Дві презентації

17.05.2018 | Filed under: Публікації

У Трускавці постійно відбувається так багато різноманітних заходів, у тому числі культурно-мистецьких, що інколи важко визначитися якому ж віддати перевагу. Відкриття виставок, презентації, концерти, фестивалі, зустрічі з цікавими людьми – це те, чим живе мистецький Трускавець.

Не став винятком і день 16 травня. Напередодні Дня Вишиванки відділ у справах сім`ї, молоді та спорту ТМР спільно з мисткинею Іриною Бердаль-Шевчик організували цікавий майстер-клас «Вишиване серденько» для дітей з багатодітних сімей міста. А ще в цей день у Трускавці проходили дві презентації – книги для підлітків в УРБАН-бібліотеці та історично-культурологічного журналу в музеї історії.

Українська Джоан Роулінг

Якщо хтось ще не чув про письменницю Оресту Осійчук, то це не біда. Історія знає чимало подібних випадків, коли спочатку не чув ніхто, а потім почули всі. Домогосподарка Агата Крісті стала найулюбленішим майстром детективного жанру, а нікому раніше не відома Джоан Роулінг сколихнула світ своїми книгами про Гаррі Поттера.

Хлопчик Айхо – це не Гаррі Поттер, але в нього своя життєва історія, свої пригоди, і книжка про нього так само цікава та захоплююча. Саме свій роман-фентезі «Айхо, або Подорож до початку» і презентувала Ореста Осійчук в УРБАН-бібліотеці Трускавця.

Чи то дощова погода, чи то байдужість стали причиною того, що на презентацію книги для підлітків завітало менше гостей, ніж очікувалося. Проте ті учні 5 класу НВК «СЗШ №2-гімназія», які прийшли на зустріч з письменницею, анітрохи не пошкодували. Адже мали можливість не тільки познайомитися з Айхо, а й взяти участь у написанні його чергових пригод.

Навряд чи доцільно переповідати фабулу роману, як і зупинятися на його головних героях. Хто любить читати фентезі, той не омине нагоди познайомитися з твором Орести Осійчук, чудову рецензію на який написав відомий телеведучий Олександр Педан. Дозволимо собі процитувати тільки останнє речення роману: «Далі буде». Як зізнається письменниця, вже повністю готові рукописи другої та третьої частини «Айхо», хоча є надія реалізувати задум видання як мінімум шести частин твору. Недарма аналогії з Гаррі Поттером напрошуються самі собою – там також було сім частин з одним головним героєм, його друзями та пригодами.

Діти під час презентації книги взяли участь у так званому «ворожінні на книзі», коли відповіді на свої запитання вони отримували з тексту «Айхо». Цікаво, що одним із запитань дівчини-п`ятикласниці було «Як привернути до себе увагу хлопців?», а інша серія оповідок письменниці про кота Персика виявилася цілком збіжною з реальною історією кота Персика одного з учнів СШ №2-гімназії. В товаристві письменниці дітям було весело та цікаво, і вони абсолютно не нудьгували (бо часто презентацію книг уявляють собі нудним заходом).

В цей день письменниця Ореста Осійчук побувала також на зустрічі в Бориславі, а після Трускавця поїхала презентувати свою книгу юним стриянам.

Трускавець та його історія

Зустріч з Орестою Осійчук в УРБАН-бібліотеці розпочалася о 14.30, а вже о 16.00 в музеї історії міста-курорту мала місце інша презентація. Тут презентували журнал «Наша спадщина», який видається у Львові і має на меті вивчення культурної спадщини західного регіону України, її збереження та популяризацію.

Почав виходити журнал «Наша спадщина» у 2014 році. Головним редактором квартальника є Андрій Левик, колишній керівник відділу охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської  ОДА (до 2015 р.). Саме Андрій Левик спільно з видавцем Михайлом Турком та істориком-архівістом Іваном Сварником і презентували журнал у Трускавці.

Сказати, що презентація викликала величезне зацікавлення серед громадськості Трускавця було б неправильно. Адже прийшли ті, хто приходить на більшість культурно-мистецьких заходів у музеї та інших локаціях курорту – міський голова, краєзнавці, працівники відділу культури та його підрозділів, журналісти, окремі громадські діячі. Присутні почули багато цікавинок не тільки про культурну спадщину Львівщини, але й безпосередньо про Трускавець. Особливо артистичною була розповідь Івана Сварника, товариша світлої пам`яті Ореста Мацюка. Нагадаємо, що трускавчанин Орест Мацюк за час своєї роботи у Львові зробив дуже багато для дослідження історії Трускавця. Силами МГО «Рада Старійшин» Ореста-Нестора Мацюка вшановано встановленням меморіальної таблиці на фасаді будинку «Просвіти».

Зустріч в музеї проходила напередодні Дня музеїв, тож не обійшлося і без згадки про роль музеїв в збереженні культурної спадщини. У Трускавці є два музеї, і статті їхніх керівників (Олена Білас-Березова та Галина Коваль) поряд з іншими опубліковані в «Нашій спадщині».

Міський голова Андрій Кульчинський звернув увагу на малодослідженій сторінці історії Трускавця – австрійському періоду (кін. XVIII – поч. ХХ ст.ст.). Він висловив думку, що ця сторінка історії Трускавця не буде білою плямою, а стане додатковим аргументом на користь курорту. До речі, саме Трускавець є найстарішим курортом України, і про це також варто говорити.

Під кінець презентації журналу «Наша спадщина» було висловлено надію, що вийде окремий його спецвипуск, присвячений виключно Трускавцю.

Володимир Ключак

(Переглядів 87 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви