Системні зміни розпочинаємо з Дрогобича і поширюємо на Львівську область

15.03.2016 | Filed under: Публікації

15 березня у Світлиці Дрогобицької міської ради пройшла прес-конференція, присвячена підбиттю підсумків роботи Моніторингового комітету з раннього попередження корупції за попередній місяць. Моніторинговий комітет – це програмна ініціатива громадського об’єднання товариства “Юрій Дрогобич”, яка здійснюється за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Партнерами та учасниками громадської ініціативи є громадські організації “Дрогобицька громада” та “Дрогобицький майдан”.

У прес-конференції взяли участь міський голова Дрогобича Тарас Кучма, голова Моніторингового комітету з раннього попередження корупції Богдан Юзефів, директор КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка, журналісти газет «Галицька Зоря», «Франковий край», «Франкова криниця Підгір`я», радіо «Франкова земля» (Дрогобич), проводового Трускавецького радіо, Інтернет-видань Західна Інформаційна Корпорація (ЗІК), Drohobyczer Zeitung, ЛайфІнфо, МедіаЛайфНейм, «Трускавецький вісник».

Трьома ключовими подіями, які відбулися за цей період, можна назвати тренінги, проведені провідним експертом Інституту політичної освіти Тарасом Случиком, кандидатом політичних наук, керівником Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження» Оксаною Дащаківською та директором Центру політичних студій та аналітики, головою Національної платформи форуму громадянського суспільства країн східного партнерства Віктором Тараном. Тренінги пройшли відповідно 29 січня, 16 лютого та 5 березня. Теми, які були розглянуті на них – «Використання антикорупційного законодавства у діяльності активістів з контролю дій влади», «Адвокація та піар – вплив на владу» та «Громадська організація як інструмент антикорупційного громадського контролю на місцевому рівні». А 29 лютого в світлиці Дрогобицької Ратуші пройшов круглий стіл «Регламенти міської ради, виконкому та положення постійних комісій ради. Усунення корупційних складових».

Саме ці чотири зустрічі стали основними для прийняття важливого висновку – корупцію можна попередити, протидіючи не конкретним особам, а системним порушенням, які закладені у нормативних документах місцевих рад. Нормативні документи органів місцевого самоврядування дуже часто не відповідають чинному законодавству України, і це велика проблема. Адже чиновники на місцях замість зважати на закони, чомусь в першу чергу керуються підзаконними актами, які йдуть врозріз із законами.

Експерти Інституту політичної освіти Олександр Солонтай та Тарас Случик спеціально для Дрогобицької міської ради розробили висновки та рекомендації щодо регламентів міськради та міськвиконкому і положень про постійні депутатські комісії ради. Тексти цих регламентів та положень проаналізовано на відповідність нормам Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про доступ до публічної інформації» і виявлено багато порушень, які експерти пропонують усунути. Журналісти отримали ці висновки та рекомендації в письмовому вигляді.

Як зазначив Володимир Кондзьолка, директор комунальної установи «Інститут міста Дрогобича» (Інститут співпрацює з Моніторинговим комітетом), рекомендації експертів повинні стати основою для внесення системних змін у регламенти ради, виконкому та положення про постійно діючі депутатські комісії. Досвід Дрогобича може і має бути поширений на інші міста та райони області, де також є невідповідність місцевих підзаконних актів нормам Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про доступ до публічної інформації».

– Хочемо запросити до Дрогобича голову Львівської облдержадміністрації Олега Синютку, щоб наші напрацювання стали поштовхом для внесення системних змін в нормативні документи інших місцевих рад, – каже Володимир Кондзьолка. – Проект, який реалізується в Дрогобичі, виграв конкурс Міжнародного фонду «Відродження» і здійснюється за сприяння Львівської ОДА, тому сподіваємося, що обласна влада підтримує нашу ініціативу щодо вдосконалення механізмів, які зроблять владу на місцях відкритою та прозорою.

– Є дві проблеми – коли інформації замало і коли її забагато, – зазначив міський голова Дрогобича Тарас Кучма, який також взяв участь у прес-конференції Моніторингового комітету з раннього попередження корупції. – Інформація – це зброя, а її, на жаль, можуть використовувати в неправильному руслі, маніпулювати нею. Але інформація, яка законом визначена як публічна, повинна бути доступною. Завдання засобів масової інформації – допомогти нам у цій публічності, бути добрим посередником між владою та громадою, щоб існував зворотній зв’язок, щоб громада розуміла, чого хоче влада, які рішення приймаються і чому, щоб між владою та громадою була довіра.

Тарас Кучма подякував Моніторинговому комітету з раннього попередження корупції за роботу, яка виконується. Він зазначив, що кожен може прийти в Ратушу, в його кабінет і ознайомитися зі змістом документів, навіть сфотографувати їх – при умові, що документи не містять державної таємниці. До речі, похвальне слово на адресу Моніторингового комітету прозвучало з вуст мера Дрогобича і під час його звіту за сто днів роботи, який пройшов 13 березня в Народному домі імені Франка перед тисячною залою.

Про подальші плани роботи Моніторингового комітету розповів журналістам його голова Богдан Юзефів.

На прес-конференції було обговорено і тему виконання передвиборчих обіцянок різних політичних сил, зокрема їхніх зобов’язань по впровадженні прозорості в місцевих радах. Такі зобов’язання перед місцевими виборами 2015 року надали політичні партії «Громадянська позиція», «Самопоміч», «Народний контроль», «Батьківщина», «Солідарність» та інші. З тим, що партії повинні відповідально поставитися до своїх обіцянок та сприяти процесу відкритості та публічності влади, погодилися всі представники ЗМІ, присутні на прес-конференції.

Володимир Ключак

(Переглядів 105 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви