Цьогоріч з 5 по 14 серпня 2011 р. Б. відбудеться шоста Міжнародна піша проща родин мігрантів із Самбора у Зарваницю відстанню 240 км. Проща пройде трьома областями: Львівською, Івано-Франківською, Тернопільською. Участь у прощі можуть взяти не тільки представники родин, яких торкнула проблема міграції, але й усі бажаючі пізнати себе глибше через фізичне випробування та духовно збагатитись через молитву та Таїнства.
Проща носить міжнародний характер. З нами йдуть люди з різних країн, областей та регіонів України.
Отець Василь Поточняк, виконавчий секретар Пасторально-місійного відділу УГКЦ, організатор десятиденних піших прощ Самбір-Зарваниця, говорить про прощу як про як одну із форм свідомого введення людини у храм. «Люди, котрі є більш віддалені від Бога, часто через ті паломництва наближаються до Церкви», – підкреслює о. Василь і додає, що одним із таких явищ, поширених зараз за кордоном, та й в Україні зокрема, є прощі. «Коли з’явився задум прощі Самбір-Зарваниця для родин мігрантів, а також усіх бажаючих, ми хотіли через прощу трохи більше спілкуватись з людьми з-за кордону, їх слухати, бо на це маємо 10 днів часу. У прощі ми поєднали і молитву, і спілкування, і похід, і відпочинок, і красу природи. Паралельно ми, якоюсь мірою, свідчимо, самі собі допомагаємо. Ідучи, просимо також і Божої допомоги. З другого боку, ми свідчимо іншим, бо інші дивляться на кількохсотий похід людей, запитують: «Хто ви, як ви?» і часто нам по доброму заздрять, що можемо собі взяти кілька днів відпустки, чи то навіть десять днів, і присвятити їх душі. Тому це такий добрий вид – іти пішки», – розповідає священик.
Як учасниця прощ, можу засвідчити, що жертва, яку ми складаємо, – це, серед іншого, всеціла довіра та уповзання на Божу милість. У наш прочанський реманент входять лише необхідні побутові речі. Ми не беремо із собою жодних продуктів харчування, про це заздалегідь домовляються організатори з парохіями у селах чи містах, через які пролягатиме маршрут. Тут нас щиро і з любов’ю приймають люди: хліб-сіль на столі, відпочинок у родинах і тепле спілкування та ділення тим, що народилося у наших душах під час цього духовного походу, додають нам внутрішньої радості, сили долати подальший шлях з подякою та прославою Бога. Дорогою маємо можливість слухати чудові духовні науки наших священиків – катехизи, а також попросити в Господа прощення своїх гріхів у святій тайні Покаяння. Десять днів у спеку, часом у дощ – таку жертву складає кожен, але, прийшовши у це чудотворне місце – Зарваницю, сльози «градом» омивають усі труднощі дороги, переживання у душі. Залишається невимовна радість у серці, яка світиться в очах паломників вогнем надії, віри і любові.
Цьогорічна проща розпочнеться із Самбора від храму Різдва Пресвятої Богородиці Святою Літургією о 7. 00 (вихід – 9. 30) і завершиться у суботу 13 серпня в обідній час. Щоденна програма прощі: 7.30 – св. Літургія; 8.45 – сніданок біля храму; 9.30 – вихід; 13.30 – молитва у храмі, обід; 15.45-16.20 – праця в групах; 16.30 – вихід; 20.00 – молитва у храмі, вечеря, нічліг. Для бажаючих – цілонічні чування в храмі.
Із собою треба мати: молитовник, вервицю або чотки, плащ-накидку від дощу, спальний мішок або покривало, карімат, змінне взуття та одяг, ложку, миску, горнятко, гроші на повернення та незаплановані витрати, специфічні медикаменти. Рекомендуємо йти у зручному (випробуваному) взутті.
Організаційний внесок – 50 грн.; для студентів, учнів – 25 грн. Харчування і нічліг у Зарваниці, а також повернення – за власні кошти. За інформацією звертатися: о. Василь Поточняк: – (044) 280 68 49; о. Ігор Козанкевич – (244) 224 58; п. Галина Заячкевич – 067 144 24 21. Загальний маршрут прощі – близько 240 км.
Іванна Рижан
ТОП коментованих за тиждень