В кінці лютого на Дрогобиччині побував гетьман Українського Реєстрового Козацтва Анатолій Шевченко. 19 лютого зустріч з цією цікавою людиною в актовому залі Дрогобицького педуніверситету мали студенти Франкового вузу. Адже Анатолій Іванович Шевченко, окрім того, що є Гетьманом Українського Реєстрового Козацтва, – доктор технічних наук, доктор богослів`я, автор книг «Христос» і «Бог», професор, ректор Університету інформатики та штучного інтелекту, який спершу базувався в Донецьку, а тепер переведений до Києва. Цей простакуватий на вигляд чоловік свого часу був єдиним ректором, який запросив у Донецьк на зустріч зі студентами Патріарха Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарета та не підписав від імені козаків листа-угоду про підтримку Януковича на виборах Президента.
Анатолія Івановича Шевченка на дрогобицькій землі супроводжували заступник Гетьмана з екологічних та організаційних питань, генерал-полковник УРК Володимир Саратовський та радник Гетьмана з економічних питань, генерал-майор УРК Микола Тустановський. Високого гостя від імені ректорату Дрогобицького ДДПУ ім. Франка зустрічав проректор вузу Микола Лук`янченко.
Гетьман і ректор прибув на зустріч зі студентами в камуфляжній військовій формі, повідомив, що він щойно з зони АТО з-під Лисичанська, де до Українського Реєстрового Козацтва вступив цілий добровольчий батальйон. Анатолій Шевченко зазначив, що у напутньому слові воякам побажав їм вбиваючи людей не стати катами. Та війна, розруха виникають там, де брак моралі, духовності та патріотизму. Саме на цих категоріях доволі сміливо, відверто та небанально акцентував увагу у своєму спілкуванні зі студентами Анатолій Шевченко. Спершу Анатолій Іванович звернувся до аудиторії з простим і складним водночас запитанням: «Що є найбільший гріх?» «Вбивство, зрада», – лунало з зали. Та ректор Університету інформатики та штучного інтелекту зазначив, що ці варіанти – істини Старого Заповіту, а Христос прийшов у цей світ, щоб всі люди стали братами і дарував найбільшу істину – Любов. Основна заповідь Сина Божого: «Возлюби ближнього свого як самого себе». Отже, найбільший гріх – не любити людей!
Совість доктор технічних наук назвав програмою у людини, яка відповідає за виконання духовно-моральних законів. Але совість – це така штука, яка, якщо її не слухати, замовкає. Відродити совість дуже тяжко, а загубити – простіше простого. Один раз не зреагуєш на внутрішнє «прохання» поступитися місцем старшій людині в маршрутці, вона більше не нагадуватиме про це, а ти надалі казатимеш собі – я змучений, а бабка й так сидить цілими днями…, всі так роблять, хто зараз комусь десь поступається…
Про такі серйозні речі Анатолій Шевченко говорив, чесно кажучи, доволі ламаною українською мовою, відчувалося, що частіше він спілкується російською і ця мова йому легше дається. І студенти не пробачили цього гостю та звернули увагу на його погану українську доволі саркастичним запитанням, чи вважає він наближенням до духовності, про яку говорить, свою українську. Та Анатолій Іванович не образився і не розгубився, а зі спокійною усмішкою відповів, що питання мови – великою мірою політичне, і піднімають його не справжні патріоти, бо воно штучно розділяє. Потрібно правильно розставляти пріоритети – наголосив Анатолій Шевченко.
Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір`я»
ТОП коментованих за тиждень