ЧОМУ КП «НАШЕ МІСТО» ПАРАЗИТУЄ ЗА РАХУНОК ГРОМАДИ

22.06.2010 | Filed under: Некатегоризовано

Якщо не держава спише, то депутати допоможуть

Позачергове засідання тридцять другої сесії Трускавецької міської ради розпочалося з депутатських запитів В.Лаврінка про будинковолодіння п.Крамар по вул. Городище та Є.Юника про долю бездомних тварин у нашому місті. Обидва запити перенесли на розгляд на пленарному засіданні – як такі, які мають суспільну значущість.

Єдине питання, яке виносилося на сесію,- надання дозволу на отримання кредиту КП «Наше місто» шляхом застави майна – дитячої міської лікарні по вул.Данилишиних, 62. Як заявив Л.Грицак, серед основних причин цього рішення – борги КП «Наше місто» за газ – 5 млн. грн., в тому числі серед них населення – 4 млн., самовільне встановлення автономного опалення. Достатньо істотні борги за газ і в міста, які сталися внаслідок недонадходжень коштів до бюджету через кризу. До першого липня цього року місто має проплатити 2 млн. грн. за газ. Саме на це піде кредит. Мер звернувся до депутатів з проханням відкинути всі амбіції та проголосувати за це рішення. Однак чи не вперше депутати не піддалися на це і вчинили масовий спротив. Але все попорядку.
З поясненнями виступили завідувач відділу приватизації та управління майном міської ради М.Габшій та генеральний директор КП «Наше місто» Ю.Алієв. Та найбільше запитань у депутатів виникло до останнього. Треба сказати, що доповідь Юрія Алієвича базувалася в основному на статистичних даних, часто плутаних та неточних, як зауважили депутати, здебільшого не пояснювала причинно-наслідкового стану речей. Це і викликало підозру в окремих депутатів, що їх увагу намагаються відволікти від суті питання, а може навіть ввести в оману. Як стало відомо з доповіді, борги за газ були протягом всіх п’яти років існування підприємства. Нині вони наймасштабніші. І щоразу керівництво КП виходило зі скрути, погашаючи їх за рахунок державних, міських дотацій з бюджету, кредитів. Виходить, сама система погашення боргів, яка панує в державі, навчила управлінців не шукати виходів з критичної ситуації, а надіятись на легкі способи: якщо не держава спише, то депутати допоможуть. І віддавати майно за борги не своє, а громади.
Якби КП віддавало своє, впевнений, цифри у 5 мільйонів і в помині не було б. Так само і міський голова, якщо б поставив у заставу санаторій «Карпати» або СПА «П’ятий океан»( пропозиція П.Іванишина), добряче спитав би безпорадне керівництво «Нашого міста» за борги.
Депутати Є.Юник, П.Іванишин, Б.Процишин, О.Ковальчин, І.Пілько В.Лаврінок резонно спитали у Ю.Алієва, куди пішли кредити за попередні роки, чи тільки за енергоносії, чому така різниця у цифрах між аудитом і звітом п.Алієва, чи правда, що тільки третя частина трускавчан сплачує за газ? Спочатку Юрій Алієвич запевняв, що всі суми кредитів йшли виключно за газ. Потім, припертий до стінки, признався, що є й інші видатки. Зокрема, на енергоносії йде 45%, 30% становить зарплата, 10 % податки… Виявилося що насправді за газ платить 80 відсотків трускавчан. За всі п’ять років до відповідальності рішенням суду через несплату було притягнуто біля 1200 людей.

Кредит погасять з… бюджету розвитку

Не відповів генеральний директор і на питання І.Пілька про те, з яких джерел збирається погашати кредит. Було сказано лише про судові позови, які готуються юристами КП, про те, що в КП йде скорочення штату, щоб зменшити фонд зарплати (економія від цього очікується біля 2 млн.700 тис грн.). Здавалось би, покращити стан справ на підприємстві могло реформування житлово-комунального господарства, про яке говориться мало не з початку каденції нинішнього міського голови, однак заступник міського голови В.Марченко, який розповів про зроболене, був непереконливим. Хіба можуть істотно вплинути на економічні процеси у міській господарці перегляд структури КП, штатного розпису у бік скорочення, окремий підхід до діяльності ритуальних послуг… Так само непереконливим виглядав виступ голови депутатської комісії з бюджету І.Гарванка. Легше нападати на журналістів за ніби-то необ’єктивне висвітлення роботи комісії, ніж самим контролювати використання коштів.
Дивною була відповідь Л.Грицака на запитання І.Пілька про джерела погашення кредиту: «Його буде погашено з бюджету розвитку. Така практика є у Києві, Львові». Виходить, що самі трускавчани-платники податків- думатимуть, як погасити заборгованість комунальників, розплачуючись за безпорадність та непрофесійність іх керівництва.

«Карфаген має бути зруйновано!»

Зовсім інший вихід з ситуації запропонував І.Пілько. Вже нині ясно, що у «Нашого міста» кепські справи, а мерові потрібно гарно виглядати перед виборами, тому так поспішають з кредитом. Депутат звернув увагу, що у Трускавці є чимало земельних ділянок, які не використовуються, а договір оренди вже закінчується. Чому б не виставити їх на аукціон і не заплатити за газ.
Про вкрай незадовільний стан комуналки у Трускавці говорив П.Іванишин. Якщо у Бориславі не працює 70 відсотків підприємств, заборгованість за газ становить там 2 млн. 200 тис грн., у Дрогобичі – 3 млн. У 2007 році ми замовили аудиторську перевірку КП. За її результатами неефективне використання коштів у цьому році і за 9 місяців 2008 становить 12 млн. 174 тис. грн. Якщо у Дрогобичі та Бориславі такі підприємства виходять на прибуток, то у нас воно збиткове вже не перший рік, наголосив депутат.
Небагатослівним але в десятку були слова Б.Процишина: «Карфаген має бути зруйновано!», маючи на увазі КП «Наше місто». Р.Крамар теж підтримав виступаючих:» Ніхто з депутатів не віддасть будівлю міської лікарні. Депутати від фракції «Батьківщина» за таке рішення голосувати не будуть!»
Не треба бути провидцем, щоб зрозуміти, що це питання не пройде, отож Л.Грицак запропонував перенести його розгляд на наступне пленарне засідання, зобов’язавши Ю.Алієва надати депутатам всю інформацію, яка іх цікавила.

Любомир ПОЛИВКА

Джерела Трускавця

(Переглядів 11 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: , , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви