Два автомобілі – для потреб АТО

08.12.2014 | Filed under: Публікації

Мороком цвітуть у деяких країнах

Смертельної зброї цілі сади,

Вкладаються кошти у розвиток смерті,

Хоча страшно бояться війни…

Асмодей на вухо шепоче

«Справедливі» плани захвату,

Кати-миротворці мовчать,

Засекретивши вторгнення дату.

Уривок вірша Мар`яна Олексина «Війна та багатство»

(із збірки «Дві сили»)

Трускавець долучається до надання допомоги воїнам АТО. У неділю, 7 грудня, в урочистій обстановці на потреби українських військових було передано два автомобілі, закуплені за кошти трускавчан та мешканців Ірландії. З ідеєю підтримати українське військо виступила Спілка художників міста Трускавця, започаткувавши ще в березні спільно з художнім музеєм Михайла Біласа проведення благодійних мистецьких аукціонів

– З ідеєю провести благодійний аукціон на підтримку нашої рідної української армії я як голова Спілки художників міста Трускавця поділився з колегами-художниками, і вони радо пристали на мою пропозицію, – розповідає художник Олег Олексин. – Перший такий аукціон пройшов 28 березня у художньому музеї Михайла Біласа. Кожен художник дав по одній картині, хто більшу, хто меншу. Всього ми виставили на аукціон 30 картин, з них було продано 27. Особисто я купив дві картини, щоб внести, так би мовити, свою лепту у допомогу нашим українським Збройним Силам.

Олег Олексин розповів, що тоді, в березні, було зібрано біля 9 тисяч гривень, за ці кошти було куплено пальне (92-й бензин) для потреб військової частини, яка дислокується у Великих Мостах на Сокальщині. Тоді на аукціон свої картини подарували такі художники: Ярослав Адамович, Юрій Бердаль, Марія Білас, Сергій Бородін, Мирослава Волох, Любов Гладка, Іван Голик, Тарас Голик, Роман Городиський, Едуард Дудяк, Андрій Копчак, Віра Копчак, Юрій Копчак, Михайло Кудла, Петро Кузів, Лев Микитич, Роман Москвяк, Надія Ніколаєвська, Олександр Ніколаєвський, Олег Олексин, Андрій Павлічко, Степан Пісьо, Наталія Поліщук, Микола Романів, Василь Чкан, Михайло Яремків. Фактично половину лотів на березневому аукціоні викупив підприємець Сергій Розора (11 лотів за 4 тисячі 750 гривень).

Та мистецький аукціон не став одноразовою акцією, адже війна триває і наші військові потребують допомоги. Нещодавно відбувся ще один аукціон, де було поставлено чітку мету – придбати для потреб АТО автомобіль. І незважаючи на низьку активність в аукціоні (фактично майже неучасть) місцевого політичного бомонду та маґнатерії, частину коштів зібрати вдалося (понад 20 тисяч гривень). Іншу частину дозбирували в Ірландії, де проживає брат Олега Олексина Ігор. І два джипи-пікапи, кожен вартістю у понад 2 тисячі євро, прибули до Трускавця, щоб звідси вирушити на Схід, у зону АТО. Причому вирушатимуть вони не порожні, а з потрібними речами, – зазначила директор художнього музею Михайла Біласа Олена Білас-Березова.

Освятили автомобілі настоятелі трускавецьких парафій трьох конфесій (УГКЦ, УПЦ КП та РКЦ в Україні), після чого слово для виступу дали представнику органу місцевого самоврядування. Пам`ять загиблих вшанували хвилиною мовчання під сумну мелодію «Пливе кача по Тисині». Трускавецький поет Мар`ян Олексин зачитав свою патріотичну поезію, після чого виступив його батько, художник Олег Олексин, який розповів про важку дорогу до мети – придбання автомобілів.

– Інколи здавалося, що нам не вдасться реалізувати наш задум, але, Богу дякувати, ось ці машини перед нами. Нехай вони добре послужать там, на передовій, допомагаючи нашим хлопцям та рятуючи їхні життя, – сказав пан Олег.

На сцену запросили і учнів НВК «СЗШ №2-гімназія» м. Трускавця, які під керівництвом Ірини Бердаль-Шевчик та Світлани Андрушко виготовили для наших воїнів ангеликів-талісманів. Хоча ці кусочки тканини не мають практичного застосування, але в них – енергетика добрих побажань діточок – щоб захисники України мужньо захищали наш край та повернулися додому цілими та неушкодженими.

Врешті кілька слів трускавчанам сказали і самі воїни. Напевно, нікого не варто переконувати, які потреби у наших бійців у зоні АТО, особливо в умовах зими. Тож допомога у будь-якій формі тільки вітається. Як зазначив міський голова Трускавця, хоча за останній рік ми стали біднішими матеріально, зате багатшими духовно, більш загартованими та дружніми.

Передача автомобілів у зону АТО планувалася як віче. Можна було пригадати події річної давнини, коли 1, 8, 15 грудня центральна площа Трускавця не могла вмістити всіх бажаючих – такий був зрив народу в нашому місті-курорті. На жаль, чи то похмура погода та слизька дорога завадили, чи розчарування (або ще гірше, байдужість) трускавчан, але на захід передання автомобілів прибуло дуже мало людей – від півсотні до сотні, включаючи відпочивальників. Та від цього світлий та піднесений настрій присутніх, підкріплений вірою у нашу правоту та перемогу, не погіршився.

Тож нехай автомобілі, подаровані громадою Трускавця та мешканцями Ірландії, служать справно нашим воїнам. Прикметно, що передача двох машин відбувалася рівно через два місяці від дня 7 жовтня, коли автомобіль для потреб АТО передав готельно-курортний комплекс «Карпати» (генеральний директор Лев Грицак).

Добре, що Трускавець розуміє потребу підтримки армії, адже хто не допомагатиме своїй армії, той змушений буде працювати на чужу. Та віриться, що війна не триватиме довго, а нашому війську більше уваги приділятиме саме влада, не перекладаючи весь тягар на плечі зубожілого, обманутого, приниженого, але від того не менш гордого та патріотичного народу.

Завершився захід мелодією «Ой у лузі червона калина похилилася».

Володимир Ключак

(Переглядів 373 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви