Поки новообрана міська влада готується до облаштування владних кабінетів та веде політичні торги щодо вакантних ключових посад, громадські об’єднання, організації та політичні партії нашого міста нарощують м’язи задля контролю за діяльністю нової влади та захисту прав городян.
У п’ятницю, 6 листопада, відбулись установчі збори ГО «Громадська рада Трускавця». У створенні Громадської ради Трускавця взяли участь політичні партії «КУН», «Правий Сектор» та громадські організації «Довіра», «Трускавецький Автомайдан», «Трускавецький перевізник», «Рада ветеранів», «Всеукраїнська ліга українських жінок», «Центр молоді «Світлиця», «Товариство офіцерів», «Союз-Чорнобиль Україна».
Учасники засідання затвердили статут Громадської ради. Крім того, було запропоновано визначитися з кандидатурами голови, заступників голови, а також форматом інших керівних органів Громадської ради, які вирішено сформувати на наступному засіданні.
Усі присутні наголошували на тому, що Громадська рада повинна працювати ефективно, а не бути формальним утворенням. Організація повинна стати центром громадської думки та рупором трускавчан. Також учасники домовились, що тих, хто не працюватиме та не братиме участь у роботі, будуть виключати з Громадської ради.
Мета створення організації – контроль за діяльністю міської влади та захист інтересів трускавчан.
Завдання Громадської ради – накопичувати та узагальнювати пропозиції громадських організацій та політичних партій Трускавця щодо вирішення питань, які мають важливе суспільне значення, а також виступати єдиним фронтом на захист інтересів громади, чи окремої соціальної групи.
Крім того Громадська рада Трускавця має на меті організовувати публічні заходи для обговорення актуальних питань розвитку міста, готуватиме та оприлюднюватиме щорічний звіт про свою діяльність.
Про бажання долучитись до Громадської ради вже заявили інші політичні партії та громадські об’єднання.
Роман Бучкович, депутат Трускавецької міської ради, голова Вільної профспілки «Трускавецький перевізник»: «Громадська рада Трускавця є у стадії становлення, хочемо систематизувати роботу так, де б кожен відповідав за певну сферу роботи. Серед нас є юристи, економісти, інженери, є люди, які добре розуміють міську господарку, інші мають досвід роботи у гуманітарній і соціальній сфері. Весь цей потенціал слід об’єднати. Як показує досвід громадської роботи набагато ефективніше говорити з владою та відстоювати законність не поодинці, а разом, маючи єдиний координаційний центр. Якщо порушуються чиїсь права, то на захист виступають усі. Громадська рада Трускавця являтиме собою громадський координаційний центр, що діятиме за принципом «один за всіх і всі за одного!»
Ренат Борсук, координатор «Правого Сектору» у місті Трускавці: «Завдання організації просте – здійснення громадського контролю за діяльністю міської влади у Трускавці, однак реалізувати його не так просто. Тому є розуміння, що слід об’єднувати зусилля. Крім того, важливо використати той досвід, який вже напрацьований громадськими організаціями в Україні, зокрема щодо проведення громадських експертиз. Громадські експертизи – оцінка діяльності органів міської влади, спрямовані на подолання закритості та бюрократичності, що дають можливість виявляти правопорушення, чи зловживання владою».
Ігор Кісак, голова ГО «Довіра»: «На попередніх виборах я отримав великий відсоток довіри трускавчан. Мене це зобов’язує до певних дій. Якщо я можу ще якось послужити громаді – я це робитиму. Тому виникла така ідея створення свого роду єдиного центру, який би об’єднував зусилля громадських організацій, політичних партій та координував їхню роботу. Ми запрошуємо до співпраці інші громадські організації і політичні сили нашого міста. Будучи разом ми зможемо досягнути значно більше, ніж коли будемо поодинці. Це перші кроки до формування громадянського суспільства у Трускавці.
Підготував Назар Хопяк
ТОП коментованих за тиждень