Дмитро Данчишак: «Юлія Тимошенко – найсильніший політик в країні»

26.09.2018 | Filed under: Публікації

У п’ятницю, 21 вересня, в місті Києві («КиївЕкспоПлаза») відбувся Форум «Новий економічний курс України», на якому очільниця партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко презентувала програму економічного розвитку держави. Форум відвідали представники всіх регіонів нашої Батьківщини. Львівщина була представлена досить потужно, а серед представників нашої області був і трускавчанин Дмитро Данчишак. Пропонуємо Вашій увазі бліц-інтерв`ю з ним.

– Дмитре Васильовичу, як Ви потрапили на Форум і якими є Ваші враження від нього?

– Мене на Форум «Новий економічний курс України» було делеговано від Трускавецької міської організації політичної партії «Всеукраїнське об`єднання «Батьківщина». Я був вражений масовістю – з цілої країни з`їхалося більше тисячі чоловік. За круглим столом сиділи і молоді та амбітні члени партії, і люди старшого покоління з досвідом. Серед фахівців з досвідом – видатний економіст Сергій Терьохін, колишній міністр житлово-комунального господарства, багато інших відомих людей. Було показано, в чому суть розвитку країни, як повертати людей, які виїхали за кордон за цих 27 років і за останній період часу. Було порівняно 2013 та 2017 рік: витрати та доходи, дії влади по економічному розвитку чи навпаки – занепаду країни.

На Форумі говорилося про зменшення податкового навантаження, про потребу повернутися обличчям до середнього класу, малого та середнього бізнесу, про перехід від кланово-олігархічного устрою до соціальної ринкової економіки, відмову від сировинного типу розвитку заради інноваційного, залучення до управління державою інтелектуалів і підприємців.

Для мене це був надзвичайно важливий захід, на якому я довідався багато цікавого та корисного і зрозумів, що все-таки існує політична сила, котра зможе вивести нашу Україну з глибокої ями, з довготривалої та перманентної кризи.

– Як Ви думаєте, чи той план, який пропонує Юлія Володимирівна, є реальний до виконання?

– Звісно, реалізація плану відродження України – це справа не одного дня чи тижня. Те, що знищувалося роками, неможливо відновити за дуже короткий час.

– Ви особисто вірите, що Юлія Тимошенко буде обрана на пост Президента України?

– Вірю я в Бога, але надіюся, що її оберуть.

– А чому варто обирати саме її?

– Проїхавши по Україні та побувавши в столиці, я побачив три обличчя, які нам пропонують обрати: Тарута, Порошенко, Тимошенко. З них Юлія Тимошенко – найсильніший політик в країні. Вона і в тюрмі відсиділа – більше ніхто з них не сидів, не був репресований владою Януковича. І партія «Батьківщина», яку вона очолює, існує вже багато років (19 – В.К.), а не змінюється як СДПУ(о), Партія регіонів, БПП і тому подібне.

– От Ви назвали хіба трьох кандидатів, але ж є ще Анатолій Гриценко, Андрій Садовий, Юрій Бойко, Святослав Вакарчук, Володимир Зеленський, Олександр Шевченко…

– Я вважаю, що це політики другого ряду, а співаків та шоуменів, котрі йдуть в політику, я взагалі не розумію…

***

Дмитро Данчишак – не перший, хто відкрито заявляє, що хотів би бачити Президентом України саме Юлію Тимошенко. Очолювана нею партія «Батьківщина» об`єднала багатьох розумних, досвідчених патріотів, котрі люблять свій рідний край не словами, а ділами. І вони готові підставити своє плече новому Президенту України задля реалізації нового економічного курсу.

Нижче пропонуємо ще кілька тез з Форуму «Новий економічний курс України». Сподіваємося, що вони краще допоможуть знайти відповідь на одвічні два запитання: хто винен і що робити.

– Всі попередні спроби змінити країну – 49 стратегій та 144 реформи – були провальними. Особливо показовою є запропонована президентом Порошенком програма «Україна 2020». За час її втілення економічні показники держави та рівень життя людей лише погіршилися. 80% громадян, за даними соціологів, вважає, що країна рухається неправильним курсом, а міжнародні рейтинги свідчать, що українці є бідними та незахищеними, як ніколи.

– У 2017 році Україна ввійшла до 10 найбідніших країн світу за версією Bloomberg. Такого за всю історію незалежності в нас не було. У 2017 році Україна, за звітом Ernst&Young, опинилась на першому місці за рівнем корупції серед країн Європи, Близького Сходу та Африки. Коли ці реляції про боротьбу з корупцією закінчились таким висновком, це потребує спеціального реагування. Рівень корупції, який приховується за гучними реляціями фальшивого патріотизму, – це основа руйнації.

– Головна проблема України – неефективне управління. Десятки виборів та дві революції змінювали лише обличчя при владі, залишаючи недоторканною систему.

– Головна мета, яку пропонує «Новий економічний курс» Юлії Тимошенко – перейти від кланово-олігархічної системи до соціальної ринкової економіки і прискорити економічне зростання з річними темпами не менше 7%.

– Соціальна ринкова економіка має створити рівні для всіх правила та чесну конкуренцію, знищити монополії, стимулювати розвиток малих форм підприємництва та забезпечити соціальні гарантії для кожного громадянина.

– Ключові елементи соціальної ринкової економіки – гармонійне поєднання вільного підприємництва з інтересами суспільства, рівні правила для всіх, «ні» монополіям, сильна правова держава, соціальні гарантії для кожного, розвиток малих форм підприємництва.

– Сьогодні державі потрібен новий Основний закон – нові суспільні правила, розроблені та ухвалені народом на референдумі, а не політиками у Верховній Раді. Нова народна Конституція подолає двовладдя президента та прем’єра, допустить інтелектуалів до управління державою, зробить владу відповідальною перед суспільством, запровадить реальне правосуддя та сильне самоврядування, наголосила вона. Лише на таких умовах економіка зможе розвиватися, забезпечуючи добробут кожного українця.

«Або ми будуємо новий шлях, або наша незалежність стоятиме під загрозою», – констатувала Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко на Форумі «Новий економічний курс».

Підготував Володимир Ключак

До теми. Економічна стратегія

На тому тижні Юлія Тимошенко презентувала свою економічну стратегію. Вразив насамперед масштаб заходу — не удаваними урочистостями чи манерною помпою, а масштабом проведеного аналізу, дружньою командною роботою експертів. Вразило прагнення Тимошенко зробити економічні розробки ще грандіознішими, запросивши до роботи над стратегією всіх зацікавлених.

Добре враження склала системність. Була вказана чітка мета — перейти від кланово-олігархічної країни до соціальної ринкової економіки. І були визначені складові системний підхід до такого переходу: боротьба з корупцією, сильна парламентська опозиція, незалежні правоохоронні, судові та силові структури.

В основі економічної стратегії Юлії Володимирівни — цікаве поєднання монетарних ідей та соціальної складової. Її команда визначила таку тріаду: 1) підприємництво, як рушійну силу, 2) вільний ринок та 3) соціальний захист тих, хто його потребує.

Сподобався історично-філософський екскурс промови щодо важливості переходу до економіки інноваційного розвитку. Ми зараз багато читаємо про успіхи аграріїв, металургів або місцевих вирощувачів равликів чи горіхів на експорт, забуваючи одну обставину: у ХХІ сторіччі у сировинної економіки немає майбутнього. Україна — частина глобального світу, проте залишилася у сировинній ниші, коли триває четверта промислова революція. Перед нами постає виклик часу: або ми стаємо інноваційними, робимо якісний стрибок у нову реальність — де блокчейни, робототехніка, біг дата — або копаємо бурштин та вивозимо ліс-кругляк. Наша переробка, а не сировина, має бути вбудована в контекст промислової революції.

І головний рушій таких концептуальних змін — креативний, ініціативний бізнес клас. Далі Тимошенко змалювала немовби сходи до цієї мети: швидка модернізація освіти, створення інноваційних кластерів по типу Кремнієвої долини, боротьба за інтелектуалів, талановитих людей ще з дитинства, побудова екосистеми життя — охорони здоров’я, гарного відпочинку, зручної інфраструктури — щоб мізки не тікали у більш комфортні умови проживання.

Здається, Тимошенко запропонувала справді системну стратегію, якої немає ні в кого з кандидатів, а тим більш — у чинної влади. Змінам давно настав час, і нарешті, є ті, хто знає — як.

Наталія Лаврецька-Тимчій

(Переглядів 250 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви