стільки діяльність редакції, скільки такі дражливі нюанси, як, наприклад, чому газета опублікувала фотографію районної ради догори дриґом і чи насправді районна рада є співзасновником «Галицької зорі»? З цією метою і «витягнули» редактора на трибуну сесії, а не задля того, щоби почути про проблематику функціонування газети передусім у фінансово-економічній площині, яка для будь-якого підприємства є визначальною.

Видається, від того часу, відколи на шпальтах «ГЗ» з’явилося фото районної ради догори дриґом, фактично нічого не змінилося. І так триватиме, вочевидь, доти, поки вищі посадові особи ради не усвідомлять, що вищим над ними і їхніми хворобливими амбіціями є Закон, навіть якщо він недосконалий.

Газета «Галицька зоря»

(Переглядів 49 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви