Чи буде Тустань включена до пам’яток Юнеско?

28.06.2010 | Filed under: Некатегоризовано

НЕЗАКОННУ ЗАБУДОВУ РОЗПОЧАТО В ЗАПОВІДНИКУ «ТУСТАНЬ»

Місцевий бізнесмен розпочав спорудження готельно-ресторанного комплексу під пам’яткою археології національного значення, грубо порушуючи законодавство України. Користаючись привабливістю Тустані, пожинаючи успіхи щорічного Фестивалю української середньовічної культури «ТуСтань!» та активної діяльності Державного історико-культурного заповідника «Тустань», Михайло Щур може завдати непоправної шкоди заповіднику і фестивалю.
В даний момент тривають інтенсивні земляні та будівельні роботи з залученням важкої техніки на приватній земельній ділянці у с.Урич Підгородецької сільської ради Сколівського р-ну Львівської обл. Ця ділянка входить до території комплексної охоронної зони пам’ятки археології «Городище літописного міста Тустань», що затверджено наказом Міністерства культури і туризму України. У її межах заборонені будівельні та земляні роботи, не пов’язані з дослідженням та експлуатацією пам’ятки.

Місцеві органи влади (Підгорецька сільська рада, Сколівська районна рада та РДА) знали про заборону будівельних та земляних робіт, не пов’язаних з дослідженням та експлуатацією пам’ятки, а також про те, що такі землевідводи і проекти забудови необхідно погоджувати із Заповідником. Незважаючи на це, з метою будівництва готельно-ресторанного комплексу в останні дні грудня 2009 року ними було незаконно змінено цільове призначення земельної ділянки з ведення особистого селянського господарства у землі для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Відповіді на депутатські зверення підтвердили, що не існує необхідних висновків щодо погодження містобудівного обгрунтування та проведення його експертиз, а ті документи, що надані, мають ряд порушень. Також сільською радою свідомо приховано близькість пам’ятки археології національного значення та Заповідника. Отож, зміна цільового призначення земельної ділянки є незаконною, а земляні та будівельні роботи проводяться всупереч чинному законодавству.
Що зроблено на даний момент:

 • Управління охорони культурної спадщини Львівської облдержадміністрації зобов’язало гр. Щура М., який проводив земляні роботи, припинити їх, а також подати проектну документацію в управління на розгляд та погодження. Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини», приписи органів охорони культурної спадщини є обов’язкові до виконання. Незважаючи на це, гр. Щур  М.П. у грубій формі відмовився ознайомитися з розпорядженням, після чого воно було надіслане порушникові поштою.
 • Управління охорони культурної спадщини Львівської облдержадміністрації склало протокол про адміністративне порушення гр. Щура М.П. та надіслало його листом голові Сколівської райдержадміністрації.
 • Надіслано звернення депутата Львівської обласної ради п.Ганущина О. прокурорам Львівської області та Сколівського району з проханням здійснити перевірку законності зміни цільового призначення ділянки, а також скасувати незаконні рішення Підгородецької сільської ради про затвердження містобудівного обгрунтування та проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення ділянки.
 • Подано депутатські запити народних депутатів Кармазіна Ю. і В’язівського В. до прокуратури з вимогою зупинити незаконне будівництво.

Незважаючи на вищезгадане, гр. Щур М.П. інтенсивно продовжує здійснювати на ділянці будівельно-земляні роботи. На сьогоднішній день існує ризик, що поки роботи будуть призупинені для з’ясування законності, незаконна будівля буде зведена в охоронній зоні пам’ятки археології національного значення, що претендує на включення до переліку пам’яток ЮНЕСКО, і нас знову поставлять перед фактом.

Для довідок: 067-731 68 21,
kryvdyk2000@yahoo.com,
Остап Кривдик,
прес-секретар

Будівництво в межах заповідника Тустань:

View Results

Loading ... Loading ...

Хроніки подій

2010-06-21

До директора Заповідника телефонує особа, що представилася районним депутатом. Чоловік розпитує, «чому селянам забороняють будуватися у межах села». Повідомляє про «звернення громадян» і наміри Щура М.П. зібрати в неділю «громаду, депутатський корпус» та «прийняти рішення». Рожко В. пояснює статус і загальноукраїнське значення пам’ятки, повідомляє про незаконність дій забудовника, повністю відкриту документацію з даного питання на сайті Тустані та просить народного обранця розібратися у даному питанні перед підтримкою порушника закону.

Щур М.П. забрав із ділянки будівництва останню машину – насос-асенізатор.

2010-06-20

Свято духовної музики та поезії з презентацією книжки про урицьку церкву відбувається за напруженої атмосфери, але без ексцесів – завдяки присутності міліції. На святі у народному домі «Просвіта», крім мешканців села Урич, присутні також директор Заповідника та забудовник Щур М.П. У селі кажуть, що «збори громади» переносяться на наступний тиждень.

2010-06-19

Директору Державного історико-культурного заповідника «Тустань» Рожку В.М. телефонують мешканці села Урич і повідомляють, що на завтра (неділю, 20 червня), після свята духовної музики та поезії, Щур М.П. з робітниками та родичами, «рішенням громади», готуються перекривати дорогу, виселяти Заповідник та Музей історії Тустані як покарання за заборону будувати комплекс.

Директор, після численних дзвінків уричан та досвіду спілкування з накрученими спільниками забудовника під час вівторкового прес-туру, повідомляє про підбурювання селян Сколівський райвідділ міліції та просить забезпечити охорону громадського порядку під час свята.

2010-06-18

0 12:22-12:41 на вказаній Ділянці перебував Головний державний інспектор, начальник Державної інспекції архбудконтролю у Львівській області Лепісевич Я., який у присутності голови Підгородецької сільської ради Андрейківа Б.М. вручив забудовнику гр. Щуру М.П. припис № 24/3 від 18.06.2010р. інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області з пропозицією зупинити виконання будівельних робіт. Припис виданий на підставі ухвали Сколівського районного суду Львівської області від 17.06.2010р. № 2а-475/2010 (додається). Незхважаючи на це, будівельні роботи припинилися лише на 5 хв., потім знову відновилися і тривають станом на 14:04

Станом на вечір 18 червня роботи припинені. Розібрано та вивезено будівельний кран.
Будівельні роботи продовжуються.

Сколівський суд ухвалив зупинити роботи (див “Документи” дод.24 ). Чекаємо на виїзд судових виконавців.

2010-06-17
Будівельні роботи продовжуються.

Сколівський суд ухвалив зупинити роботи (див “Документи” дод.24 ). Чекаємо на виїзд судових виконавців.

2010-06-16

Будівельні роботи продовжуються. Підвезли та встановлюють фундаментні блоки.

2010-06-15

Відбувається прес-тур для ознайомлення журналістів із масштабами та темпами незаконного будівництва на пам’ятці. Зараз не важливо, як будуть висвітлені події – головне, щоб справа не загубилася та не зам’ялася у кабінетах.

При появі камер роботи припинилися, робітники поховалися. Щур М.П. іде з ділянки. Згодом з’являється перед камерами із частиною підбурених мешканців села, які після Щурової акції зі щебенем та дорогою вважають його благочинцем. Проте згодом, після ознайомлення із представленими Заповідником документами, недомовки та продуковані зацікавленими особами чутки вилазять на поверхню. Насправді люди самі можуть розібратися у правді і брехні – лише для цьго потрібно доступ до інформації, відкритість.

Після від’їзду журналістів будівельні роботи відновилися.

Сільський голова вже заявляє журналістам про те, що рішення сільської ради зі зміни цільового призначення було неправильним, він скличе сесію і відмінить його.

Робітники працюють без касок. Гравій возиться з річки. Робітники, побачивши директора Заповідника із заступником голови райдержадміністрації: «Може, цюкнути їх сокирою, та й по всьому?».

2010-06-11

На ділянку виїжджає комісія у складі старшого помічника прокурора у Сколівському районі, старшого оперуповноваженого ОУСДСБЕЗ-старшого лейтенанта міліції, інспектора архбудконтролю та інспектора держземінспекції.

Щур М.П. відмовляється зупинити будівельні роботи, а також відмовляється ознайомитися з приписом Управління охорони культурної спадщини Львівської облдержадміністрації, про що складено відповідний акт (див. «Документи»).

Надіслано звернення Державного історико-культурного заповідника «Тустань» народним депутатам України В.В’язівському та Ю.Кармазіну із проханням допомогти припинити руйнування пам’ятки археології національного значення.

Відбувається прес-конференція Державного історико-культурного заповідника «Тустань» за участю директора Заповідника Василя Рожка та депутата Львівської обласної ради Олександра Ганущина для якнайширшого ознайомлення громадськості із проблемою незаконного будівництва у Тустані.

Будівельні роботи продовжуються. Починається встановлення фундаментних блоків.

Будівництво свідомо триває інтенсивними темпами, від ранку до вечора. Допоки правоохоронні органи розберуться і припинять будівництво – Щур поставить нас перед фактом і почне узаконювати незаконну забудову.

2010-06-10

Директор Державного історико-культурного заповідника «Тустань» звертається до сільського голови п. Андрейківа Б.М. із проханням терміново призупинити незаконну будову, оскільки чим далі, тим відповідальність буде більшою. Сільський голова каже, що у нього недостатньо повноважень, треба звертатися до прокуратури.

Державний історико-культурний заповідник «Тустань» доповідає про ведення незаконного будівництва в комплексній охоронній зоні пам’ятки археології національного значення на засіданні постійної комісії з питань культури, духовного відродження, ЗМІ та туризму Львівської обласної ради.

Львівська обласна рада звертається до прокурора Львівської області із проханням терміново призупинити будівельно-земляні роботи на зазначеній ділянці та здійснити перевірку законності зміни цільового призначення ділянки.

2010-06-09

Звернення депутата Львівської обласної ради п. Ганущина О. до прокурорів Львівської області та Сколівського району із матеріалами про порушення законодавства та проханням вжити термінових заходів із зупинки незаконного будівництва.

Розміри котловану 15 х 15м, глибина до 2м.

2010-06-08

Зроблено розбивку фундаменту.

Почали рити котлован.

2010-06-07
На ділянку привезено фундаментні блоки.

Управління охорони культурної спадщини Львівської облдержадміністрації склало протокол про адміністративне порушення Щура М.П. та надіслало його Сколівській райдержадміністрації (див. «Документи»).

2010-05-28

Щур М.П. продовжує земляні роботи на Ділянці.

Працівник Державного історико-культурного заповідника «Тустань» намагався вручити припис Управління охорони культурної спадщини Львівської облдержадміністрації Щуру М.П.

Щур М.П. грубо відмовився ознайомитися з приписом, про що у присутності свідків складено акт (див. «Документи»).

Припис надіслано адресату поштою (рекомендованим листом із повідомленням про вручення).

Щур М.П. бульдозером із Ділянки розрівнює частину постійно розбитої дороги на Східницю, а також розвозить машинами гравій селянам. Акція відбувається за участю сільського голови та з інформуванням мешканців Урича. Після цього Щур стає місцевим благочинцем.

2010-05-27

Щур М.П. пригнав на Ділянку землерийну техніку, почав встановлювати огорожу та копати по периметру канави глибиною та шириною до 1м.

Державний історико-культурний заповідник «Тустань» повідомив про це Управління охорони культурної спадщини Львівської облдержадміністрації.

Управління охорони культурної спадщини Львівської облдержадміністрації видало розпорядження із зобов’язанням гр.Щур роботи припинити, подати проектну документацію на розгляд та погодження в Управління (текст розпорядження – у розділі «Документи»).

За матеріалами сайту Тустань – www.tustan.com.ua

(Переглядів 97 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: , , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Оренда двокімнатної квартири у Трускавці
  19.08.2019 | 10:31

  На довготривалий період здається двокімнатна квартира по вул. Сагайдачного (м. Трускавець), І поверх. Меблі, холодильник, пралка, плитка, газовий котел, місце для паркування, комора. Тел. +38-067-172-81-98 (Тетяна). (Переглядів 1 , 9 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)“Ювента” оголошує набір в школу спортивних та бальних танців (0)Танцювальні майстер-класи у Трускавці (0)Борислав запрошує на […]

 • 24 липня у Трускавці не буде води
  19.07.2019 | 11:50

  З 2 години ночі 24 липня (середа) по 1 годину ночі 25 липня (четвер) буде припинено подачу води на м. Трускавець. Причина – планові ремонтні роботи на водозаборі «Гірне», які проводить КП «Дрогобичводоканал». (Переглядів 61 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Оголошення (0)На Сколівщині відбудеться фестиваль української середньовічної культури «Ту […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви