Відзначенням Дня Соборності України та заключним гала-концертом обласного фестивалю колядницьких гуртів «Нова радість стала» завершився у Трускавці цикл Різдвяно-Новорічних свят.
У неділю, 24 січня, різнобарвні колективи з міст та районів Львівської області зібралися на завершальну коляду біля церкви св. Миколая. Учасники XVIII обласного фестивалю зимового фольклору «Нова радість стала» вже традиційно розпочинають та завершують свій фестиваль у курортній столиці України – славному Трускавці. І хоча цього року на початок фестивалю погода дещо підвела (10 січня падав дощ, який відразу підмерзав і тому дороги нагадували дзеркало), та завершення конкурсу колядницьких гуртів порадувало свіжим сніжком та невеличким морозцем.
Після благословення отця-декана Петра Івасівки учасники фестивалю спільно заколядували, щоб потім понести радісну звістку про Різдво Христове в оздоровниці Трускавця.
«…А ми люди подорожні, з дороги зблудили і до Вашої оселі нині загостили. Хай Ісус, мале Дитя, благословить Вам життя, щоб Ви в щасті проживали і горя не знали!» – лунали в санаторіях Трускавця дзвінкі голоси автентичних гуртів Сколівського, Старосамбірського, Сокальського, Золочівського, Кам`янко-Бузького, Турківського, Мостиського та інших районів Львівської області.
Після обіду в гостинному Трускавці гості з різних куточків Львівщини зібралися в Палац культури імені Шевченка на церемонію закриття фестивалю «Нова радість стала». Організатори поєднали захід із відзначенням Дня Соборності України. Після урочистого виконання Державного Гімну України та утворення символічного Ланцюга Єдності присутні послухали короткий виступ вчительки історії СЗШ № 1 м. Трускавця Тетяни Губерської на тему «День Злуки». Згодом гостей фестивалю та всіх трускавчан, які зібралися в залі ПК ім. Шевченка, привітав міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. І тоді урочистою ходою на сцену вийшли репрезентанти міст та районів Львівщини, щоб отримати грамоти та відзнаки фестивалю.
Після офіційної церемонії нагородження розпочався концерт. Без сумніву, він надовго запам’ятається трускавчанам, адже кожен виступ – це було неповторне дійство. Вертеп старослов’янською мовою від дітей із Сокальщини, колядки в новітній обробці від вокальної формації з Самбора, автентичні колядки від Турківського районного Народного дому, вищий клас співу від Галицького академічного камерного хору – дві з половиною години промайнули як одна мить.
Завершилися найвеселіші, найбагатші в традиції, найулюбленіші для більшості українців Різдвяно-Новорічні свята. Заряду енергії від святкувань повинно вистачити на весь рік…
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень