День Дрогобича: гарно, як ніколи

23.09.2011 | Filed under: Публікації

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Прив`язка дня міста до релігійного свята краще консолідує громаду, ніж прив’язка до державних днів медика, шахтаря, нафтовика чи десантника. Та й важко було б у великому Дрогобичі прив’язати свято однієї професії до Дня народження такого древнього міста із королівським статусом. Тому день Різдва Пресвятої Богородиці як день Дрогобича – ідея хороша і така, що себе оправдала.

Цього року дрогобичани та гості святкувань з інших міст та сіл мали нагоду тішитися надзвичайно хорошою погодою. Не спекотно і не холодно, а в самий раз – комфорт, як на замовлення. Та і програма вдало підібрана, як кажуть – кожному до смаку. Фестиваль дрогобицької ковбаси, парад близнюків, різноманітні спортивні заходи, гарний концерт. Порівнюючи святкування Дня міста Котермака із попередніми роками, скажемо, що востаннє народ так був задоволений в далекому 2004, коли на святкуванні уродин Дрогобича співала легендарна Руслана Лижичко. Місто з 900-літньою історією в 2011 святкувало по повній і це було відчутно на кожному кроці.

Нам пощастило побувати в Дрогобичі після урочистої Служби Божої в центральному кафедральному храмі Пресвятої Трійці – ще до початку офіційних урочистостей. Перша половина дня проходила під знаком спортивної легкоатлетичної естафети, в якій брали участь окрім дрогобичан і їхні сусіди. А по віку – від сивочолого 77-річного Андрія Поляка до учнів шкіл. Співорганізатором заходу спільно із відділом у справах сім`ї, молоді та спорту ДМР виступила дружня нам редакція газети «Каменярі», її головний редактор Ігор Курус вручав грошові призи переможцям. Третє та друге місця зайняли команди нафтового технікуму та механіко-технологічного коледжу, перше – команда Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка (до речі, суддівство теж з університету, факультет фізичного виховання, декан – Микола Лук`янченко). Та у змаганнях брали участь і команди ліцеїв, Стебника, Дрогобича, Борислава, були представники і сіл Дрогобицького району. Сказано – сусіди прийшли розділити радість святкування.

–  Чи бере участь в естафеті команда із Трускавця, – запитуємо ми Романа Коваля із відділу у справах сім`ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради.

–  Так, наша команда із Трускавця взяла участь у змаганнях. Основу трускавецької команди склали учні СШ № 2. І хоча ми не ввійшли у трійку лідерів, та головне в заходах такого рівня – це участь, а не перемога. Зрозуміло, що на День Дрогобича саме дрогобичани хотіли перемогти. Та й команди їхні були сильними. Для прикладу, нам важко було б перемогти команду з педуніверситету.

Паралельно із нагородженням команд переможців та подячного слова від секретаря Дрогобицької міської ради Тараас Метика і згадуваного вище Ігоря Куруса – ще одна акція. Це презентація емблеми «Дрогобич. Євро-2012». З ратуші виходять двоє, Славко та Sławek – персонажі, які символізують наші країни, що прийматимуть наступного року Єврочемпіонат – Україну та Польщу. Перший – в жовто-синіх кольорах, другий – у біло-червоних. Емблему обрано із багатьох надісланих на конкурс, її автор – Максим Чирка. Хлопці символічно розігрують м’яча на знову ж таки символічному полі біля ратуші. Нагадаємо, що триває реконструкція дрогобицького стадіону – саме на ньому тренуватимуться спортсмени, які проживатимуть у трускавецьких санаторіях та готелях. Ремонтують і вулицю Трускавецьку, можливо, дещо повільно, зате ніби якісно.

День Дрогобича – не лише свято ковбаси та пива, але і свято українства. Бачимо велику кількість дрогобичан в національному одязі, через релігійне свято зачинений ринок – теж приємна та богоугодна справа. Зате можна прямо біля ратуші розміститися та з`їсти кусень смаженої баранини, купити сувенір на згадку про святкування. А воно продовжується – на сцені розпочинають Парад близнюків. 108 учасників –  від найменших до 17-річних двійнят та близнюків. На сцену виходять спочатку найстарші, а згодом все молодші та молодші – аж до найменшеньких. А о 16.00 – офіційна частина. Мер Олексій Радзієвський, міські голови Стебника та Трускавця, чисельні представники польських делегацій із міст-побратимів Санока, Лєґніци, Жешова та інших. Вітає дрогобичан і голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Цимбалюк, вручає нагороди матерям-героїням, а сім`ї із трьома сліпими діточками – ордер на помешкання. Михайло Михайлович бажає древньому Дрогобичу процвітання і благополуччя, видно, що цей зазвичай строгий чоловік зворушений теплим прийомом.

Думаємо, не варто описувати настрій дрогобичан у теплий вечір під звуки концерту. Серед виступаючих – і гурт «Мері», можна сказати, що наш рідний, трускавецький. Дивно, та в Трускавці на святкування Дня міста чомусь вирішили обійтися без знаменитостей із середовища громади. Дрогобичани, особливо захмелілі, обнімаються та братаються, адже «це день, який сотворив Господь, радіймо ж і веселімося ним», це день, який не залишає байдужим, це день – День Дрогобича, древнього, славного, королівського, де вміють не лише робити помилки, але і виправляти їх, а не навпаки. І хоча свято завершилося, та не пізно буде і сьогодні сказати: «Слава тобі, місто Котермака і Франка, місто старої синагоги, варфоломіївського костела та чудесних церков святого Юра, Воздвиження, Трійці, Петра і Павла, місто студентів і робітників долотного, машинобудівного і автокранового, місто солі та нафти, місто, яке було містом вже тоді, коли інші ще й селами не були. Слава тобі, древній Дрогобиче і поклін від жителів твоїх і пошана від сусідів твоїх. А вам, дрогобичани – здоров`я та успіхів!»

Володимир Ключак, текст і фото

До теми. 920 років під Покровом Богородиці

20-21 вересня Дрогобич відзначив День міста. Програма святкувань була насиченою й цікавою. І той, хто відвідав багато заходів, побачив чимало цікавого, збагатився приємними враженнями і гарним настроєм. Оскільки у 1991 році дрогобичани відзначали 900-річчя рідного міста, можна вважати, що цього року до нас завітав 920-річний ювілей.

20 вересня у «Козацьких забавах» на стадіоні ДЮСШ змагалися 14 команд загальноосвітніх навчальних закладів Дрогобича. Дійство організували МЦФЗН «Спорт для всіх», відділ фізкультури та спорту, відділ освіти та Дрогобицька ДЮСШ. Юні спортсмени із неабияким азартом визначали найкращих у штовханні ядра, підтягуванні, перетягуванні линви, перекочуванні довбні, перенесенні вантажу та ін. На стадіоні ще тривали змагання, а у дворику ратуші розпочалося вшанування найактивніших представників міських організацій інвалідів. Присутніх із Днем міста привітав секретар міської ради Тарас Метик. Він у супроводі начальника управління праці та соцзахисту населення Івана Терлецького нагородив грамотами людей, котрі відзначилися у спортивних змаганнях, а також беруть активну участь у громадському житті. Усі запрошені отримали матеріальні допомоги з нагоди свята.

Голова Центру реабілітації інвалідів Валентина Антонюк та голова ДТЗДІ «Надія» Ірина Дзюрах подякували міській владі за увагу та допомогу і подарували ікони та дитячі роботи.

За солодким столом представники організацій інвалідів оглянули гарну концертну програму, яку для них підготували вихованці Дрогобицьких музичної школи №1 (художні керівники Неля Федунців та Наталія Багрій) та музичної школи №2 (Марія Костецька), учні вокально-естрадного відділу Стебницької музичної школи (Уляна Воят).

Свято продовжилося 21 вересня Божественною Літургією у Катедральному соборі Пресвятої Трійці. А відтак чимало дрогобичан та гостей міста традиційно вирушили на Свято меду. На площі Замкова Гора продукцію власного виробництва презентували пасічники Івано-Франківщини, Стрийщини та Дрогобиччини. Її можна було і скуштувати, і придбати, і почути консультацію як застосовувати продукти бджільництва з лікувальною та профілактичною метою. Учасників заходу привітали секретар міськради Тарас Метик, начальник управління культури та мистецтв Олег Яводчак, голови товариств пасічників Дрогобиччини Зиновій Бервецький та Івано-Франківщини Михайло Хмеляк.

Тим часом на майдані Тараса Шевченка розпочалося урочисте віче з нагоди 20-річчя відкриття у Дрогобичі пам’ятника Кобзареві. До підніжжя монумента лягли квіти від міської влади, громадських організацій та навчальних закладів міста. А відтак до слова запросили міського голову Олексія Радзієвського. Він зазначив, що дрогобицький пам’ятник великому сину українського народу Тарасові Шевченку, авторами якого є нині покійні народний художник України, лауреат Шевченківської премії Іван Гончар та його племінник, скульптор Анатолій Гончар, по праву вважається одним із найкращих в Україні і світі, є досконалою мистецькою цінністю. Міський голова також подякував членам оргкомітету з будівництва монумента та його голові Михайлові Шалаті, які на початку 90-их років ХХ століття доклали багато зусиль до спорудження цієї окраси нашого міста. Пам’ять членів оргкомітету, яких уже нема серед нас, учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання.

Спогадами про те, у яких непростих дебатах і суперечках обирали місце для спорудження пам’ятника і сам вигляд скульптури Шевченка, як збирали кошти і вели будівельні роботи, поділився голова оргкомітету, професор, Почесний громадянин Дрогобича Михайло Шалата. Він додав, що у цей монумент вкладені частинки з різних куточків України: скульптуру виготовляли у Києві, матеріал п’єдесталу – з Житомирщини, мармурові плити – з Черкащини, бруківку замощували донеччани, світильники замовляли на Волині.

«У цю площу і пам’ятник вкладена праця багатьох людей, на його відкритті були присутні гості з усієї України та різних країн світу. Тож хочу, щоб це місце дрогобичани шанували, щоб воно було святим для кожного. Єднаймося під проводом Тараса!», – закликав Михайло Шалата.

Член оргкомітету, голова товариства «Україна-Світ» Тимофій Бордуляк у своєму виступі дорікнув мешканцям нашого міста байдужістю, адже коли 20 років тому відкривали пам’ятник Т.Шевченкові, площа не могла вмістити усіх охочих сюди потрапити, а цього разу на віче прийшло небагато людей.

Також він згадував про те, скільки довелося докласти зусиль і подолати труднощів, перш ніж на колишній площі Жовтневої революції постав пам’ятник пророку українського народу Тарасу Шевченкові.

Член національних спілок письменників, журналістів, краєзнавців Роман Пастух укотре звернув увагу на те, що у будні біля підніжжя пам’ятника молодь гасає на скейтах та роликах і нищить його, а до цього нікому нема діла. Р.Пастух також зачитав власний вірш «Вільна хата».

Згодом поезія Шевченка звучала з вуст студентки ДДПУ ім. І. Франка Вікторії Барни, вихованки ПДЮТ Діани Грицай, тріо бандуристок «Червона рута» музучилища ім. В. Барвінського, муніципального камерного хору «Боян Дрогобицький».

А в цей час на площі Ринок уже тривала традиційна легкоатлетична естафета «Заповни герб Дрогобича». За правилами змагань, команди складалися із дев’яти осіб. Кожен спортсмен біг до сільзаводу, де набирав топку солі і приносив її на площу, передаючи естафету іншому. Команда, яка першою назбирала 9 топок солі, що зображені на гербі міста, ставала переможницею.

Поки легкоатлети визначали переможців, відбулася офіційна презентація емблеми «Дрогобич. Євро-2012». У місті був оголошений конкурс, у якому перемогла емблема, запропонована художником Максимом Чиркою. На думку журі, у ній найбільш вдало поєднані символи «Євро-2012» із символами Дрогобича. Нагадаємо, що наше місто задіяне у футбольному чемпіонаті Європи як тренувальна база для однієї з національних збірних команд, котрі гратимуть у Львові. У зв’язку з цим, прискореними темпами ведеться реконструкція стадіону, капітально ремонтують дороги, які ведуть до нього.

Родзинкою святкування Дня міста другий рік поспіль стало Свято близнюків, яке підготував міський відділ сім’ї, молоді та туризму на чолі з Олександрою Пашко. На головну сцену під оплески численних глядачів запросили близнюків та двійнят віком від 17 років до 7 місяців. Вони ледве помістилися на довгій сцені у три ряди. Звісно, представників наймолодшої вікової категорії вивели і винесли на руках батьки.

Цього разу близнюки, двійнята і трійнята не просто демонстрували свою схожість один на одного. Декілька пар близнюків різного віку підготували для свята концертні номери. І маленькі, і старші діти, долаючи хвилювання, виконували пісні. А після отримання подарунків, про які подбали міський голова Олексій Радзієвський, підприємець Руслан Стасінчук та львівське видавництво «Свічадо», до учасників параду близнюків та їхніх батьків, як і торік, знову була прикута увага тележурналістів – «5 каналу», ІСTV, Львівського телебачення.

У рамках святкування Дня міста Дрогобицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у парку провів для найменших Дрогобича різноманітні ігри та конкурси. Усі учасники отримали призи.

І ось настав час офіційного відкриття свята. На сцену піднялися священнослужителі різних конфесій та численні делегації гостей. Дрогобичан зі святом Дня міста та Різдва Пресвятої Богородиці привітали та поблагословили єпископ-помічник владики Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Ярослав Приріз та настоятель храму Успення Пресвятої Богородиці УАПЦ отець Михайло Бачинський.

Згодом настав час вітань від обласної влади. Спершу святкову промову виголосив голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк. Від імені голови обласної ради Олега Панькевича привітання зачитав депутат облради Михайло Задорожний.

Згодом Михайло Цимбалюк виконав приємну місію. Згідно з Указом Президента України В.Януковича, він нагородив почесними відзнаками «Мати-героїня України» мешканок Дрогобича, Дрогобицького району та Борислава, які виховали від 5 до 7 дітей. Серед них – дрогобичанки Ганна Валага, Тетяна Гарас, Ганна Волошин, Любов Гриб, Ганна Грицай, Степанія Грущак, Ольга Драбова, а також Марія Герасим (Стебник), Ганна Волошин (с.Ролів), Марія Багрій (с.Ступниця), Марія Андруневчин (с.Сторона), Єва Юрків (с.Верхній Дорожів).

Окрім того, голова облдержадміністрації Михайло Цимбалюк спільно з міським головою Дрогобича Олексієм Радзієвським вручили ордер та ключі від квартири сім’ї Рубель, яка дуже потребує власного помешкання, адже у цій родині виховують трьох незрячих діточок. Їхня мати зі сльозами на очах щиро подякувала міській владі Дрогобича за розуміння і допомогу в отриманні житла.

Згодом зі словами вітань із нагоди Дня міста до дрогобичан звернувся міський голова Олексій Радзієвський. Він коротко згадав історію міста, перерахував відомих історичних постатей, які у різний час приносили славу Дрогобичу, торкнувся його сьогодення. А відтак закликав усіх присутніх спільно докласти зусиль до розбудови рідного міста.

О.Радзієвський нагородив почесними грамотами найкращих учнів – переможців всеукраїнських олімпіад, конкурсів та спортивних змагань, яким призначена стипендія міського голови. Це – Андріан Семеген, Ірина Хомин (ЗОШ №2), Марія Лепка (гімназія), Богдан Григорович (педліцей), Василина Ковальчук (ЗОШ №1, муз. школа №1), Марта Мартишин (ЗОШ №2, художня школа), Марта Ковалів (педліцей, ПДЮТ), Остап Чапля (ЗОШ №1, худ. школа), Олексій Войтович (ЗОШ №1), Мар’ян Гуржій (ЗОШ №9, СОЦ «Еней»).

А відтак розпочалася справжня естафета привітань від міжнародних делегацій міст-побратимів, які прибули на свято: Смілтене (Латвія), Перемишль, Лєгніца, Битом, Сянок, Остжешув, Неміж (Польща). Прозвучало вітання і від консула Генерального консульства Республіки Польщі у Львові Войцеха Белінського.

Після завершення офіційної частини свята розпочалася концертна програма. А тим часом представники закордонних делегацій взяли участь у висаджуванні алеї дерев на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченкові.

Свято, ведучими якого були працівники Народного дому Іван Сех та Алла Мельничук, тривало допізна. Численних глядачів розважали мистецькі колективи краю, танцювальний колектив «Dadzisi» (Латвія), відомі естрадні колективи та виконавці: гурт «Соколи» (народні артисти України Марія Шалайкевич і Михайло Мацялко), гурт «Мері», Ірина Федишин та ін. Справжньою окрасою дійства став феєрверк, який різними барвами осяяв дрогобицьке зоряне небо.

Ярослав Грицик, газета “Галицька зоря”

(Переглядів 249 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви