Час як цінність

12.06.2019 | Filed under: Публікації

Близько двох десятків трускавчан знайшли час, щоб переглянути фільм «Час». Демонстрація стрічки, знятої ще вісім років тому, проходила 12 червня в УРБАН-бібліотеці Трускавця. В прохолодному залі імпровізованого «кінотеатру» бібліотеки глядачі не просто подивилися цей фільм, але ще й обговорили його.

Про що фільм? Науково-фантастичний трилер режисера Ендрю Нікола розповідає про світ, в якому основна валюта – не долари і не євро, не золото і не корпоративні права, а час життя. Люди за все розплачуються хвилинами, годинами, днями, роками. Тож у багатих є шанс жити вічно, а бідні економлять кожну хвилину і замість жити розміреним життям змушені бігати, поспішати, суєтитися. Але від того їм легше не стає.

Переповідати сюжет фільму – значить марно витрачати час, адже фільм необхідно дивитися, причому дивитися уважно. Попри фантастичність сюжету і відчуття дивності зображеного режисером та акторами світу є те, що стосується всіх нас. Це час і система. Час як можливість і система як зло. Тому фільм закінчується руйнуванням системи.

Люди часто впадають в крайнощі, кажучи «У мене немає часу» чи «У мене ще так багато часу». Від цих крайнощів застерігали і філософи, і християнські містики, і просто розумні люди. Кожен з нас має той час, який відміряний Богом, і ми до свого життя не можемо доточити ні однієї секунди. Щоправда, ми можемо скоротити своє життя, і не тільки в спосіб суїциду, але й за допомогою шкідливих звичок, нервувань, непотрібних ризиків типу селфі в екстремальних умовах чи експериментів з йогою.

Люди забувають, що головна ціль має полягати не у доточуванні днів до життя, а в насиченні життям цих же днів. Правильно розподілений час, плани і чітко поставлені цілі дозволяють економити години, дні, тижні для приємних речей, на які теж потрібно завжди виділяти час: на відпочинок, розваги, кохання, самотину, роздуми, подорожі.

Вихованці «Галицької Кіношколи», члени міської Асоціації інвалідів, прості трускавчани, які або бачили цей фільм неодноразово, або ж тільки чули про нього, прийшли до УРБАН-бібліотеки на півтори години, щоб замислитися над часом. Час – така ж цінність, як гривні, срібло, криптовалюта, діти, стосунки, пам`ять. Бережімо його і не витрачаймо намарне.

Хоча час вислизає з-поміж пальців, немов пісок, але полюбімо цю гру з піском. Інвестуймо в час, як в себе.

Володимир Ключак

(Переглядів 72 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Оренда двокімнатної квартири у Трускавці
  19.08.2019 | 10:31

  На довготривалий період здається двокімнатна квартира по вул. Сагайдачного (м. Трускавець), І поверх. Меблі, холодильник, пралка, плитка, газовий котел, місце для паркування, комора. Тел. +38-067-172-81-98 (Тетяна). (Переглядів 1 , 9 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)“Ювента” оголошує набір в школу спортивних та бальних танців (0)Танцювальні майстер-класи у Трускавці (0)Борислав запрошує на […]

 • 24 липня у Трускавці не буде води
  19.07.2019 | 11:50

  З 2 години ночі 24 липня (середа) по 1 годину ночі 25 липня (четвер) буде припинено подачу води на м. Трускавець. Причина – планові ремонтні роботи на водозаборі «Гірне», які проводить КП «Дрогобичводоканал». (Переглядів 61 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Оголошення (0)На Сколівщині відбудеться фестиваль української середньовічної культури «Ту […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви