В 2011 році під час кількох публічних заходів (в тому числі на круглому столі в редакції тижневика «Каменярі») мусувалися теми від’єднання Східниці від Борислава та вихід Стебника із прямого підпорядкування Дрогобича. Одним із варіантів розвитку подій називалося включення Східниці до складу Дрогобицького району та набуття Стебником статусу міста як не обласного, то хоча б районного значення. Наскільки це можливо і що для цього потрібно робити? З таким запитанням «Трускавецький вісник» звернувся до голови Дрогобицької РДА Михайла Сендака (під час прес-конференції 28.12.2011). Далі – коментар Михайла Дмитровича.
– Східниця вже не має жодної сотки своєї землі для подальшого розвитку. 72 гектари вона захопила в Опаківської сільської ради, 22 гектари ми вже відсудили. Я їм запропонував ініціювати референдум щодо статусу Східниці. До того часу, поки не буде референдуму, поки громада Східниці не виявить бажання, не скаже, чого вона хоче, до того часу розмови залишатимуться розмовами. Східниця хотіла б і землю взяти, і бути окремими панами. Так не буде, – зазначив голова РДА.
Відносно Стебника, то Михайло Сендак висловив припущення, що влада Дрогобича не проти віддати Стебник у район. «Рано чи пізно, багатьох з на вже не буде, але буде працювати вертикаль і ті надуті рішення, які давали статус міста обласного підпорядкування, будуть відмінені. Це, для прикладу, стосується Моршина з його 3 тисячами населення, чи Нового Роздолу, який є братом Стебнику. І обов’язково має бути проведена адміністративна реформа, не протягом півроку, як це пропонував Безсмертний, а вивчивши ситуацію. Вона, ця ситуація, до речі, вже ретельно вивчається. В Польщі, наприклад, таку реформу провели, але і там зробили багато помилок…», – висловив своє бачення розв’язання проблеми Михайло Сендак.
ТОП коментованих за тиждень