Народився, виріс та боровся за незалежність української землі Роман Різняк в рідному Трускавці. Тут він і загинув 17 серпня 1948 року на околиці міста – в урочищі Помірки, зраджений своїми ж…
Цими днями минуло 95 років з часу його народження – 12 березня 1921 року, в знаній та заможній трускавецькій родині Різняків-Гусяків та водночас трагічній у своїй життєвій долі. «Він змалку ріс на героя», – згадувала про Романа його рідна сестра Оксана Різняк, нині вже покійна.
Роман Різняк був одним з тих молодих і відважних месників ОУН-УПА, які свідомо поклали своє життя на вівтар боротьби за омріяну незалежність рідної української землі від будь-якого окупанта – польського, німецького, більшовицького… В лавах ОУН-УПА він воював під псевдо «Макомацький». Його героїчна діяльність іноді навіть здається легендарною, настільки його вчинки були неймовірними в різних безвихідних ситуаціях…
Про бойову підпільну діяльність Макомацького детальні наукові дослідження на основі офіційних документів СБУ провів Василь Ільницький, кандидат історичних наук, доцент ДДПУ ім. Івана Франка, про що розповів слухачам у музеї міста-курорту Трускавця, де вшановували пам’ять героїчного земляка. Його місія була особливою – Роман був референтом Служби Безпеки дрогобицької районної округи ОУН та виконував особливі доручення керівництва.
Наскільки СБ ОУН була серйозною та відповідальною структурою у визвольному русі провів розслідування та повідомив про це у музеї п. Василь Гуменюк, кандидат біологічних наук, фотограф, відомий як дослідник Яворівського архіву повстанських світлин, виставка яких зараз експонується в музейній експозиції «Повстанська криївка».
Разом з трускавецькою громадою 95 роковини Романа Різняка («Макомацького») зі Львова приїхав вшанувати його племінник Роман Дмитречко.
Галина Коваль, директор музею історії міста Трускавця
ТОП коментованих за тиждень