«Чорний вівторок»?

22.05.2012 | Filed under: Публікації

22 травня розпочалася чергова сесія Трускавецької міської ради. З двома перервами перше пленарне засідання тривало від 10 до 14 години.

Пікет плюс пікет

Ще на підході до Народного дому не можна було не зауважити дві великі групи протестувальників – представників КП «Трускавецьжитло», переважно у помаранчевих камізельках, та вже традиційно тих небайдужих мешканців Трускавця, які змусили своєю активною позицією домогтися відміни рішення виконкому щодо драконівського підвищення тарифів. Комунальників було більше і їхні вимоги – розглянути питання дотацій для комунального підприємства, не дати йому загинути. На одному з лозунгів так і було написано, що не треба було це підприємство породжувати, а потім вбивати. Адже тариф в 1,46 грн. без дотацій з міського бюджету означає 172 тисячі гривень збитків щомісяця. При фонді зарплати в 300 тисяч це просто катастрофа. А люди і так очікують зарплати як манни небесної, бо вона для них – єдине джерело існування.

Інші ж лозунги закликали до совісті мера та депутатів: «Не думайте про себе – думайте про місто» та «Депутати! Ми також люди!». Комунальники, як і представники громади, поводили себе досить мирно. Адже їхні питання не суперечать одні одним, а радше доповнюють. Тариф може бути й збитковим, але споживачі можуть обирати собі, які послуги їм потрібні, натомість міська рада повинна продумати, яким чином зберегти комунальну галузь міста, не пустити її на самоплив, що намагаються зробити останнім часом. Адже галузь – збиткова по всій Україні.

Під вимоги мешканців, які зачитав у рупор Святослав Грабовський, у сесійний зал почали заходити як обидві групи протестувальників, так і депутати та клерки. Сесія розпочалася.

Бій навколо порядку денного

Вже традицією стає у Трускавці бойова розминка навколо порядку денного сесії. І також XVIII сесія ТМР не стала винятком. Майже з перших хвилин після гімну, після затвердження складу лічильної та редакційної комісій та початку внесення пропозицій до порядку денного почали лунати звинувачення у фальсифікаціях підрахунку голосів. Факти фальсифікацій засвідчили не лише присутні представники громади та лідер ЛОО ПП «Партія захисників Вітчизни» Павло Барнацький, а й депутати міськради. А справа стосувалася питання вибору послуг. Врешті-решт порядок денний затвердили, та питання, які були актуальними та цікавили присутніх мешканців Трускавця і працівників КП «Трускавецьжитло», вирішили на цьому пленарному засіданні не розглядати. Як зазначив депутат Ігор Пілько, питання потрібно спочатку вивчити отже, його треба перенести, інакше цей день може стати «чорним вівторком» для Трускавця. Ігор Федорович назвав цей день також «днем початку кінця злагодженої роботи Трускавецької міської ради» та дорікнув меру, що той не вміє слухати громаду. Це викликало оплески присутніх. Ще далі у своїх висловлюваннях пішов депутат Анатолій Стародуб, який звинуватив у тому, що сесія перестає працювати продуктивно, секретаря ради, а навіть закликав розпустити раду та провести перевибори. Це вже викликало не просто оплески, а овації. Ситуація була гарячою настільки, що мер вимушений був зробити кількахвилинну перерву. Після консультацій із депутатами сесія продовжила роботу.

Депутатські запити

Першим звернення зборів громадян, які відбулися минулої неділі, зачитав депутат від КУН Ігор Ластовецький. Ініціатива ГО «Клуб греко-католицької інтелігенції» полягала в наступному: громадські слухання, які пройшли 1 березня цього року, визнати незаконними, самовільну забудову навколо земель питного озера припинити, а саме озеро залишити в статусі «питне», територію ж навколо привести до належного санітарного стану. 56 присутніх на недільних зборах мешканців проголосувало за це, як і за те, щоб провести громадські слухання по Генплану Трускавця.

Депутат Євген Юник запитував, чому ж на місці дитячого майданчика тепер стоянка – це в районі «Едельвейсу», а депутат Ігор Стасик порушив питання контейнерного майданчика для збору сміття біля будинку 13 на вулиці Івасюка.

Вже вкотре про недостовірні публікації на офіційному сайті міськради говорив депутат Богдан Процишин – він вимагає назвати особу, котра подає це все на сайт і притягнути її до службової відповідальності. Також пропозиціями депутата було прийняти нарешті і Положення про офіційний сайт міської ради, і Статут громади міста з додатками до нього, зокрема і Положення про порядок проведення громадських слухань.

Депутат Павло Швець звернувся із запитанням, чи може член виконкому працювати в комунальному підприємстві і таким чином встановлювати тарифи, а також закликав до впровадження персоналізації голосувань, тобто, внести зміни до регламенту. Дуже неохоче це сприйняв міський голова, заявивши, що «з табличками ходили за німців», але таку позицію Руслана Козира можна зрозуміти – йому ж вигідно, щоб була колективна безвідповідальність, а потрібні рішення протягувалися фальсифікаціями від лічильної комісії, яка завжди скаже «24», коли на це є воля боса.

Депутат Ігор Гарванко підняв питання гуртожитку на Івасюка, який руйнується, а депутат Володимир Симович просив дати доручення провести перевірку законності розміщення тимчасових споруд підприємцем Сазоновим.

Бюджет, фінанси, Бандера, зловживання

До 12.10 депутати встигли розглянути та без особливих дебатів прийняти ряд питань, по яких доповідали начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак, начальник управління комунального майна ТМР Микола Габшій, завідувач планово-економічним відділом ТМР Марія Заверюха. Внесено зміни та доповнення до Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Трускавця на 2012 рік, яку затвердили ще в лютому. Гроші знайти можна, є два варіанти – збільшення податкових надходжень, легалізація робочих місць, а друге – від податку за землю.

Депутати прийняли на баланс міста пам’ятник Бандері – на його постамент треба 50 тисяч гривень. Депутат Процишин натякнув громадянину Козиру, що краще йому було б передати місту все-таки довершений пам’ятник, а не тільки «конструктор», та з ним не погодився депутат Ластовецький і інші.

Натомість питання робіт на Площі Незалежності, які мають завершитися до 1 червня, викликало дискусію. Гроші на це зняли з вулиці Річки (там мали замінити світлові опори) та теплопостачання СШ № 3. Оскільки розбірну сцену продадуть, то треба замостити місце під нею, що вимагає додаткових витрат. Та не це стало предметом здивування депутатів. Богдан Процишин заявив, що УЖКГіБ уклало договір з підрядником на суму 200 тисяч гривень ще 24 квітня 2012 року, а на це не було повноважень. Також є різниця, яку виконавча влада називає механічною помилкою, та невідомо, чи так це насправді – мова йде про те, що в одних документах фігурує «Майдан Незалежності», а в інших – «Майдан Січових Стрільців», що не одне й те саме. Врешті-решт депутат Процишин не наполягав на своєму, хоча і заявив, що «вся ця ситуація нагадує так звану попередню владу, яка спочатку робила, а потім руками депутатів узаконювала». І хоча видатки здійснювалися всупереч рішення ради, депутати вирішили на цьому увагу не акцентувати.

Депутат Сергій Мицик висловився щодо потреби залишити хоча б мінімум коштів для наведення ладу на площі Чорновола, де зараз стоять автобуси на Дрогобич. Останній перед перервою блок питань, зокрема і по дозволах на продаж автомобілів міською лікарнею, озвучив начальник управління комунальним майном Микола Габшій.

Вода і структура

Два важливі питання, котрі розглянули депутати після перерви, тобто від 13 до 14 години, стосувалися водопостачання та структури виконавчого комітету. Так, між іншим, затверджено додаткову угоду до договору про виконання взаємних зобов’язань щодо розвитку водопостачання та водовідведення у місті Трускавці, укладеного з ТзОВ «Альфа плюс». Депутатів цікавило і питання «Інвестицій та консалтингу». Те, що проблема питної води у Трускавці вирішується, вирішується і ніяк не вирішиться, бачить кожен і якось вже соромно спекулювати на цьому. Теперішня угода як додаткова до договору з 2007 року (три сторони – міська рада, «Альфа Плюс» та Трускавецький водоканал) містить докладний графік інвестування та виконання робіт, розрахований на цей та наступний роки. На запитання депутатів відповідали гендиректор водоканалу Володимир Возняк та заступник генерального директора ТзОВ «Альфа Плюс» Віктор Марченко, який добре знає ці питання, бо ж у минулій каденції працював заступником міського голови, а тепер є членом виконавчого комітету ТМР. З ґрунтовними зауваженнями перед депутатами виступив депутат Сергій Мицик, голова фракції «За зміни». Під час обговорення так чи інакше зачепили питання резервного водозабору, водосховища в Доброгостові, статусу озера, нових забудов навколо нього та старих житлових будиночків, двох каналізаційних колекторів, через які не можна пройти погодження в санстанції (нагадаємо, що міська влада хотіла вигнати санстанцію з приміщення, яке та на даний час займає), а також винесення в натурі, демаркацію меж зони суворої охорони – по периметру. Під кінець пленарного засідання до зали зайшов представник власника «Альфи Плюс» із Києва. Кілька хвилин перед тим до зали зайшов і обласний депутат Петро Іванишин. Так що консультації міської влади з цією фірмою триватимуть.

Останнім питанням, яке розглянули депутати в вівторок (сподіваємося, що не такий цей вівторок і чорний), було повторне слухане питання змін у структурі виконавчих органів влади. Доповідав керуючий справами ТМР Олег Ковальчин. З 1 вересня в нас буде об’єднане Управління містобудування, архітектури та землекористування, очолить його Олександр Грищенко, а двома заступниками будуть Зеновій Кушнір та Анатолій Лютов. Певні зміни стосуються Управління праці та соцзахисту, бухгалтерії.

УЖКГіБ його начальник Юрій Терлецький просив не чіпати, бо тоді в його заступниці Станіслави Намистюк зарплата стане нижчою на 400 гривень.

Міський голова обурився, коли депутат Ігор Пілько зазначив, що на сьогоднішній сесії при розгляді окремих питань немає ясності та прозорості.

Депутат Богдан Процишин подав пропозицію скоротити до двох чоловік кількість заступників міського голови, але за це проголосувало тільки шість депутатів. Так доволі сумбурно закінчилося перше пленарне засідання.

Дату другого пленарного засідання XVIII сесії ТМР названо не було. Вона розпочнеться з питань, на які очікували представники комунальних підприємств.

Володимир Ключак

(Переглядів 87 , 1 переглядів сьогодні)

About

Błogos­ławieni którzy wprowad­zają pokój, al­bowiem oni będą naz­wani syn­ami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви