Договір примирення чи розбрату?

29.12.2015 | Filed under: Публікації

Рішення сесії Трускавецької міської ради від 24 грудня про укладення договору з ПрАТ «Трускавецькурорт» – це не звичайне рішення. Воно є знаковим хоча б тому, що так, як було, вже не буде. Буде або краще, або гірше. Як співає «Аква Віта»: А ТЕПЕР УСЕ ІНАКШЕ!!!

– Шістнадцять зрадників, шістнадцять запроданців! – голосять одні.

– Герої! Нарешті війна між владою міста та ЗАТом закінчилася! – кажуть другі.

– Там без грошей не обійшлося, і то великих грошей! – розмірковують треті.

– Договір з ЗАТом не вартий того паперу, на якому він підписаний! Піти на поступки Бойку та ригам? Фу-у-у… Ми розчаровані Кульчинським, – знизують плечима четверті.

– В міста не було іншого виходу. Насправді цей договір піде на користь Трускавцю, бо появляться нові інвестори, які купують майно ЗАТу, будуть створені нові робочі місця, хіба ж це погано? – пробують зрозуміти логіку укладення договору п’яті.

Скільки людей – стільки думок. Не будемо ставати на чиюсь сторону, захищати жодне з вищенаведених суджень. А спочатку подамо ТЕКСТ ДОГОВОРУ, щоб кожен сам міг проаналізувати – 1) чи є зрада інтересів, 2) якщо є, то в чому, 3) якщо нема, то про що мова, 4) як мали поступити Кульчинський та депутати, 5) як вони мають поступати дальше, 6) що зміниться після підписання договору.

Договір

Трускавецька міська рада (далі  міська рада), в особі міського голови Кульчинського Андрія Богдановича, що діє на підставі Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, та Приватне акціонерне товариство “Трускавецькурорт” (далі  Товариство), в особі генерального директора Жданова Віктора Миколайовича, що діє на підставі статуту (далі спільно  сторони за договором) уклали цей договір про наступне:

Предмет договору

Сторони висловлюють спільні інтереси у тривалому розвитку міста, партнерських відносин між міською радою і Товариством, об’єднані ідеєю спільного європейського майбутнього міста-курорту Трускавця, на дружній основі домовились про таке:

1. Сторони будуть дотримуватися принципів рівноправності, взаємної відповідальності, поваги та конструктивного діалогу під час вирішення найважливіших питань соціально-економічного, виробничого, фінансового та іншого характеру, що прямо чи опосередковано стосуються територіальної громади Трускавця.

2. Сторони здійснюють:

2.1. розроблення та затвердження місцевих програм розвитку мінерально-сировинної бази, раціонального використання та охорони природних лікувальних ресурсів;

2.2. популяризацію міста-курорту Трускавця в світі;

2.3. розвиток міста-курорту Трускавця, його інфраструктури, матеріально-технічної бази, зокрема, шляхом створення привабливого інвестиційного середовища;

2.4. поліпшення санаторно-курортного лікування, відпочинку та оздоровлення гостей міста-курорту.

Права та обов’язки сторін

3. Товариство зобов’язується:

3.1. здійснювати заходи для залучення в належні йому санаторно-курортні заклади, засоби тимчасового розміщення та на курорт в цілому відпочивальників з України, ближнього та дальнього зарубіжжя, зокрема, але не виключно, шляхом проведення маркетингових досліджень кон’юнктури ринку санаторно-курортних послуг;

3.2. поширювати позитивний імідж міста-курорту Трускавця в світі, зокрема шляхом участі у різного роду міжнародних зустрічах (виставках, конференціях тощо);

3.3. підвищувати рівень санаторно-курортного обслуговування у належних йому санаторно-курортних закладах та засобах тимчасового розміщення, у тому числі шляхом залучення новітніх технологій та досягнень сучасної науки і медицини;

3.4. збереження і створення нових робочих місць у належних йому санаторно-курортних закладах та засобах тимчасового розміщення;

3.5. поліпшення соціально-економічних умов працівників товариства, враховуючи результати його фінансово-господарської діяльності.

3.6. надати до 01.02.2016р. Товариству з обмеженою відповідальністю «Трускавецький водоканал» безповоротну фінансову допомогу в розмірі 300 000 (триста тисяч) гривень на придбання будівельних матеріалів для виконання робіт з тимчасового відведення зливових і побутових стоків від житлових будинків верхньої частини вул. І. Франка;

3.7. до 01.07.2016 р. представити на розгляд міської ради кошторисну документацію по ремонту бювету мінеральних вод № 1 на бульварі Торосевича, 5, а також замощення бруківки і влаштування декоративних ландшафтних зон;

3.8. до 31.12.2016 р. приводить переобладнання згідно сучасних стандартів в будівлі бювету  мінеральних вод № 1 на бульварі Торосевича, 5 з улаштуванням системи електронного обліку споживачів мінеральних вод з використанням придбаних ними електронних карток;

3.9. оформляє право оренди ПрАТ «Трускавецькурорт» на земельні ділянки в межах першої зони (зони суворого режиму) округу санітарної охорони строком до 31 грудня 2016 року, орендною платою (річною сумою платежу) в розмірі трьох відсотків нормативної грошової оцінки та площами, що використовувались до 2013 року, для потреб користування надрами Трускавецького родовища мінеральних вод відповідно до спеціального дозволу на користування надрами реєстраційний номер 2005 від 18 жовтня 1999 року, виданого Державною службою геології та надр України;

3.10. приймати участь у створенні спільного корпоративного підприємства, яке буде здійснювати обслуговування та експлуатацію свердловин, реалізацію і постачання мінеральних вод Трускавецького родовища з розподілом часток у статутному капіталі і прибутку в розмірі 50 (п’ятдесят) на 50 (п’ятдесят), який передбачає передачу у статутний капітал майновий комплекс ГРЕС з бюветами мінеральних вод та надкаптажними спорудами. Проект статуту підприємства і опрацювання документів, що регламентують його діяльність, подається для затвердження до 01.07.2016 р.

4. Міська рада зобов’язується:

4.1. здійснювати заходи по укладенню договорів оренди землі для обслуговуванню свердловин, що експлуатуються ПрАТ «Трускавецькурорт» земельних ділянок в межах першої зони (зони суворого режиму) округу санітарної охорони у розмірах, що використовувались ним до 2013 року, для потреб користування надрами Трускавецького родовища мінеральних вод відповідно до спеціального дозволу на користування надрами реєстраційний номер 2005 від 18 жовтня 1999 року, виданого Державною службою геології та надр України;

4.2. приймати участь у створенні спільного корпоративного підприємства, яке буде здійснювати обслуговування та експлуатацію свердловин, реалізацію і постачання мінеральних вод Трускавецького родовища з розподілом часток у статутному капіталі і прибутку в розмірі 50 (п’ятдесят) на 50 (п’ятдесят), який передбачає передачу у статутний капітал майновий комплекс ГРЕС з бюветами мінеральних вод та надкаптажними спорудами. Проект статуту підприємства і опрацювання документів, що регламентують його діяльність, подається для затвердження до 01.07.2016р.

Відповідальність сторін

5. Відповідальність Товариства за невиконання будь-якої з умов передбачених пунктами 3.6-3.10  цього договору встановлюється у розмірі штрафу в сумі 3 000 000 грн. (три мільйони гривень) до бюджету міста Трускавця.

6. У випадку невиконання міською радою будь-якої з умов, передбачених пунктами 4.1 або 4.2 цього договору, Товариство звільняється від виконання цього договору.

Строк дії договору

7. Термін дії договору до 31.12.2016 р. У разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну умов договору оренди протягом одного місяця після закінчення строку дії договору він вважається продовженим на такий самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором.

Реквізити Трускавецької міської ради та Приватного акціонерного товариства «Трускавецькурорт»

На цьому документ закінчився. Чи підписаний він на даний момент? Нам не відомо. Знаємо тільки, що станом на кінець дня 25 грудня підпису міського голови Андрія Кульчинського під договором не було. Пробуємо зрозуміти його логіку і запитуємо Андрія Богдановича, чому так проти договору із «Трускавецькурортом» ополчилися ті депутати, які його не підтримали.

На жаль, наші прохання подавати конкретні пропозиції по цьому договору більшість депутатів не почула. Далі розмов справа не йшла. Єдиний депутат, який подав конкретні пропозиції, більшу частину з яких ми врахували – це Богдан Габшій (фракція ВО «Свобода»). Все. Решта – або лозунги, або огульна критика. Мовляв, давайте заберемо все майно ЗАТу, Нафтусю, свердловини. Виникає логічне запитання – як ви собі це уявляєте, шановні? Забираємо приватну власність (тобто, надкаптажні споруди, бювет та інше) шляхом прийняття рішень? Чи в який спосіб? Кожному зрозуміло, що в такому випадку «Трускавецькурорт» звертається в суд і однозначно виграє справу – це підтвердить будь-який юрист. На такий «розвод» я не піду, бо потім саме мене б звинуватили, що я «крайній», що не довів справу до кінця..

Чомусь ніхто не говорить про лист від десяти головних лікарів про ціну Нафтусі на моє ім`я і на Антимонопольний комітет, що ціна на Нафтусю з 1 січня в середньому зростає на 50%. Вони підняли ціну, бо втричі зросла ціна на землю і вони думають про свою рентабельність. Якби ми поставили 6%, то вони б поставили ще більшу ціну. До чого це могло би призвести – я навіть не хочу говорити. Адже ми випали б із ніші, програвали б конкуренцію.

А зрештою – ми хочемо у Трускавці рівноваги, стабільності чи хочемо починати боротися, битися? – ставить риторичне запитання Андрій Кульчинський.

Цей коментар Андрій Кульчинський дав 25 грудня. Звісно, це далеко не все, що міг сказати міський голова. Захоче – скаже більше вустами своєї прес-служби, це його право.

Повертаючись до договору між ТМР та ПрАТ «Трускавецькурорт», спробуємо зрозуміти його з точки зору пересічного трускавчанина, зробивши міні-аналіз його пунктів.

Перше – ПрАТ «Трускавецькурорт» взяв на себе 10 (десять) зобов’язань, міська рада – 2 (два).

Друге – для ПрАТу передбачені штрафні санкції за невиконання договору, для міської ради жодних штрафних санкцій не передбачено.

Третє – серед зобов’язань, які бере на себе ПрАТ «Трускавецькурорт», є явно популістські та такі, де багато «водички» (більшість пунктів).

Четверте – корпоративне підприємство з розподілу часток у ньому та прибутку 50 на 50 – це міф, нежиттєздатна структура.

П’яте – аніж укладати такий договір, краще було почекати.

Юристи обурюються договором чи захищають його, трускавчани в соціальних мережах висловлюють свою думку. В більшості вона зводиться до того, що не потрібно було поспішати.

Скажу відверто – своїми аргументами Андрій Кульчинський не зміг мене переконати у важливості та нагальній необхідності укладання такого договору. Хто переконав його – сини Якубенка, юристи міської ради, «Самопоміч» чи якийсь віщий сон – не знаю. Але знаю одне – те, що сталося 24 грудня 2015 року, пам’ятатимуть та нагадуватимуть Андрію Кульчинському не один раз. Для коаліції цей договір – випробування на міцність влади, для влади – випробування на вірність громаді, для громади – випробування на мудрість та терплячість.

І останнє – на місці Андрія Кульчинського я б не поспішав із підписанням договору з ПрАТ «Трускавецькурорт». Це мені підказує інтуїція. Але в нього є свій розум, своя інтуїція, свої радники. Які мали все прорахувати і подумати, що краще все-таки дружити з патріотичними силами, які не підтримали цей документ, ніж із власниками «Трускавецькурорту»…

Володимир Ключак

До теми. Громаді Трускавця повернули контроль над видобутком та продажем «Нафтусі»

У Трускавці встановили пільги із земельного податку, завдяки чому в бюджет додатково надійде 5,8 млн грн, та повернули контроль над видобутком та продажем «Нафтусі». Про це сказав під час наради міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, коментуючи підтримане рішення депутатами міської ради щодо встановлення пільги по земельному податку для фізичних та юридичних осіб, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання.

Міський голова Трускавця пояснив, що пільгові ставки оподаткування стосуються тих підприємств, які застосовують норму постійного користування, що діяла до 2008 року, та не є законною. Проте, підприємства користувалися нею, оскільки не мали мотивації для укладання договорів оренди. З 1 січня 2016 року набирає чинності рішення сесії Трускавецької міської ради, згідно якого 16 підприємств мають перейти на ставку земельного податку у розмірі 6% від нормативної оцінки землі.

«Якщо би на цих підприємствах залишилася ставка податку у розмірі 6%, то скоріш за все ці підприємства збанкрутували б, а працівники втратили роботу. Золота середина у вирішенні цієї проблеми – надання 50% пільги на ставку податку. Це дасть можливість підприємствам втриматись на плаву, а в бюджет принесе 5,8 млн грн додаткових надходжень. 3% – це рівні умови для всіх підприємств, адже одні підприємства платили податок в повному обсязі, а інші сплачували лише 1%. За такою ставкою вони мали оборотні кошти. Тепер ці підприємства мали би покрити недоотримані містом кошти», – сказав Андрій Кульчинський.

Пільга земельного податку у розмірі 50% надана міською радою на один квартал для всіх 16 підприємств, землі яких перебувають у постійному користуванні.  У випадку, якщо ці підприємства не укладуть договори оренди землі, для них ставка земельного податку залишиться в розмірі 6%.

 Оскільки ПрАТ «Трускавецькурорт» має земельні ділянки та приміщення, що надаються в оренду, під пільгу по земельному податку підприємство не підпадає. Керівництво ПрАТу звернулось до Трускавецької міської ради з проханням перевести їх земельні ділянки з постійного користування в площину оренди. Депутати погодились, з умовою підписання додаткового договору.

За ним ПрАТ «Трускавецькурорт» має збільшити орендні площі, що наступного року принесе в міський бюджет близько 700 тис грн додаткових коштів. Ці площі підприємство використовувало до 2013 року. Тодішньою владою було проведено експеримент – ПрАТу була встановлена 12% ставка податку на землю. Але воно сплачувало її за земельні ділянки у 6 разів менші, і до бюджету скеровувались у рази менші кошти, ніж воно платило би 3% земельного податку за більші площі. Тож експеримент не вдався. Наступна умова – привести бювет в відповідність до сучасних вимог. Згідно договору, контроль над видобутком та продажем «Нафтусі» проводитиме спільне новостворене комунальне підприємство, відповідно прибуток місто та підприємство отримають рівний. Крам того, ПрАТ надає місту безповоротну допомогу у сумі 300 тис. грн для облаштування каналізаційних стоків по вул. Франка.

«Йдучи на компроміс, ми спільно з депутатським корпусом зуміли залучити в бюджет міста чималі додаткові кошти і повернути контроль (50%) над видобутком води місту», – зазначив міський голова.

ЗІК

(Переглядів 465 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви