Апаратна нарада 12 листопада в Трускавецькій міській раді з першого погляду нічим особливим не відрізнялася. Ті ж виступи представників ДСНС та поліції, що нічого особливого не трапилося, ті ж завчені фрази керівників управлінь та відділів про роботу в «звичному режимі», ті ж «сипання» цифрами від тих, хто хоче показати важливість своєї діяльності.
Але було одне «але». Міський голова Андрій Кульчинський на цій нараді сказав набагато більше, ніж він зазвичай говорить. Наголосивши, що звертається тому, що в залі є представники ЗМІ (що автоматично означає звернення до громади за посередництвом ЗМІ), мер Трускавця озвучив кілька меседжів, які читаються однозначно.
1. Захист Трускавецького водоканалу
Після доповіді генерального директора ТзОВ «Трускавецький водоканал» Віктора Марченка про минулотижневі ліквідації аварій в с. Станиля та на вул. Сагайдачного, а також про сьогоднішні роботи над ліквідацією витоків на вул. Івасюка і на резервній трубі на вул. Стебницькій (через що людям вкотре припиняють водопостачання), міський голова знайшов час на роз`яснення окремих моментів щодо діяльності водоканалу.
По-перше, Андрій Кульчинський наголосив на тому, що Трускавецький водоканал сплачує Дрогобицькому водоканалові справно і без затримок всі поточні зобов’язання. Окрім того, виплачено 1,8 млн. грн. так званого «боргу», який утворився штучно внаслідок того експерименту, котрий здійснював у 2014-2015 роках над водоканалами уряд Яценюка.
Андрій Кульчинський наголосив на тому, що Дрогобицький водоканал свідомо зволікав із наданням для Трускавця оптової ціни за воду, і що так звані 6 мільйонів «боргу» та 3 млн. грн. відшкодувань (пені) – це кошти не за спожиту воду, бо за неї Трускавець платить справно.
«Ситуація з Дрогобицьким водоканалом погіршується не за рахунок Трускавецького водоканалу» – цей перший меседж Андрія Кульчинського свідчить, що ТзОВ «Трускавецький водоканал» і надалі може розраховувати на підтримку трускавецької влади. Можливо, шляхом вливань-інвестицій, можливо шляхом якихось компенсацій задля непідняття тарифу на воду, можливо іншим чином. Але точно і шляхом інформаційної, і шляхом адміністративної підтримки.
Як кажуть, станьмо горою проти чужих, а зі своїми вже якось потім розберемося.
Продовжуючи тему водоканалу, міський голова озвучив ще одну цікаву цифру – на парній частині вулиці Сагайдачного (будинки 8-26) споживання води згідно лічильника на вводі в шість разів (!) більше, ніж споживання води по всіх квартирах цих будинків згідно суми поданих ними показників лічильників. Це свідчить, що люди ухитряються різними способами сплачувати менше, ніж використали насправді води. Цікаво, що депутатом на цьому окрузі є Роман Бучкович – один з тих, хто найбільше критикує діючого мера на пленарних засіданнях сесій. І ця інформація про крадіжки води на Сагайдачного теж була озвучена не просто так.
2. На утримання будинків кошти мають знаходити їхні співвласники
В багатьох багатоквартирних будинках 30-40% квартир здаються відпочивальникам. Як не парадоксально, але саме власники цих квартир найчастіше мають заборгованість за квартплату перед ОСББ, і в той же час ці власники не сплачують абсолютно ніяких податків за отриманий дохід, за ведення підприємницької діяльності, вони також усунулися від вирішення проблем будинку.
Чому місто має йти назустріч будинкам і ремонтувати дах, міняти водопровідні та каналізаційні труби в підвалі чи проводити заміну електромережі, давати кошти згідно програми «30х70» на енергозбереження, а мешканці цих будинків не хочуть йти назустріч місту? Це питання міського голови містить в собі здоровий глузд, але як реально змусити недобросовісних власників помешкань ділитися отриманим прибутком?
Міський голова не приховує, що поки що тривають консультації як це зробити в правовому полі. Не виключено, що задіють «метод донощиків». Тобто, правління ОСББ після надання інформації про таких недобросовісних жильців, котрі на здачі квартир заробляють, але ні в будинок, ні в місто кошти не вкладають, зможе отримувати додаткові кошти після того, як цих жильців штрафуватимуть чи змушуватимуть сплачувати податки згідно закону.
3. Плату за вхід в бювет таки треба вводити
Хоча Андрій Кульчинський прямо не сказав, що плату за вхід в бювет потрібно вводити, але з його виступу на тему ПрАТ «Трускавецькурорт» стало зрозуміло, що він обома руками за те, щоб відпочивальники сплачували за споживання «Нафтусі» по 12 гривень за добу. Міський голова озвучив скільки доброго можна було б за ті кошти зробити, назвавши і реконструкцію «Едварда», і відновлення «Дептаку», і облагородження території біля нижнього бювету.
Тих, хто виступає проти впровадження плати за вхід в бювет, мер назвав чітко: «фокус-група, яка боїться виявлення справжньої картини на курорті». Ну хіба це не чіткий меседж?
4. Буковель не витримав конкуренції Трускавця
На «закуску» щотижневої апаратної наради 12 листопада генеральний директор Міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат» Олег Карпин вручав грамоти та подяки тим, хто долучився до проведення фестивалю. Дійсно, резонанс від події був досить масштабним, до Трускавця приїхали зіркові гості, ЗМІ досить добре висвітлили подію.
В час, коли Олег Карпин вручав грамоти керівникам відділів та управлінь (для Народного дому, УРБАН-бібліотеки, курортно-інформаційного центру, управління розвитку міста, фінансового управління тощо), міський голова озвучив свій останній на цій нараді меседж. Стосувався він реакції мера на провокацію – сюжет «95 кварталу» про Трускавець.
Нагадаємо, що в 4-хвилинному ролику якийсь не надто обтяжений розумовими здібностями блазень (напевно, так згідно задуму) розповідає про те, як погано відпочив у Трускавці, ілюструючи це фотографіями із запущених санаторіїв окупованого Криму.
Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський зазначає, що логічна ниточка тягнеться до замовника сюжету – власника «95 кварталу». Оскільки власника пов`язують із збитковим відпочинковим комплексом, котрий з гірськолижного пробує переорієнтуватися на курортний з «мінеральними водами», то зрозуміло, що хочеться «відбити» клієнтів у найпопулярнішого курорту України.
Не таємниця, що Трускавець як курортна столиця України пропонує відпочинок в ряді цінових сегментів – від найдешевшого економ-класу до найдорожчого п’ятизіркового. Серед відпочивальників Трускавця – багато іноземців, чимало політиків, багато знаних людей в різних галузях культури, мистецтва, спорту тощо. Тож не дивно, що заздрість невдах – як економічних, так і політичних – змушує їх інколи вдаватися до таких абсурдних дій як продукція таких роликів.
Проте Андрій Кульчинський не налаштований на суди чи прийняття якихось рішень міської ради з цього приводу. Він вважає, що такі кроки можуть перетворитися на фарс. З однієї сторони так, дійсно, хто б там судився з блазнями – орел не полює на мух. З іншої сторони, стає зрозуміло, що цей ролик – це лише одна з ланок в ланцюжку інших провокацій (інформації про «пересохлу» Юзю, про «розбавляння» води чи вичерпання запасів «Нафтусі», про «загрози» падіння бювету чи «землетрус» від «провалля»). Тому реагувати однозначно треба. Інше діло, що не потрібно озвучувати якою саме буде реакція. Тому в цьому випадку меседж міського голови зрозумілий – наші вороги не зіб`ють нас із правильного шляху.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень