Дрогобицький округ. Коли помирає інтрига

23.10.2012 | Filed under: Публікації

Дрогобиччина в політичному плані завжди була доволі складним районом. Охочим працювати тут доводилося докласти неабияких зусиль, аби воєдино зібрати у своїй програмі усі проблеми округу. Адже мешканців Стебника турбує одне, у Східниці свої клопоти, Моршин із Трускавцем мають свою специфіку. А є ще проблеми Дрогобича та Борислава.

Окрім того, ще на початку виборчих перегонів багато політологів прогнозували, що саме 121 Дрогобицький виборчий округ стане концентрацією самовисуванців, які робитимуть все можливе, аби відтягати голоси в Об’єднаної опозиції «Батьківщина» та її кандидата. У результаті, тут і справді їх зареєструвалося найбільше в області – 21 кандидат. І якщо більшість з них висунулися лише з надією на вигідне зняття своїх кандидатур за гарну «винагороду» або інші преференції, кілька кандидатів серйозно розраховували на перемогу, про що свідчать чималі кошти, вкладені на свою промоцію в окрузі.

Впевнена та активна передвиборча кампанія Романа Ілика, зустрічі з виборцями, відчутна підтримка місцевої команди, політиків національного рівня, таких як Микола Томенко, Сергій Соболєв, В’ячеслав Кириленко, відомих науковців та журналістів (впродовж цих місяців Дрогобиччину відвідали найвпливовіші опозиційні політики, аби підтримати лідера Львівської «Батьківщини» і висловити йому свою довіру), чесна та відкрита кампанія – все це привело до успіху саме узгодженого кандидата від «Батьківщини» та «Свободи».

Зараз уже зрозуміло – завадити перемозі Романа Ілика може хіба кінець світу за таємничим календарем Майя. Попри усі істеричні намагання опонентів понизити його рейтинг через поширення брудних інформаційних технологій, підтримка узгодженого опозиційного кандидата лише зростала. Тепер, коли до кінця кампанії залишаються лічені дні, усі нападки будуть розцінені виборцями не інакше як агонією лузерів, політичних невдах.

Другим сюрпризом стало те, що самовисуванець, який уже встиг стати одіозним і вклав в округ чи не найпотужніший фінансовий ресурс, так і не отримав результату. Йдеться про Ігоря Куруса, білборди якого «прикрашали» Франкову землю впродовж півтора року, а виборча кампанія була чи не найдорожчою.

Колишній перший заступник голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення до останнього працював у Держагентстві Владислава Каськіва, з якого сотні мільйонів доларів вимиваються з держбюджету на сумнівні проекти.

Всі райдужні плани Куруса почали нищитись вже на старті виборчої кампанії, коли до Дрогобича стали приїжджати впливові опозиціонери. Вже у серпні лідер «Батьківщини» Микола Томенко під час зустрічей з дрогобиччанами чітко заявив про те, що Ігор Курус – це людина, яка працює на Адміністрацію Януковича і є замаскованим провладним кандидатом.

Згодом такі ж оцінки дали йому В’ячеслав Кириленко, Сергій Соболєв, Микола Княжицький. Після таких ударів піднятися вже неможливо.

Ще один сюрприз припіднесла ця виборча кампанія і ВО «Свободі». Чи вартувало підставляти свій авторитет заради колишнього есдека-медведчуківця Михайла Задорожного? Таке питання мав би поставити перед своїми найближчими соратниками Олег Тягнибок, адже до останнього самовисуванець Задорожний використовує бренд «Свободи», підриваючи домовленості між опозиційними силами. До того ж, паразитує і на бренді «Батьківщини».

На це мали відреагувати лідери «Свободи» на місцях, натомість чітку заяву зробив Олег Тягнибок, який назвав Задорожного самозванцем, що несанкціоновано висунувся і наголосив на підтримці узгодженого кандидата Романа Ілика.

Тепер пліч-о-пліч із Романом Іликом мають стати кандидати, котрі декларують себе опозицією.

На останньому зїзді політична партія «УДАР Віталія Кличка» зняла свого кандидата на користь лідера Львівської «Батьківщини». Тепер Романа Ілика підтримують одразу три найпопулярніші політичні партії на Львівщині.

За словами голови Львівського виборчого штабу партії «УДАР» Петра Адамика, рішення зняти свого кандидата Олеся Старовойта на користь Романа Ілика є цілком закономірним. «Є слова, а є дія. Ми на словах задекларували про те, щоб на округах перемагав найрейтинговіший кандидат і своїми діями ми показуємо, що хочемо бачити в майбутній ВР демократичну більшість», – зазначив Петро Адамик.

У коментарі ЗМІ Олесь Старовойт, реєстрацію якого уже офіційно скасувала ЦВК, зазначив: «Це було спільне рішення моє та «УДАРу» і офіційно задекларовано, в тому числі на сайті партії «УДАР», що у 121 окрузі ми підтримуємо Романа Ілика. Моя позиція завжди була всім відомою – треба зніматися на користь більш рейтингових кандидатів».

На думку політологів та соціологів, таке рішення «УДАРу» дозволяє Роману Ілику заручитися ще більшою підтримкою серед населення.

А керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович прогнозує, що виборці, які готові були голосувати за кандидата від «УДАРу» на Дрогобиччині, віддадуть свій голос за Романа Ілика.

Так само опозиційні кандидати та партії повинні об’єднати зусилля під час підрахунку голосів. Бо є підозри, що виборча ніч у Дрогобичі може перетворитися на ніч Вальпургієву, коли на світло місяця злетиться різноманітна політична нечисть. І в цьому контексті багато що залежатиме від мешканців Дрогобиччини. Їхня активність у день виборів та громадянська відповідальність під час підрахунку голосів можуть стати тими козирями, які переб’ють краплені карти із шулерської колоди влади, а Дрогобиччина нарешті обере до парламенту достойного політика.

Центр експертних досліджень «Тема»

PR

(Переглядів 419 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви