Про Стебник як про щедру природну всеукраїнську “сільничку” згадали, і не тільки згадали, але й оспівали, прославили учні міського професійного ліцею, які 22 січня у своєму приміщенні організували Перший фестиваль “Стебницька сільничка”.
Скажемо, що для назви фестивалю підібрали дуже гарне слово “сільничка”, а не давне і не наше “саліна”.
Ця чудова ідея зародилася у директора ліцею Лесі Савченко, яка очолила стебницький професійний навчальний заклад років три тому. Ця молода, творча, енергійна жінка з самого початку поставила собі за мету виховувати учнів на прекрасних народних традиціях, прищеплювати їм любов до рідного міста, рідної мови, історії краю, і, звичайно, обраного фаху. Скажемо, що пані Леся прийшла на цю посаду, коли ліцей уже конче потребував саме такої активної, зацікавленої, ділової людини. Вона, як ми уже сказали, внесла певні нововведення у навчально-виховний процес, активно зайнялася ремонтом ліцею, який, що там гріха таїти, таки добряче був запущений, укомплектуванням кабінетів. Зараз ліцей не впізнати. Зі смаком, під євростиль відремонтовано актовий зал, спортивний комплекс, навчальні кабінети та лабораторії.
Та повернімося до фестивалю. У своєму вітальному слові пані Леся Савченко сказала, що метою фестивалю є презентація професійної орієнтації ліцею, майстерності його вихованців. А назва фестивалю органічно пов’язана з фаховою спрямованістю навчального закладу та головним продуктом – сіллю, без якої у їх справі неможливо обійтись і назвою міста, де споконвіків займалися солеварінням, славилися на всю Європу, а зараз так невдячно про це забули, а сам промисел закинули. До фестивалю старанно готувалися, ретельно продумували усі деталі, бо все-таки робили його вперше. Тож треба було показати, що ліцей Стебника, його педагогічний колектив, учні таки щось вміють, що тут навчають доброго, світлого, мудрого. І вони, учні ліцею, справді показали свої здібності, талант, творчий підхід, бо навчають їх вчителі, майстри, які самі є професіоналами своєї справи.
Спершу учні ліцею показали свою творчу художню програму. Це було гарне виконання українських пісень та танців. У цій програмі взяли також участь вихованці ліцеїв із Дрогобича і Борислава. Другою частиною фестивалю був чисто професійний майстер-клас, де ліцеїсти різних спеціальностей – кухарі, малярі-штукатури, офіціанти показали, чого вони навчилися. І вони показали вправне, майстерне виконання робіт. Їхніми кулінарними виробами численні гості по-справжньому смакували, бо учні під керівництвом своїх майстрів таки постаралися від душі. У фойє діяла постійна, гарно оформлена виставка кулінарних виробів ліцеїстів Дрогобича і Борислава, які можна було покуштувати.
Поважних гостей на фестивалі було чимало і навіть із закордону – країн Латинської Америки (Колумбія та Бразилія), Естонії, Сингапуру, які перебувають в нашій державі в рамках програми “Пізнай Україну” і були дуже задоволені гостинністю організаторів фестивалю та зачаровані побаченим. З області на фестиваль прибув представник управління професійно-технічної освіти Роман Стецький, Мирослава Тимоць, Оксана Фик, директори професійних навчальних закладів сусідніх міст, директори стебницьких загальноосвітніх шкіл, міського Центру зайнятості та міської ради.
Дякуючи усім гостям за участь у фестивалі, директор ліцею висловила впевненість, що таке свято є на часі і бажаним, бо викликало великий інтерес у багатьох людей. Тому є задум проводити його щорічно і буде воно для Стебницького ліцею традиційним.
Роман Івасівка, секретар Стебницької міської ради, Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»
ТОП коментованих за тиждень