Новини району
Як повідомляє прес-служба Дрогобицької РДА, 5 серпня голова Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Сендак провів зустріч з представниками фірми «Балфорд Україна», яка розпочала реалізацію в районі інвестиційного проекту малої гідроелектростанції на р. Стрий в с. Довге Гірське потужністю від 2,5 до 5 МВт. Спорудження гідроелектростанції в рамках впровадження альтернативної енергетики буде відбуватися на об’єктах незавершеного будівництва ГЕС, розпочатого у радянські часи. Вартість проекту складає 12 млн. євро. На відміну від попереднього проекту, де планувалося затоплення значної частини гірської зони району, нинішній передбачає суттєве зменшення зони затоплення, яке практично не зачепить навколишніх населених пунктів. Натомість, має захистити їх від паводків, забезпечити місцевих жителів певною кількістю робочих місць (біля 100). Також, планується будівництво під’їзних доріг, що є дуже важливим для цього віддаленого гірського села.
А 4 серпня заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Іван Мізерник здійснив робочу поїздку на Дрогобицький молокозавод. Представник влади зустрівся з директором заводу З. Мислицьким, ознайомився із сучасним станом справ на виробництві та планами нового керівництва щодо перспектив підприємства. У зустрічі взяв участь перший заступник директора Інституту сільського господарства Карпатського регіону Г. Коник.
Власна інформація
У Дрогобичі 12 приміщень медичних закладів утеплять за кіотські гроші
Дрогобицька міська влада подала в Державне агентство екологічних інвестицій України документи на утеплення приміщень міської лікарні № 1, пологового будинку, дитячої лікарні і Стебницької міської лікарні – всього 12 приміщень за кошти, залучені в Україну через механізми Кіотського протоколу.
Про це повідомив на оперативній нараді в Ратуші директор департаменту міського господарства виконавчого комітету міської ради – заступник міського голови Андрій Янів.
Зі слів посадовця, міська влада має домовленість з керівництвом держагенства, що Дрогобича включать в цю програму. «У наступний транш плануємо включити поліклініку, інші медичні і освітні заклади», – наголосив Андрій Янів.
За ініціативою «Карітасу» на Дрогобиччині проведено акцію «Завдання владі»
У Дрогобичі з ініціативи Благодійного Фонду “Карітас Самбірсько-Дрогобицької єпархії Української Греко-Католицької Церкви”, за підтримки проекту ПРООН “Розвиток громадянського суспільства” групою активної молоді було проведено акцію “Завдання владі”.
Головною метою цього заходу було виявити найбільші проблеми м. Дрогобич та Дрогобицького району.
Волонтери пропонували людям на вулицях міста та сіл заповнити анкету, зазначивши проблеми населеного пункту, які найбільше їх турбують. Таким чином вдалося опитати 369 осіб, з них 142 чоловіки та 227 жінок. В опитуванні брали участь люди різної вікової категорії: віком від 10 до 60 років.
Жителі Дрогобича та сіл Дрогобицького району, які взяли участь у опитуванні, на перше місце поставили таку проблему незадовільного стан доріг – за неї свої голоси віддало 300 осіб. На другому місці у людей стоїть проблема “безробіття” – 244 голоси. Третє місце в рейтингу найбільших проблем (190 голосів) посідає “відсутність місць відпочинку для молоді”. Цю проблему визначила не лише сама молодь, а й також ті люди, які далеко не належать до молодого покоління, однак яким небайдужа доля молоді.
Не менше дошкуляють жителям регіону і такі проблеми як “пияцтво та алкоголізм” (184), проблема “засмічення вулиць та площ” (181) та проблема “відсутність ігрових майданчиків для дітей” (180). Значну кількість опитуваних хвилюють питання “забруднення рік та повітря” (173), а 150 осіб хвилює проблема, що стосується бездомних тварин, які створюють небезпеку в населеному пункті.
Проблему “відсутність умов для пересування інвалідів” назвали 135 людей, а проблему “відсутність електрифікації та освітлення вулиць” – 132 людей. 111 осіб не задовільняє озеленення міста та догляд за ним, а 101 людина зазначила проблему “відсутність дільничного міліціонера в мікрорайонах міста”.
Не менш важливими проблемами для людей, які прагнуть жити в цивілізованому світі, є “відсутність руху громадського транспорту у віддалені мікрорайоні міста” (67) та “відсутність Інтернету у віддалених мікрорайонах міста” (65).
Також у графі “інше” багато хто виявив бажання зазначити проблеми, які теж є дуже важливими, а саме: безпека людей, відсутність патруля по околиці міста; недостатня кількість дитячих дошкільних закладів; неефективна робота санепідемстанції з контролю за якістю продуктів; якість постачання води, вивезення сміття; хабарництво у всіх інстанціях; неефективний нічний патруль; недостатньо смітників та бачків для сміття; несправні труби, через що відбувається втрата води та витік каналізаційних стоків; забруднені водостоки; лікарні у поганому стані; низький рівень сфери обслуговування; відсутні або не працюючі світлофори; поширення наркоманії; необлаштовані парки відпочинку; відсутність велосипедних доріжок; відсутність кінотеатру, громадських туалетів; проблема вуличної торгівлі; недостатня кількість лавочок для відпочинку на вулиці; небезпека, яку несуть аварійні дерева.
Учасники опитування від імені своїх респондентів поставили перед владою такі вимоги:
– відремонтувати дороги;
– збільшити кількість робочих місць (залучити інвесторів, які б відновили роботу заводів та фабрик міста);
– створити місця відпочинку для молоді (басейн, кінотеатр, дискоклуб, спортивні майданчики та велосипедні доріжки);
– давно пора в нашому місті розпочати кампанію проти вживання алкоголю на вулицях (це затверджено законом, але не втілюється в життя), заборонити і вести контроль над продажем алкоголю неповнолітнім; почати пропаганду здорового способу життя, можливо, спільно з Карітасом чи іншою громадською організацією;
– збільшити в місті кількість смітників та сміттєбаків, а також забезпечити регулярний вивіз сміття;
– збільшити кількість дошкільних закладів та ігрових майданчиків для дітей;
– проводити регулярні заходи по очищенню рік та водоймищ, щоб наших дітей не було позбавлено радості скупатись влітку, а питна вода щоб залишалась питною насправді;
– збільшити кількість громадських туалетів;
– проводити відлов бездомних собак та їх стерилізацію, щоб зменшити популяцію;
– забезпечити умови пересування для інвалідів;
– забезпечити електрифікацію та освітлення по всьому місту;
– забезпечити стабільний доїзд громадського транспорту у віддалені мікрорайони міста.
Європейські волонтери допомагали розбудовувати «Нашу хату»
Волонтери з Австрії, Швейцарії, Голландії та Німеччини на запрошення Благодійного Фонду “Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії Української Греко-Католицької Церкви” приїхали до Дрогобича допомагати у веденні будівельних робіт, – повідомляє сайт Карітасу.
Їх скерувала німецька організація «Bauorden» («Будівельний чин»), з якою «Карітас» тісно співпрацює.
Ці ентузіасти вже неодноразово жертвували своїми канікулами і часом для відпочинку, їдучи безплатно працювати в країни Східної Європи.
Жили і працювали волонтери в Реабілітаційному центрі для узалежнених від алкоголю та наркотиків «Назарет» та допомагали створити нормальні умови проживання у спільноті «Наша хата». Тут проживають особи, які не мають власного даху над головою (їм надають проживання, харчування, чистий одяг). Спільнота «Наша хата», як і Реабілітаційний центр «Назарет» розташована в лісі біля с. Добрівляни.
Незважаючи на те, що більшість волонтерів – дівчата, з будівельними роботами вони справлялися не гірше за хлопців: і малювали, і розвалювали старі стіни, натомість муруючи нові. Молоді люди призвичаєні до такої роботи, адже вже неодноразово брали участь в подібних проектах в інших країнах. Серед європейських гостей були люди різного віку (від 17 до 60 років), різних професій та статусу. Що спонукає їх їхати в далечінь, ще й тяжко фізично працювати? За їх словами, такі поїздки від «Будівельного чину» дають їм змогу побачити світ, пізнати інші культури, набути нового досвіду. І, безперечно, їм приносить задоволення те, що своєю працею приносять користь. Одна з волонтерок, яка вчиться на архітектурному факультеті, зізналася, що навіть тут, де немає високих технологій, вона теж набула нового досвіду і дізналася багато цікавого, що пригодиться у її праці в майбутньому.
Під час вихідних днів волонтери відвідали Карпати, провівши там день, помилувавшись красою гірських краєвидів. Також побували вони у у Львові, який їм дуже сподобався і вразив своєю архітектурою.
Щодо вражень, отриманих від поїздки на Україну, закордонні гості помітили, якими приємними і милими є українці. Австрійці, порівнюючи свою країну з нашою, захоплювалися безмежністю наших полів, лук, чарівною природою, адже на їх батьківщині кожен клаптик землі є забудованим або використаним з користю.
Нагадаємо, що ідея заснування спільноти “Наша хата” та створення однойменної громадської організації не виникла штучно. Це сталося внаслідок потреб конкретних людей влітку 2009 року. Першими членами спільноти були узалежнені, які пройшли реабілітацію у РЦ “Назарет” і не були готові, або не мали де проживати самостійно. Вони розуміли, що поодинці їм буде важко знайти роботу, утримати себе, бути тверезими. Згодом до цих людей приєдналося кілька бездомних, які прийняли засади і правила спільноти.
Спільнота побудована на зразок спільноти “Оселя” у Львові, а головними її засадами є рівність, солідарність, праця, взаємодопомога та допомога іншим потребуючим. Одне з основних правил спільноти – тверезість.
Завдяки сприянню місцевої влади та благодійників спільнота оселилась на території колишньої військової частини. Будинок не має доброго даху, але є ще підсобні будівлі, що дозволяє розвинути діяльність. На даному етапі спільнота живе за рахунок вигодовування і продажу свиней.
Шукають ще інших способів утримання: збирання вторсировини, підсобні роботи. Для власних потреб є дві корови, кінь, кури. Планують обробляти земельну ділянку.
Іван Тихий
ТОП коментованих за тиждень