Час би вже завершити незрозумілу епопею з підрядником і подарувати шкoлярам на День знань свято

12.04.2016 | Filed under: Публікації

Одним з першочергових питань, які розглядалися на черговій сесії Дрогобицької міської ради, було питання щодо завершення найнеобхідніших робіт ЗОШ №5, аби запустити допоміжний корпус, який з вини бездіяльності місцевого самоврядування та підрядника будується вже 25 років, в експлуатацію у вересні 2016 року. І подарувати школярам та педколективу на День знань свято.

Про це під час традиційної депутатської “розминки” доповідав голова фракції “САМОПОМІЧ” Дрогобицької міської ради Сергій Оленич. Як стало відомо народному обранцеві, до списку закладів, що фінансуватимуться з державного фонду регіонального розвитку, не потрапив об’єкт добудови ЗОШ №5. Це — прикро, адже вищезгадана проблема є резонансною, а питання набрало необхідну кількість балів. Тим більше, що, згідно документації, на викінчення ремонтних робіт об’єкта, необхідно докласти ще 3 млн. 312 тис. грн.

– Я розмовляв з членами конкурсної комісії, яка розглядала дане питання і відхилила його. Вони стверджують, що некоректно сформульована сама назва у проекті (“Реконструкція з прибудовою. Перша черга”). Члени комісії вважають, що в умовах економічної кризи будувати ще один корпус є недоцільно.

Я звертаюся з депутатським запитом, аби при розгляді даного питання створити робочу групу і визначити конкретний перелік необхідних робіт для добудови того навчального закладу, які треба виконати першочергово. І визначити необхідну суму. Ми навіть не знаємо, на що конкретно буде витрачена певна сума — 3 млн. 312 тис. грн.? Думаю, що під огорожу, на заміну вікон з дерев’яних на пластикові, тощо. Та хіба це першочергове?

Особисто спілкувався з педколективом та людьми, які відвідували певний об’єкт. Виявляється, що там зроблені вже усі необхідні роботи для того, щоб запустити дітей до нового корпусу ще цього року. Завезене шкільне обладнання, зроблено опалення, є необхідні санвузол, сантехніка, проведена каналізація. Такі роботи можна завершити вже у робочому процесі. Вважаю, що зараз необхідно створити робочу групу, яка вивчить питання проектно-кошторисної документації. Скоригувавши проектно-кошторисну документацію, ми зможемо викинути з проекту непотрібні витрати на роботи, що не є вкрай необхідними. Такі, наприклад, як поле штучного покриття. Щоб не занехаяти те, що вже зроблено державою. І запустити цей об’єкт в експлуатацію. Навіть, якщо на певні роботи необхідно буде виділити необхідні кошти з бюджету розвитку міста, – підсумував виступ Сергій Романович. І додав, що час би вже місцевому самоврядуванню завершити незрозумілу епопею з підрядною організацією ТзОВ «Львівський будівельний холдинг».

– Бажано було б, аби на наступне сесійне засідання управління капітального будівництва підготувало нам звіт по завершених роботах щодо добудови даного закладу. І щоб цей звіт був візуалізований. Щоб на слайдах комп’ютера депутати та громадськість побачили реальний стан справ. Що робиться на даному об’єкті? Певен, що сума 3 млн. 112 тис. грн. є завищеною. ЇЇ при розумному коригуванні затрати коштів, можна суттєво зменшити. Тим більше, що соціально-свідома громадськість даного мікрорайону та батьки дітей готові посприяти вирішенню даного питання. Облаштувати клумби, зробити огорожу, тощо, – додав Сергій Оленич.

Як стало відомо з розмови з новообраним директором ЗОШ №5 Віталієм Лесиком, ніхто з педколективу, а може, й з керівного складу Дрогобицької міської ради не бачив самої проектно-кошторисної документації: що закладено у суму 3 млн. 112 тис. грн.? Які роботи?

Пан Віталій також стверджує, що доцільно зробити коригування кошторисної документації для того, аби внести у першочергове фінансування необхідний обсяг виконаних робіт для відкриття приміщення новобудови до нового навчального року. Тим, більше, що 87 відсотків роботи вже зроблено. Проведено водопостачання, водовідведення, електропостачання. На кухню шкільної їдальні завезено нові холодильник та морозильну камеру. Спортивні зали також належним чином обладнані. Одним словом, силами спонсорів, педколективу, коштами держбюджету зроблено все необхідне, аби першого вересня діти змогли навчатись, харчуватись та займатись спортом у новому приміщенні. Тільки завершити б незрозумілі “розбірки” між владою та підрядником, що виконує роботи по будівництву школи.

Нагадаємо, що у грудні місяці минулого року на прес-конференції міський голова Дрогобича Тарас Кучма звинуватив ТзОВ «Львівський будівельний холдинг» у крадіжці та присвоєнні грошей міста, виділених на будівництво п’ятої школи.

Проте, у підрядника, що здійснює добудову ЗОШ №5 протилежно інша думка на ситуацію, яка склалась.

«Підрядник упродовж усього часу дії договору на виконання робіт, як усно, так і письмово повідомляв КП УКБ Дрогобицької міської ради (замовника) про порушення останнім положень договору, а саме: про відсутність належним чином оформленої ПКД, несвоєчасне її надання, відсутність дозволу на початок виконання робіт, неналежне обстеження об’єкту на предмет залишків та фактичних робіт, які повинні бути виконані для здачі об’єкта в експлуатацію, та ін.. Проте усі звернення залишались без розгляду та без відповіді. Замовник усіма можливими засобами заважав підряднику виконувати свої зобов’язання по договору», — розповів директор ТзОВ «Львівський будівельний холдинг» Володимир Вдов’як.

Керівник Товариства зазначає, що бездіяльність Дрогобицької міської ради наперед продумана, оскільки школа будується вже 25 років!!! Черговий зрив здачі школи в експлуатацію супроводжується здійсненням у новому році індексації та перерахунку вартості будівництва за новими цінами на будматеріали та послуги, а також залучення нового («свого») підрядника. Такі дії Дрогобицької міської ради призведуть до чергового подорожчання об’єкту будівництва та додаткових перевитрат державного бюджету у наступному році. Більше того, інформація щодо бездіяльності Замовника та перешкоджання підряднику у здійсненні робіт була скерована останнім на адресу Львівської обласної державної адміністрації та Постійної комісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства, енергоефективності, альтернативної енергетики, промисловості та інвестиційної політики Львівської обласної ради.

«Керівництво міста змінюється, а принципи роботи залишаються ті ж самі!», — наголошує Володимир Вдов’як.

ТзОВ «Львівський будівельний холдинг» провадить активну господарську діяльність у сфері бюджетного будівництва, має великий досвід роботи, достатню матеріально-технічну базу та кваліфікований штат працівників. Серед замовників Товариства фігурують УКБ Львівської обласної держадміністрації, УКБ Львівської обласної ради, Національна гвардія України, Київська міська державна адміністрація, Міністерство енергетики України та ін..

«Зі сторони підрядника — ТзОВ «Львівський будівельний холдинг» була і є повна готовність як матеріальних, так і людських ресурсів для своєчасного завершення виконання робіт по об’єкту «Реконструкція з прибудовою ЗОШ №5 на вул. Зварицькій в м. Дрогобич Львівської області. Перша черга. Дрогобицький міський голова Тарас Кучма безпідставно та голослівно надає неправдиву інформацію громаді міста, дискредитує роботу Товариства з метою прикрити бездіяльність своїх підлеглих», — зазначає Володимир Вдов’як.

Крім того, директор Товариства повідомив, що найближчим часом Товариством буде подано позов до суду про спростування неправдивих відомостей міським головою Дрогобича.

Комісія у складі чотирьох депутатів обласної ради за участі депутата міської ради Романа Курчика та начальника відділу освіти виконкому Дрогобицької міської ради Петра Сушка 29 січня цього року оглянула добудову ЗОШ №5 і одностайно визнала несумлінність підрядника, через якого місто втратило гроші. Обласні депутати, мали намір звертатися до Господарського суду з вимогою притягнути підрядника до відповідальності. Через те, що підприємство, яке взялося завершити добудову ЗОШ №5, із передбачених 5 млн. грн. до кінця минулого року зуміло освоїти лише 1 млн. 596 тис. грн.

Вікторія Лишик, ЛайфІнфо

(Переглядів 79 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви