Доктор іміджу курорту

06.05.2010 | Filed under: інтерв’ю

До Дня ЗАТ «Трускавецькурорт”

Яцюк Володимир

Яцюк Володимир

Майже тридцять років свого життя Володимир Яцюк присвятив розвитку і лікувально-оздоровчої та діагностичної бази курорту. Після закінчення Івано-Франківського медичного інституту працював на різних медичних посадах, а з 1994 року очолив медичну службу ЗАТ “Трускавецькурорт”.

Доктор іміджу курорту Володимир Михайлович – високопрофесійний курортолог. Він досконало знає лікувально-оздоровчі можливості курорту Трускавця, його бальнеологічні особливості, цілющий вплив на організм мінеральних вод “Нафтусі”, “Юзі”, “Марії”, озокериту…

Якось мені довелося бути на одній науково-практичній конференції і слухати виступ Володимира Яцюка. Він без жодних заготовок вів з присутніми розмову про курорт: професійно, доступно і цікаво. У його виступі відчувалося, що людина не лише добре знає свою справу, але серцем, душею вболіває як за своє товариство зокрема, так і за курорт в цілому. Його слухали, що називається, розкривши роти, з великою увагою і зацікавленням, не перериваючи. А він говорив так захоплено, так професійно, з великою любов’ю, що кращої розповіді про курорт я не читав і не чув ні від кого. І, без сумніву, усі присутні відкрили для себе з його розмови унікальні можливості курорту, чудодійні властивості “Нафтусі”. Гадаю, наших читачів та гостей міста теж зацікавлять знання та досвід з курортології пана Володимира та його погляди на наш курорт.

Трускавцю альтернативи немає

– Пане Володимире, відомо, ваше товариство є членом міжнародної організації кліматології і гідротермалізму FЕМТЕС. Ви, як відомо, буваєте на конгресах, які проводить ця організація. На цих поважних зібраннях обговорюється і стан санаторно-курортного лікування в світі. Як на цьому фоні виглядає Україна?

– Справді, така Міжнародна організація існує, і треба сказати, що ЗАТ “Трускавецькурорт” – це єдина курортна структура, яка від усієї України входить в цю представницьку організацію. Останній раз на конгресі у Будапешті я побував років три тому. Пригадую, секретар цієї організації пан Умберто Солімене сказав, що за останніх десять років кількість людей у Європі, які потребують санаторно-курортного оздоровлення, тобто, які приїжджали на курорт з метою лікування та оздоровлення, зменшилася на 40 відсотків. Це переконливо свідчить про те, що в європейських країнах популярність санаторно-курортного лікування йде на спад.

В Україні ситуація дещо інша. Принаймні на сьогодні вона стабільна. Хоча, якщо судити по нашому курорту, то за останніх три роки теж спостерігається зменшення людей, які хочуть скористатися послугами курорту.

– В чому тут основна причина?

– На думку учасників згаданого конгресу, причиною того, що все менше і менше людей звертається за допомогою до реабілітаційно-відновного лікування на курорті, є засилля фармацевтичних фірм, які ведуть досить агресивний маркетинг через ЗМІ, щоб принизити можливість санаторно-курортного лікування, а все більше використовувалися фармацевтичні препарати. Це в сучасних умовах дикого капіталізму спостерігаємо і в нас, де постійно пропагуються чудо-ліки, які можуть вилікувати нас від усіх болячок, починаючи від облисіння і кінчаючи онкозахворюваннями. Тому диву дивуєшся, як це у нас до сих пір ходять ще хворі люди.

– Як на фоні світового спаду в потребах курортного лікування виглядає, на вашу думку, наш курорт ?

– Трускавець – це унікальний курорт. Я б його назвав перлиною не лише в мережі курортів України, а навіть Європи. Справа в тому, що основними групами захворювання, які лікуються у Трускавці, перш за все є захворювання гастроентонологічні. Це захворювання шлунку, печінки, жовчного міхура, жовчно-вивідних шляхів, підшлункової залози, захворювань кишечника. Друга велика група – це урологічна. Я би поставив її на перше місце. Це є запальні захворювання нирок, пієлонефрити, запалення сечового міхура. На сьогоднішній день сечокам’яні хвороби є бичем урології. Достатньо сказати, що цією хворобою тільки в Україні хворіє близько п’яти мільйонів осіб, із них 12-15 відсотків мають камені, які приводять до тих, чи інших болячок.

До речі, мушу відзначити, що на даний час аналогу урологічного курорту Трускавець немає в Європі. Тобто, скільки є курортів, жоден не може похвалитися, що він на належному рівні, високоефективно лікує урологічні захворювання. Я би ще хотів сказати, що урологія – це не лише нирки, сечовивідні шляхи, сечовий міхур. Пам’ятаймо за наших мужчин, які завдяки санаторно-курортному лікуванню у Трускавці мають можливість відновити свої потенції, силу чоловічого організму. За тридцять років мого перебування на курорті я знаю десятки людей, які приїжджають на курорт і їм достатньо двох-трьох тижневої реабілітації, щоб себе нормально почувати як мужчина.

Третьою групою, що успішно лікуються на курорті, є хвороби обігу речовин, зокрема, цукровий діабет. Крім цього ми успішно лікуємо супутну патологію і гінекологічну сферу. А також органи опору та руху, серцево-судинну патологію та інші захворювання. Позитивний вплив “Нафтусі” на лікування цих недуг давно доведений.

– Отже, ви вважаєте, що санаторно-курортна реабілітація має завершувати весь процес лікування? В принципі реабілітація санаторно-курортним лікуванням це не ідея сьогоднішнього дня. Це є метод лікування, який апробований століттями. Тому чи хворий переніс терапевтичні процедури, чи хірургічне втручання, чи будь-яке інше перебування в стаціонарі, на мою думку, лікування повинно закінчуватися санаторно-курортною реабілітацією. Чому саме так?

– Справа в тому, що у лікарів державної чи комунальної медицини великих проблем немає: є якесь запалення, дали йому там антибіотиків і все. А щоб довести функціональний стан органів і систем до того стану, яким він був до захворювання, це є справа навіть не одного тижня і не одного місяця. Інколи за таким хворим треба спостерігати і півроку і рік для того, щоб повністю відновити функціональний стан органів і систем, які були порушені тим чи іншим захворюванням. Тому і зрозуміло, що будь-які медичні препарати не дадуть того чіткого і тривалого ефекту, як дасть санаторно-курортна реабілітація.

– То в чому полягає неперевершеність, унікальність курортної реабілітації?

– На нашому курорті це перш за все мінеральна вода “Нафтуся”. Це можливо єдина вода у світі, де в основі лежать не неорганічні солі, як у будь-якому іншому курорті України чи Європи, а органіка нафтового походження. За моїми даними, найближча така вода, яка має органіку нафтового походження, як не помиляюся, є в Уругваї. Тому я кажу завжди своїм пацієнтам, що я не настоюю на унікальності Трускавця. Не хочете їхати в Трускавець, то їдьте в Уругвай, і буде все нормально. Звичайно, це жарт. Рекреаційні фактори нашого курорту на “Нафтусі” не завершуються. У нас є 14 мінеральних джерел, є поклади озокериту, є пелоїдотерапія та інші рекреаційні фактори, які дають нам можливість широко лікувати усі захворювання, які я назвав. У цьому є унікальність і неповторність Трускавця як курорту.

Моє “товариство”

– Відомо, ЗАТ “Трускавецькурорт” володіє потужною лікувально-діагностичною базою. У чому полягає її суть? На що особливо ви звернули б увагу?

– Перш за все я мушу назвати вам дві цифри, які яскраво покажуть можливості нашого товариства. В плані медичного лікування ми володіємо майже ста медичними діагностиками і більше 120 методами лікування.

Якщо говорити про методи лікування, які ми використовуємо, то це є, по-перше внутрішнє і зовнішнє застосування мінеральних вод. Друга група методів лікування це є теплолікування, де, як правило використовуємо оцей самий озокерит. Це є, скажемо, специфіка курорту Трускавець. Тому, що тільки в повному обсязі Трускавець використовує даний метод лікування. Дещо менше використовує його Закарпаття, Моршин. Поза межами України цей метод не використовують. Крім цього застосовуємо пелоїдотерапію. Це лікування грязями. Широко використовується фізіотерапія, і баротерапія, і вібротерапія та багато, багато іншого.

Скажіть мені, де ви знайдете чи державний, чи комунальний заклад охорони здоров’я, чи будь-який інший курорт, який може хворому запропонувати такий величезний вибір методів лікування? І що особливо важливо, коли хворий приїжджає до нас, він перш за все може детально обстежитися. На сьогодні ми можемо запропонувати повний спектр діагностичних методик, обстежити хворого з голови до п’ят.

У силу специфіки своєї роботи я можу зробити порівняння. Декілька років тому я побував у клініці біля Баден-Бадена. Це клініка для VIP – осіб. До речі, там відпочивав наш другий гарант Конституції. Будучи в Баден-Бадені, ми попросили, аби нашій групі зробили там екскурсію. Після того, коли ми відвідали цю клініку, я порівняв усі методи діагностики, які використовують вони і використовуємо ми. Практично ми з ними зійшлися, як кажуть, один в один. Єдине, чого в нас не було на той час, так це комп’ютерного томографа. До речі, такий томограф на курорті є у санаторії “Шахтар”. Можливо на сьогодні ми не можемо надати цей рівень сервісу, який надають чехи чи німці, але що стосується лікувальної бази, діагностичної бази, я сміливо можу заявити – ми стоїмо на порядок, а то й на два порядки вище.

– На одній із профспілкових конференцій ви говорили про так званий синдром менеджера. Що це означає і яке це має відношення до нашого курорту?

– Менеджер – це людина, яку ніч відганяє, і ніч приганяє. Це людина, яка весь день в переговорах, у стресових ситуаціях, і так далі. Це є людина, яка не займається загальним оздоровленням, яка не може позволити собі кожен день бігати в басейн, на тренажери і тому подібне. Сидяча робота дає свої навантаження у вигляді, будемо так казати, остеохондрозу, я уже не кажу про інші там неприємні речі. Тому для лікування менеджерів у нас розроблені методики, за допомогою яких за два – три тижні перебування на курорті, людина може поправити своє здоров’я на стільки, що хоча б півроку, рік вона зможе працювати в нормальному режимі.

– Ви багато і цікаво розповідали про лікувально-діагностичні можливості курорту, свого товариства. Та, відомо, особливого значення надаєте медперсоналу ЗАТ “Трускавецькурорту”.

– Так, головним у нашій системі є люди. На сьогоднішній день у нашому товаристві працює майже 250 лікарів і близько тисячі медсестер. Якщо говорити про їх професійну характеристику, то це більше половини лікарі вищої і першої категорії. Це є люди, які мають значний досвід роботи на курорті. До того ж ми постійно займаємося підвищенням кваліфікації наших лікарів. У нас з цією метою створено постійно діючу школу-семінар для підвищення кваліфікації наших працівників. Ми гордимося своїми медиками. Знаєте, буває, приїжджають хворі, яких обстежили десь там в районній поліклініці чи міській, а наші лікарі знаходять досить серйозні діагнози, причому настільки серйозні, що інколи треба хворого відправляти додому займатися цими проблемами. Це говорить про те, що ми дорожимо кожним своїм пацієнтом і не перетворюємо санаторно-курортне лікування на конвеєр. Тобто, кожен пацієнт, має достойну увагу від медперсоналу – як від лікаря, так і медсестри. Я вважаю, що лікування у нас стоїть на високому рівні.

Перш за все мушу вам сказати, що 98,8 відсотка пацієнтів, які їдуть від нас, це є хворі, які мають покращення і значне покращення. Тільки 1,2 відсотка пацієнтів, які не відчули покращення, чи отримали погіршення, це хворі, які приїхали апріорі, важкі, наприклад, із залежним діабетом чи іншими такими речами.

– І все ж, Володимире Михайловичу, наш курорт спеціалізується в основному на урології. Як, на вашу думку, поставлено на курорті, лікування хвороб цієї групи?

– На дуже високому рівні. І для того, щоби ефективність нашого лікування була високою, ми, напевне, єдиний курорт в Україні, який створив центр без операційного дроблення каменю. Уявіть собі людину, коли перед нею стоїть дилема – чи лягати під ніж, щоб забирати камінь, чи цей камінь можна безопераційно з допомогою дистанційної ультразвукової хвилі роздробити? Зрозуміло, що пацієнт вибере другий варіант. І треба сказати, що ця процедура відносно не дуже дорога – коштує близько 1200 гривень. І що ви думаєте, на сьогоднішній день ми маємо пацієнтів не тільки з України, але і з Польщі, а найбільше їх приїжджає з Німеччини. Ви знаєте, німці, вони є досить раціональні, рахують кожен євро, і коли я поцікавився, чому саме ви вибрали Трускавець, коли приїжджаєте вирішувати свої проблеми з дроблення каменю, мені дуже гарно пояснили. ” Ви знаєте, кажуть, що на сьогодні, маючи гроші, не має значення, де дробити камінь – у Варшаві чи Берліні, Москві чи Києві. Мюнхені чи Трускавці. Але усюди камінь роздробили, добу потримали, щоб не було яких ускладнень, і кажуть – ти вільний”. А потім з тих фрагментів роздроблених каменів, які залишаються, у пацієнтів утворюються нові рецидивні камені. Так мав один, а за півроку чи рік має уже два. Правда, менших, але й вони починають рости. Справа в тому, що у нас у Трускавці розроблена програма реабілітації хворих після дроблення каменя. Вдумайтеся в цифри. Протягом першого тижня після дроблення каменя, коли хворий п’є “Нафтусю”, у 30 відсотків пацієнтів оці всі шлаки, пісок повністю виходять з організму. Якщо говорити про повний курс лікування – три тижні – то це буде 90 відсотків. Тобто ми не тільки надаємо послугу, що дробимо цей камінь, але ми за три тижні забезпечуємо те, що хворий їде з чистими сечовивідними шляхами, без того піску, без тих фрагментів, і таким чином, йому потім достатньо раз на рік приїжджати для того, щоб попередити нові каменеві утворення.

– Що побажаєте трускавчанам і гостям міста на закінчення нашої розмови?

– Скажу те, що немає ідеально здорових людей. Є просто не до кінця обстежені. Тому усіх наших, і не наших, пацієнтів запрошую до Трускавця, якому немає альтернативи, або, як я завжди кажу, – Трускавець forewer – Трускавець назавжди.

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

(Переглядів 73 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви