Євромайдан очима дрогобичанина

17.12.2013 | Filed under: Публікації

На головному Майдані Києва триває акція протесту. Практично щодня туди приїздять люди з різних населених пунктів України, в тому числі і з Дрогобичччини. Днями зі столиці повернувся член Ради міськрайонного товариства «Просвіта», фотокореспондент просвітян Ярослав Ониськів. Він повернувся зі столиці з яскравими враженнями та фотографіями і завітав до редакції.

– Пане Ярославе, чи багато наших краян у Києві?

– Досить багато. Практично щодня туди приїжджають люди, змінюючи інших. На Майдані Незалежності є дерев’яні хатини, з яких мали продавати новорічні сувеніри. Тепер там розміщаються координатори з різних міст України. На одному з таких будиночків є напис «Дрогобич». У ньому представники Дрогобиччини координують свої дії. До речі, 8 грудня там був наш народний депутат Роман Ілик. Зустріли у столиці й багатьох інших небайдужих дрогобичан, серед них – отець Дмитро Заміщак.

– Які настрої зараз панують на Євромайдані?

На Майдані панує незвичайна атмосфера, відчувається неймовірне піднесення, єднання. Тут і молодь, і громадяни середнього віку, і пенсіонери. У неділю, 8 грудня, Майдан Незалежності та прилеглі вулиці нагадували людське море. Протестувальники налаштовані рішуче і не збираються розходитися, доки не будуть задоволені їхні вимоги. Стоятимуть до перемоги! Навіть жартують, що Святий Миколай принесе їм подарунки просто на Майдан Незалежності. А ще відзначають, що у столиці України зараз найоригінальніша у світі Новорічна ялинка (на фото).

А настрій змінюється залежно від ситуації. Коли надходить інформація про можливий штурм правоохоронцями, стає трохи тривожно, але це лише мобілізує людей. Із неабиякою радістю всі сприйняли звістку про повалення пам’ятника В.Леніну.

Зазначу, що на Майдані – чимало протестувальників зі всіх регіонів України. Хоч мешканців Галичини і Києва, як найбільш політично активних громадян, напевно, найбільше.

– Де відпочивають приїжджі «майданівці»?

– Поселенням займаються координатори. Нам, наприклад, пощастило переночували у приватному міні-готелі на березі Дніпра. Його власник на знак підтримки Євромайдану безкоштовно поселяє і харчує протестувальників. Відзначу, що представники малого та середнього бізнесу підтримують учасників акції протесту. Та найбільше розчулює, коли незаможні люди, пенсіонери несуть на Майдан продукти, домашню консервацію, одяг.

Ярослав Грицик, газета «Галицька Зоря»

(Переглядів 85 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви