На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (від 24.12.2015 №911-VIII) Урядом 25.12.2015 року схвалено постанову Кабінету Міністрів України № 1181 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою з 1 січня поточного року змінено порядок призначення допомоги дітей одиноким матерям та тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів. Як визначається розмір допомоги з 1 січня 2016 року
Допомога на дітей одиноким матерям надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
Станом на 01.01.2016 року прожитковий мінімум становить:
– для дітей віком до 6 років – 1167 грн.;
– для дітей віком від 6 до 18 років – 1455 грн.;
– для дітей віком від 18 до 23 років за умови навчання – 1378 грн. (в розмірі, як для працездатних осіб).
Тимчасова допомога надається на дітей у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
Станом на 01.01.2016 року 50% прожиткового мінімуму становить:
– для дітей віком до 6 років – 583,50 грн.;
– для дітей віком від 6 до 18 років – 727,50 грн.
Як визначається середньомісячний сукупний дохід сім’ї
Середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу визначається: як сума доходів всіх членів сім’ї за 6 місяців (липень-грудень 2015 року) поділена на 6 та на кількість членів сім’ї. При цьому до сукупного доходу сім’ї не включається розмір допомоги на який визначається право.
Хто включається до складу сім’ї
До складу сім’ї враховуються діти (в тому числі усиновлені) до 18 років, за умови навчання – до 23 років; чоловік (дружина); жінка та чоловік, які проживають однією сім’єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи і проживають разом з батьками (не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні).
Які документи подаються
Для визначення права на призначення вказаних допомог до територіального управління праці та соціального захисту населення подаються наступні документи:
– заява та декларація про доходи та майновий стан (бланки таких документів одержите в управліннях праці та соціального захисту населення);
– довідки про доходи усіх членів сім’ї за період з 01.07.2015 по 31.12.2015 року (крім довідок про розмір пенсії та державних допомог).
В залежності від виду допомоги додатково подається:
– для допомоги на дітей одиноким матерям – довідка про проживання дитини з матір’ю, видана за місцем проживання сім’ї;
– для тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів – довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) дитини та одержувача допомоги.
Коли необхідно звертатися за допомогою
Важливо! Якщо звернення до управління надійде протягом січня – березня 2016 року, право на призначення допомоги буде визначено з 1 січня 2016 року.
Кому допомога з 1 січня 2016 року буде продовжена автоматично
– одиноким матерям, яким у 2015 році допомогу призначено з урахуванням доходу сім’ї (тобто розмір допомоги був більшим 350,10 грн. для дітей віком до 6 років; 436,50 грн. для дітей віком від 6 до 18 років та 413,40 грн. для дітей віком від 18 до 23 років) та період виплати допомоги припадає на 2016 рік;
– якщо у 2015 році тимчасова допомога призначена особам, які отримують аліменти у твердій грошовій сумі (тобто як різниця між 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та визначеної судом твердої грошової суми аліментів), та період виплати допомоги припадає на 2016 рік.
Тобто вказаним двом категоріям не потрібно з 1 січня поточного року звертатися до управлінь праці та соціального захисту населення. Виплата допомоги буде продовжена протягом січня-лютого поточного року до закінчення періоду призначення на підставі раніше поданих документів.
Додаткову інформацію щодо призначення даних видів допомог можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради за адресою вул. Бориславська, 1 або за телефоном 5-41-93.
Ольга Гарасим`як, заступник начальника Управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради
ТОП коментованих за тиждень