Володимир Козявкін дослівно поставив на ноги тисячі дітей, які потерпали від різних недуг, у тому числі й від церебрального паралічу. За це лікаря нещодавно удостоїли найвищої нагороди Міністерства охорони здоров’я — хреста Пантелеймона Цілителя. Як вдається повертати пацієнтам здоров’я — про це у розмові з професором Володимиром Козявкіним, доктором медичних наук, засновником і директором Міжнародної клініки відновного лікування у Трускавці.
– Професоре, чи багата пацієнтів уже оздоровилося у вашій клініці?
– Щороку ми лікуємо понад три тисяч дітей, більше половини з яких — це діти з України, зокрема з нашого регіону, з Трускавця, Дрогобича, зі Львова. Вони проходять курс лікування безплатно. Лікуються у нас і дорослі Загалом лікування у клініці проходять пацієнти з 50 країн світу, тому лічниця наша — така собі маленька організація об’єднаних націй. Своїм пацієнтам ми істотно поліпшуємо якість життя. Деякі діти взагалі забувають про недугу.
– У вас лікують лише церебральний параліч?
– Не тільки. Ми маємо багато” дітей з іншими проблемами та вадами. Переважно лікуємо наслідки політравм, інсульти, крововиливи та різні інші хвороби.
– У чому полягає ваша методика лікування?
– Людський організм, особливо мозок, має колосальні резерви, компенсаторні та пластичні можливості. І ми знайшли, яким чином ті механізми активізувати. Це наш невеликий секрет. Ми розробили певний комплексний підхід, який дає можливість задіяти резерви організму. Завдяки цьому ушкоджений мозок активізується й починає краще працювати.
– Мова про медикаментозне лікування?
– Ні, це безмедикаментозна терапія. Таке лікування набагато ефективніше. Сьогодні у нас немає реальних конкурентів у цій методиці лікування. Це підтвердили всесвітні конгреси у Трускавці, Києві, Брюсселі. Співпрацюємо також з Каролінським інститутом у Стокгольмі (Швеція) — одним із найбільших у Європі медичних університетів.
Ірина Шелупець, газета «Експрес»
ТОП коментованих за тиждень