Курорт Трускавець 1957-1962 рр. у світлинах

05.03.2015 | Filed under: Публікації

«Трускавецький вісник» продовжує серію публікацій з історії Трускавця у світлинах. Сьогодні публікуємо 33 світлини з архіву викладача Дрогобицького державного педуніверситету імені І. Франка, заступника гетьмана Українського Реєстрового козацтва з екологічних та організаційних питань, генерал-полковника УРК, трускавчанина Володимира Саратовського, за надання яких щиро дякуємо.

Батько п. Володимира Віктор Гаврилович Саратовський (1920 – 1977) був першим начмедом курортів Західної України, лікарем-рентгенологом вищої категорії. Він уклав цей фотоальбом, який зберігає пам`ять про курорт 1957-1962 рр. У підписах до світлин, які є текстами з альбому, зберігаємо орфографію автора.

1. Перша сторінка фотоальбому. Загальний вигляд Трускавця.

2. З Дрогобицького шосе ми потрапляємо на проспект Сталіна, що є головною вулицею здравниці. На проспекті знаходяться головні лікувальні і адміністративні установи. В цьому світлому двоповерховому будинку обладнана курортна водолікарня.

3. Характерною рисою ряду корпусів є їх оригінальна, витримана в народному стилі будова. Таким, зокрема, є другий корпус санаторію № 5.

4. Один з корпусів санаторію № 3.

5. В якому б кутку міста-курорту ви не побували – скрізь квіти, кущі, фруктові, декоративні, хвойні дерева. На фото зображено перший корпус санаторію № 4.

6. Один з корпусів санаторію № 1.

7. На вулиці, що носить ім`я великого російського письменника О.М. Горького, розташовані корпуси урологічного санаторію № 2.

8. Широкі східці ведуть до цього красивого триповерхового будинку, спорудженого кілька років тому. Нині тут розмістилася клініка Українського науково-дослідного інституту курортології.

9. Своєрідною архітектурою відзначається один з корпусів урологічного санаторію.

10. В гущавині квітів і дерев утопає санаторій № 3.

11. Мабуть не знайти жодного відпочиваючого, який би не знав цього просторого будинку. Курортна бібліотека має широкий вибір художньої, науково-популярної і політичної літератури.

12. Впритул до курортного парку примикає бювет мінеральних вод, споруджений влітку 1957 року.

13. Згори, від корпусів санаторію № 2, до курортного парку ведуть красиві східці – улюблене місце фотографування відпочиваючих на згадку про перебування в прикарпатській здравниці.

14. Вулиця, якою прямують ці дві жінки, від курортного парку йде до санаторію «Кришталевий палац». Ліворуч – вхід до санаторію.

15. Ось і «Кришталевий палац» – один з найкрасивіших санаторіїв Трускавця.

16. В цьому білосніжному будинку розташовано лікувальний корпус санаторію «Кришталевий палац».

17. Людно завжди біля бювета мінеральної води «Нафтуся». Це джерело по своїх лікувальних факторах – одне з кращих у світі.

18. А ось ще одне джерело – «Юзя», до якого часто приходять люди немолодого віку. Йдуть вони сюди не пити воду, а вмиватися нею. В народі живе легенда, що це джерело омолоджує людей. «Юзю» називають ще «джерелом краси».

19. Схований за деревами павільйон є джерелом «Едвард». Це джерело являє собою озокеритову шахту з боковим штреком, заповнену мінеральною водою.

20. В цій старовинній галереї відпочиваючі п`ють воду першого і другого джерел.

21. Від центра Трускавця вглиб старовинного парку, що тягнеться далеко за околицю здравниці, веде викладена бетонними плитками алея. В парку багато мальовничих місць, тут також розташовані джерела мінеральних вод.

22. Улюблене місце відпочинку курортників. Вечорами в цій бесідці грає естрадний оркестр.

23. Один з куточків старовинного парку.

24. Дитячий санаторій, відкритий в 1957 році.

25. Новозбудована дієтична їдальня.

26. Вид Трускавця. На передньому плані – лікувальний корпус санаторію № 1.

27. Відпочиваючі в години дозвілля.

28. В кабінеті цістоскопії.

29. Глянувши на це фото, можна подумати, що перед нами будинок, сфотографований десь на Близькому Сході. Це – лікувальний корпус санаторію № 4.

В кабінеті функціональної діагностики.

Біохімічна лабораторія курорту.

30. В бюветі джерела «Нафтуся».

Смачний і поживний обід до смаку відпочиваючим.

31. Куток парку.

Бюст Адама Міцкевича в парку.

Цей парк виник два-три роки тому. Рідкісні квіти, дерева і кущі, чітке планування – все приваблює в парку, милує зір.

32. Відпочиваючі на майданчику санаторію № 1.

33. Людно завжди на околиці Трускавця, біля озера «Пом`ярки».

Крім фотоальбому подаємо один з перших промоційних буклетів про Трускавець радянського періоду. Буклет «Курорт Трускавец» видано російською мовою у 1960 році, більшу його частину складають фотографії (16 фото: загальний вид курорту та парку, корпуси санаторіїв, світлини джерел тощо). В текстовій частині розповідається про лікувальні властивості трускавецьких лікувальних вод, подано інформацію про клімат, географічне розташування, рослинність та тваринний світ, погоду, коротко подано історичні моменти. На 1960 рік у Трускавці було 8 санаторіїв, при кожному з них була озокеритна лікарня. Подано хвороби, які лікують на курорті Трускавець. Буклет також надано п. Володимиром Саратовським, за що йому сердечно дякуємо.

Всі фото публікуються в мережі Інтернет вперше, при передруці прохання посилатися на «Трускавецький вісник».

Підготував Володимир Ключак

(Переглядів 2 325 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви