Є свята, які об’єднують. Є свята, які залишають по собі хороші незабутні враження. Є свята, які своєю родинною атмосферою та щирістю заслуговують на те, щоб їх називати цим хорошим словом «свято».
Фестиваль козацького кулешу – це друге в цьому році «кулінарне» свято в готельно-курортному комплексі «Карпати». Півроку тому тут на «ура» пройшов фестиваль борщу. Тепер же, 1 липня, фестивалем кулешу вирішили відзначити День народження оздоровниці. Адже саме в цей день 21 рік тому, в далекому 1993 році, брами «Карпат» вперше гостинно відчинилися.
Ставка на «кулінарні» свята себе виправдовує. І хоча люди йдуть на такі заходи зовсім не заради полумиска страви, але і запах, і аура, і вірування, що якщо з кимось з`їси кусень хліба, то здобуваєш друга – все певною мірою впливає на підсвідомість. А якщо до цього всього додати ще автентичну народну пісню, автентичну музику, запальний танець чи вдалий жарт, то довершеність свята стає очевидною.
Вступне слово на святі виголосив генеральний директор «Карпат» Лев Грицак. Гостям «Карпат» та інших оздоровниць, а також всім нашим трускавчанам він побажав в першу чергу миру. Якщо буде мир – тоді буде все решта. Також Лев Ярославович коротко пригадав історію санаторію, складний час його будівництва, та подякував всім, хто залишається вірним Трускавцю та «Нафтусі» і приїздить до нас регулярно. А потім ведуча свята «вивчила» широку географію наших гостей – і Одеса, і Дніпропетровськ, і Київ, і Херсон, і Житомир, і Кіровоград, і Полтава. На жаль, зараз у Трускавці досить мало іноземців – це якщо порівнювати з попередніми роками. Але хочеться вірити, що все налагодиться.
На фестивалі козацького кулешу зібралося досить багато людей. Так багато, що мусимо тут сказати і про один-єдиний недолік, досить суттєвий для фестивалю – кулешу вистачило не всім. І це при тому, що кухарі ресторану «Плай» ГКК «Карпати» приготували його два великі казани, причому двох видів – пшоняний та гороховий. Та цей недолік з лихвою компенсувала розважальна програма, яку вели чарівні ведучі, а одночасно і співачки Зоряна Петрас та Марія Гуцало. Чарівні українські мелодії линули над ландшафтним парком «Підгір`я» і над цілим Трускавцем, запальна пісня від гуртів «Барви Карпат» та «Сагайдачний» зворушувала душу і серце. Танці від дітей із колективу «Калинове намисто» (м. Стебник) – як суто автентичні, так і поєднання українських та сучасних ритмів. А завершальним етапом став виступ гостя зі Львова Романа Скорпіона та шоу-балету «Фрідом джаз». А окрім цього – жарти, спільне виконання пісень, танці на подвір`ї етно-кафе «Гражда», де проходив фестиваль через побоювання сильних злив. На щастя, злив не було, а легенький дощик тільки освіжив святкову атмосферу.
Тригодинна програма святкувань, любування прекрасним парком, відвідини міні-зоопарку, можливість посидіти у зручному кафе-музеї, спілкування та знайомство з новими людьми – так коротко можна окреслити загальний обрис фестивалю. Ага, дехто ще записував собі у записничок старовинні рецепти кулешу, який готувати досить просто – треба мати тільки воду, цибулю, сало, пшоно, сіль, а головне – добрий настрій. Все геніальне – просте, все смачне – також просте. Популяризація козацької страви та плекання українських народних традицій – це, як кажуть, сам Бог велів саме «Карпатам», згідно їх назви. Щоправда, на наступний раз організаторам обов’язково слід врахувати, що люди люблять «Карпати» і люблять куліш, так що його має бути вдосталь. Як казали старі люди, краще хай лишиться, ніж має не стати. Але це вже дрібниці, а головне, що гарне свято для хороших людей залишиться доброю згадкою. Згадкою про гостинних людей, неповторну українську пісню, красивий Трускавець та чудесні Карпати…
ТОП коментованих за тиждень