Академічна школа нашого краю цими вихідними стала справжньою інформаційною бомбою у мистецьких колах. Річ у тім, що стільки перемог та досягнень за короткий календарний період випадає не щодня.
Отож, подамо лишень коротеньку хроніку того, що відбулося і хто назовні розповідав про наш край звуками музики та проявами таланту. Варто зазначити, що в усіх випадках ньюзмейкером виступає Дрогобицький музичний коледж ім. В. Барвінського.
З 22 по 25 березня у Львові проходив Перший відкритий всеукраїнський конкурс бандуристів імені Василя Герасименка. Звісно, і там бандура звучала по-дрогобицьки. В результаті в активі нашої музичної «збірної» три нагороди: Христина Бобер стала лауреатом другої премії, а Наталія Ощипко та Христина Крашевська відповідно отримали звання лауреата третьої премії.
А тим часом у столиці України пробували свої сили наші виконавці «духовики». На третьому Київському конкурсі виконавців на мідних духових та ударних інструментах студентів середніх музичних навчальних закладів України маємо також низку нагород. Павло Вихоть отримав диплом третього ступеня за неперевершене виконання на валторні. Також серед дипломантів даного конкурсу наші земляки Віталій Малахов, Радислав Грицак та Максим Кіндрат. Знову ж таки, усі переможці є студентами Дрогобицького музичного коледжу ім. В. Барвінського.
Ще одна суттєва і вагома перемога була здобута на закарпатській землі протягом 22-25 березня на Другому міжнародному конкурсі піаністів ім. Дезидерія Задора. Фахівці відзначають, що цьогоріч рівень заявлених музикантів був надзвичайно високим. Отож, здобуття звання «Дипломант» студентом другого курсу Дрогобицького музичного коледжу ім. В. Барвінського Даниїлом Качмарчиком є надзвичайно важливою подією не лишень для Дрогобича, але й для міста Борислава, де раніше навчався і сьогодні мешкає наш переможець. Загалом, за словами викладача Даниїла пані Олени Фатільнікової, участь і перемога в конкурсі – це чудовий стимул для подальшого розвитку та руху вперед.
І ще одна подія – хоча і без нагород, проте не менш важлива за значенням, – відбулася на шостому загальноукраїнському фестивалі «День українського баяна і акордеона». Дрогобич там презентував Віталій Салій, якому випала нагода виконувати твір в присутності автора та легенди акордеонної музики – Володимира Рунчака, композитора та диригента. Володимир Рунчак уже тривалі роки є безсумнівним авторитетом у мистецьких колах України і світу, його творчі ініціативи дали змогу прозвучати в Україні творам багатьох відомих сучасних композиторів. Поряд з тим, твори самого пана Володимира є уже традиційним конкурсним репертуаром на фестивалях як в Україні, так і поза її межами.
Після спілкування з директором Дрогобицького музичного коледжу ім. В. Барвінського паном Юрієм Чумаком переконуюсь, що мрія керманича вивести заклад з провінційного рівня на загальнодержавний потроху таки звершується. Постійні участі в провідних конкурсах і фестивалях уже почали давати свої плоди: незважаючи на всілякі негаразди, Дрогобиччину наважуються відвідувати щораз іменитіші зірки зі світу академічної музики, повіривши у те, що наш край таки є мистецьким центром, вартим уваги…
На фото: 1) Даниїл Качмарчик, 2) Віталій Салій і Володимир Рунчак.
Ярослав Баран, фото Олени Фатільнікової та Юрія Чумака
ТОП коментованих за тиждень