22 листопада ГО «Спілка безпеки управління «Антикорупція» провела прес-конференцію на тему «Громадська антикорупційна експертиза рішення Дрогобицького міськвиконкому».
Захід відбувся в конференц-залі Дрогобицького коледжу нафти і газу (колишній нафтовий технікум). Були присутні міські ЗМІ та громадські діячі Дрогобича. Приємним сюрпризом став прихід на прес-конференцію і звичайних мешканців міста, яких стурбувало незаконне рішення міськвиконкому про підняття тарифів.
На прес-конференції в якості експертів виступили керівник проекту антикорупційної експертизи, юрист, голова ГО «Спілка безпеки управління «Антикорупція» Олег Балог та координатор проекту, юрисконсульт ГО «Спілка безпеки управління «Антикорупція» Світлана Швед.
Експерти представили присутнім проведену Громадську антикорупційну експертизу та розповіли про хід її виконання.
Олег Балог як керівник проекту подякував Творчому об’єднанню «Торо» за надану підтримку і розповів, що таке Громадська антикорупційна експертиза, для чого її потрібно проводити і які наслідки експертиза повинна викликати. Він зазначив, що один із факторів, який створює підґрунтя для поширення корупції – це недоліки законодавства. А Громадська антикорупційна експертиза – це захід, підтверджений міжнародним досвідом, який можна втілювати у нашій державі, зокрема і в нашому регіоні, аби покращити ситуацію.
Голова ГО «Спілка безпеки управління «Антикорупція» зауважив, що в Дрогобичі щороку приймають сотні нормативно правових актів, але іноді в цих документах присутні чинники, які сприяють розвитку корупції в даних державних органах. І ефективний засіб попередження таких ризиків – це громадська антикорупційна експертиза. Яка призначена для усунення корупційних факторів, що містяться в нашому законодавстві в підзаконних нормативних правових актах.
Олег Балог: «Проаналізувавши нормативно правові акти ми зауважили, що в Рішеннях міської ради є заздалегідь закладені корупційні чинники на які і в подальшому посилаються чиновники.
Перед нами постала задача відстояти права мешканців Дрогобича. А для цього необхідно провести моніторинг нормативно правових актів, які видають наші можновладці на предмет корупційних чинників, що зумовлюють в подальшому винесення незаконних рішень та зобов’язань мешканців Дрогобича перед ними».
Координатор проекту Світлана Швед розповіла присутнім, які законодавчі акти порушує Дрогобицький міськвиконком своїм рішенням та якої шкоди суспільним відносинам завдається.
Юристконсульт ГО «Спілка безпеки управління «Антикорупція» уже більш детально проаналізувала Рішення Дрогобицького міськвиконкому на наявність корупціогенних факторів і зупинилася на висновках, до яких дійшла громадська антикорупційна експертиза. Також Світлана Швед оприлюднила експертні рекомендації для міської ради щодо усунення зі своїх рішень чинників, що сприяють і можуть призводити до корупції.
Світлана Швед: «Проаналізувавши корупціогенні чинники, наявні у рішенні виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 16.08.2012 р. № 340 «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій», слід визнати такий нормативно-правовий акт незаконним та скасувати його дію. На основі вищевикладених рекомендацій з урахуванням громадської думки та інтересів споживачів, провівши громадські слухання, розробити нове рішення».
Акордом прес-конференції стало повідомлення, що міськвиконком, як того вимагає чинне законодавство, рівно через 10 днів після надсилання до міської ради експертних висновків громадської антикорупційної експертизи, прийняв зміни до свого рішення №340, чим визнав свою неправоту і засвідчив готовність до діалогу із громадським суспільством.
Присутні висловили з цього приводу свої думки і зійшлися на тому, що надалі треба об’єднувати зусилля різних громадських організацій міста для досягнення спільних для усієї громади цілей.
Прес-служба ГО «Спілка безпеки управління «Антикорупція»
ТОП коментованих за тиждень