Чи готовий Трускавець протистояти корупції?

22.12.2015 | Filed under: Публікації

У Дрогобичі здійснює свою діяльність Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції. Проект, який реалізує ГО «Товариство «Юрій Дрогобич» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», стартував 1 грудня. Незважаючи на те, що часу пройшло небагато (всього три тижні), про Моніторинговий комітет не чув хіба що лінивий (або байдужий). Кожен бажаючий може долучитися до його діяльності, внести свою лепту у справу подолання корупції в Україні. Адже починати потрібно з себе, з рідного міста. Не даючи жодного шансу корупції у Дрогобичі, Трускавці, Бориславі, ми таким чином долучаємося до того, щоб цю інфекцію подолати на загальноукраїнському рівні.

З метою популяризації проекту проводове радіо Трускавця підготувало програму, в якій ішлося про те, чим займається Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції та якими є його цілі. Участь в радіопередачі взяли керівник проекту Володимир Кондзьолка (м. Дрогобич) та учасник проекту Володимир Ключак (м. Трускавець). В майбутньому планується записати ще кілька радіопередач, з яких трускавчани та гості міста можуть почерпнути інформацію, яким чином вони можуть долучитися до справи попередження (запобігання) корупції.

У восьмихвилинному аудіоролику після вступного слова журналістки Світлани Швадчак про діяльність комітету розповів Володимир Кондзьолка:

Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції – це проект «Товариства «Юрій Дрогобич», який виграв грант Міжнародного фонду «Відродження». Міжнародний фонд «Відродження» та Львівська обласна державна адміністрація оголосили конкурс антикорупційних проектів у Львівській області. Таких проектів на конкурс було подано 37, а до фіналу дійшли 4 проекти, в тому числі і наш.

Яка особливість цього проекту і в чому полягає його суть? Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції призначений не для боротьби з прийнятими рішеннями – ми хочемо переглядати та аналізувати проекти рішень. Це як у медичній практиці – краще та легше запобігти хворобі, ніж потім лікувати її.

Аналізуючи проекти рішень, доносячи інформацію членам виконкому, депутатам міської ради, ми хочемо донести думку громадських активістів чи містить даний проект корупційні моменти чи не містить. Адже при всьому своєму бажанні один міський голова чи окремо взятий депутат не може сам проаналізувати весь той масив інформації, який міститься у проектах рішень. А ми, активісти, хочемо їм в цьому допомогти. Це важливий крок для становлення громадянського суспільства.

Ми знаємо, що п’ята стаття Конституції України каже, що «джерелом влади в Україні є народ». І якщо ми делегуємо владі наші повноваження розпоряджатися міськими коштами та міськими ресурсами, то логічно ми маємо право їх спитати про це. Тут хочу зацитувати Маргарет Тетчер, яка закликала не вірити прем’єр-міністру чи іншим посадовцям, коли вони говорять про державні гроші: «Немає державних грошей, є гроші платників податків».

Тому ми як громада Дрогобича чи громада Трускавця маємо контролювати: що є з нашим майном? яка ситуація з нашими коштами? Адже немає влади доброї чи поганої, є влада контрольована народом і є влада не контрольована.

Я дуже радий, що в нашому проекті бере участь трускавчанин Воолодимир Ключак, який займає непримиренну позицію в справі боротьби з корупцією, має досвід по виявленні таких недоліків у місті Трускавці. І я вважаю, що цей проект має величезну перспективу стати нашим регіональним проектом, щоб потім стати моделлю (як пілотний проект) для всієї України.

Щоб підтвердити слова керівника проекту Володимира Кондзьолки про досвід Володимира Ключака у справі боротьби з корупцією, варто навести такий факт – публікації цього журналіста на «Трускавецькому віснику» стали підставою для реагування прокуратури міста Трускавця та порушення кількох кримінальних справ за фактом зловживань посадових осіб Трускавецької міської ради. Так, для прикладу, за фактами, наведеними у статті «Чи відповість Руслан Козир за співучасть у відмиванні коштів?» (http://protruskavets.org.ua/chy-vidpovist-ruslan-kozyr-za-spivuchast-u-vidmyvanni-koshtiv/), опублікованій 16.04.2014 на сторінці «Трускавецький вісник», прокуратурою міста Трускавця 17.04.2014 розпочато кримінальне провадження за фактом зловживання службовими особами Трускавецької міської ради службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки, за ст. 364 ч. 2 КК України. Матеріали кримінального провадження були скеровані для проведення досудового розслідування до СВ Трускавецького МВ ГУ МВСУ у Львівській області, відповідно до визначеної ст. 216 КПК України підслідності. Нагляд за слідством у формі процесуального керівництва здійснювався прокуратурою міста Трускавця, його хід перебував під особистим контролем прокурора міста Мігоцького Л.З.

Інший приклад – реакція правоохоронних органів на публікацію статті В. Ключака «Передвеликодні подарунки заможної влади чесній громаді», в якій мова йшла про виділення земельної ділянки під будівництво нового адмінбудинку для прокуратури м. Трускавця. Справа стосувалася питання, проголосованого 25 квітня 2013 року на ІІ пленарному засіданні XXVI сесії Трускавецької міської ради. Внаслідок публікації плановану схему оборудки з землею та майном вдалося зупинити. Прокурором міста Трускавця було скеровано міському голові Трускавця Козиру Р.Я. листа із проханням щодо забезпечення неухильного дотримання усіх положень ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а також Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженого постановою Кабміну від 25.05.2011 №555, при підготовці та обговоренні проекту «Детального плану території під будівництво адмінбудівлі прокуратури на землях житлово-громадської забудови кварталу К-5 (згідно генплану) по вул. І.Мазепи в м. Трускавці», розробленого приватним підприємством «Крокус» на замовлення прокуратури Львівської області.

Є й інші приклади, які свідчать, що навіть один журналіст своїми викривальними статтями може протистояти явищу корупції. Та все ж слід зважити, що подолання корупції – це не справа поодиноких дон кіхотів, а питання життя та смерті для всього українського суспільства.

Та повернімося до радіопередачі стосовно діяльності Моніторингового комітету з раннього попередження корупції. Після Володимира Кондзьолки до слухачів трускавецького радіо звернувся Володимир Ключак:

Коли керівник проекту «Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції» Володимир Кондзьолка звернувся до мене, щоб я взяв участь у його роботі, я, фактично, відразу погодився. Адже тема антикорупційної діяльності у Трускавці для мене не є нова. Свого часу я починав її реалізацію з руху «Чесно»разом з громадськими діячами Святославом Грабовським (зараз – депутат Трускавецької міської ради від ГР «Народний контроль»), Євгеном Бродзінським (голова ГМ «Опора» в м. Трускавці), журналістом Русланом Солонцем та іншими однодумцями. В нас у русі «Чесно» сформувалося гроно людей, яке займалося моніторингом дій влади. Але це був дещо інший аналіз, бо це був аналіз вже прийнятих рішень – рішень сесій міської ради та рішень виконкому. В даному випадку ми маємо дещо інше – моніторинг проектів рішень, тобто, те, що ще не прийнято, але може бути прийнято. Наскільки воно відповідає інтересам громади, наскільки воно буде корисним для громади і наскільки там бюджетні кошти використовуються прозоро, чесно, для реальних, а не надуманих потреб громади Трускавця? Не таємниця, що гроші витратити легко, але важко їх здобути.

Бюджет розвитку є мізерний, адже немає вільних земельних ділянок, які можуть виставлятися на продаж, немає комунального майна, яке можна було б відчужувати – в тому обсязі, щоб їх можна було реалізувати і за ці кошти зробити щось масштабне. Тому кожна копійка повинна витрачатися раціонально. Кожна сім`я розраховує свій бюджет, визначає, які видатки потрібно робити в першу чергу, які роботи необхідно виконати і за яку ціну, щоб було дотримано вимогу «ціна – якість». Міська влада теж повинна цього дотримуватися, щоб роботи, які виконуються по місті, виконувалися за прийнятну ціну і якісно. Щоб не було так, що якась фірма зятя, свата, брата, кума чи ще когось виконувала роботи неякісно і за високу ціну. В проектах рішень (сесій чи виконкому) часто вказані конкретні прізвища, конкретні організації – для прикладу, хто отримує земельну ділянку… Завданням моніторингового комітету, який, сподіваюся, працюватиме і в Трускавці, є аналізувати кожен проект рішення на корумпогенність. Тобто, чи там все чесно, відкрито і прозоро, чи там є якісь тіньові схеми…

Оскільки один у полі не воїн (а я поки що один з Трускавця працюю в цьому комітеті), то хочу звернутися через трускавецьке радіо, щоб долучалися наші трускавчани, небайдужі люди, громадські активісти – для того, щоб допомогти нашій владі не на словах, а на ділі стати чесною, прозорою та відкритою. Мій мобільний телефон – 097-38-36-112.

Володимир Ключак привітав трускавчан з наступаючим Новим Роком та висловив надію, що спільними зусиллями нам вдасться подолати корупцію в України.

Наш проект, – сказав на завершення радіопередачі Володимир Кондзьолка, – це не проект протистояння з владою. Ми хочемо владі допомогти позбутися тих нечесних ділків, які намагаються «протягувати» свої приватні інтереси. Ми в Дрогобичі знайшли повне порозуміння з нашим міським головою і, сподіваюся, що така ж ситуація буде і в Трускавці. Участь громади в контролі за діями влади в розпорядженні громадським майном, громадськими коштами має дати хороший результат. Надіюся, що 2016 рік і в Дрогобичі, і в Трускавці буде тим роком, коли ми побачимо, що влада працює на громаду, а громада їй в цьому допомагає. Щасти нам всім і хай нам допоможе в цьому Бог!

Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції висловлює вдячність колективу проводового радіо Трускавця (КП «Редакція міського радіомовлення») за їхній внесок у просвітницьку роботу серед громади Трускавця, за вклад у формування громадянського суспільства. Щиру подяку за можливість звернутися до трускавчан за допомогою трускавецького радіо висловлюємо керівнику комунального підприємства «Редакція міського радіомовлення», директору-головному редактору Любомиру Поливці, журналістці Світлані Швадчак та звукорежисеру Павлу Серсіонкову.

Степан Гнатків

P.S. Аудіозапис розмови з Володимиром Кондзьолкою та Володимиром Ключаком можна прослухати тут.

(Переглядів 504 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви