Члени Трускавецького осередку СКТ «Устріки» вшанували пам’ять 76 річниці переселення предків із земель Західної Бойківщини

16.09.2020 | Filed under: Новини

Трускавецький осередок «Суспільно-культурного товариства «Устріки» запалив Варту Пам`яті на згадку про 76-ту річницю переселення українців з теренів так званого «Закерзоння» (Західна Бойківщина). Про це в мережі Фейсбук повідомила голова осередку Наталія Томченко. Захід проходив минулої неділі, 13 вересня, в селі Луб`яне Миколаївського району, адже через карантин виїзд на такі заходи на землю предків на територію сучасної Польщі є утрудненим.

Ватра Пам`яті запалала в пам’ять про примусово виселених українців у 1944-1951 роках з території повоєнної Польщі. Виселення проходило в кілька етапів – спочатку як сумнозвісна операція «Вісла». Тоді постраждали українці Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Любачівщини та Підляшшя. А потім, в 1951 році, під час сталінського «вирівнювання кордону» між ПНР та СРСР відбувся останній етап виселення, який зачепив українців Західної Бойківщини, зокрема з містечка Устріки (Горішні та Долішні).

Присутні взяли участь у спільній молитві, мали змогу послухали історію про початок депортації українців із Закерзоння. Також учасники оглянули фотовиставку, присвячену примусовому переселенню українців з території повоєнної Польщі, світлини щодо діяльності товариства «Устріки».

Фрагмент відео з Ватри Пам`яті можна переглянути тут.

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви