Глава УГКЦ Святослав Шевчук нагородив Лева Грицака

13.11.2013 | Filed under: Публікації

Глава Української Греко-Католицької Церкви, Верховний Архієпископ Києво-Галицької Митрополії, Блаженніший Святослав Шевчук нагородив грамотою генерального директора готельно-курортного комплексу «Карпати» (м. Трускавець) Лева Грицака. Від імені Блаженнішого грамоту Леву Грицаку вручив ігумен Гошівського монастиря Преображення Господнього о. Дам`ян Кастран Чину Святого Василія Великого.

Чин нагородження відбувся під час виробничої наради в ГКК «Карпати» у середу, 13 листопада. У вітальному слові ігумен Дам`ян звернув увагу на те, що Свята Мати-Церква нагороджує вірних грамотами не для їхньої слави, а для поширення слави Господа та Його Небесного Царства. «Діти, онуки та правнуки, які бачитимуть такі церковні грамоти, повинні не лише гордитися вчинками своїх батьків та дідусів, але і наслідувати їхні добрі справи, підтримувати Церкву, чинити добро для людей», – зазначив ігумен Дам`ян.

Лев Грицак отримав грамоту за пожертву на дзвони, встановлені в Гошівському монастирі. Так, у голландському місті Андерлехте виготовлено карильйон у складі 52 дзвонів, на яких можна виконати церковні мелодії чи твори класичної музики. На дзвонах викарбувані імена жертводавців, в тому числі і Лева Грицака. У світі нараховується понад півтисячі карильйонів, подеколи проходять заходи на кшталт турнірів гравців на карильйоні. Хоча карильйони є традиційними в Католицькій Церкві, проте поширені вони і в православ`ї. Так, карильйони встановлені зокрема в дзвіниці Михайлівського Золотоверхого собору в Києві (Україна), на дзвіниці Петропавлівського собору в Санкт-Петербурзі (Росія), інших православних храмах.

Гошівський монастир на Ясній Горі здавна був місцем паломництва Божого люду. Сюди тягнулися вервичками люди з усіх закутків Австро-Угорської монархії – саме тоді монастир став найпотужнішим центром паломництва для русинів-українців. Піші прощі з Галичини, Буковини, Закарпаття були досить поширеними та популярними. Для прикладу, у Трускавці топонім Яцкова гора був витіснений іншим (Гошівська гора) саме тому, що звідси формувалася колона паломників на Ясну Гору до Гошева. Ікони Гошівської Матері Божої, привезені з прощі, займали почесні місця в помешканнях наших предків як за часів Австро-Угорщини, так і Польщі.

Гошівська ікона Божої Матері або «Цариця Карпат», як називають Богородицю місцеві мешканці, є копією Белзької (Ченстоховської) ікони Богородиці. У 1737 році Львівський єпископ Атанасій Шептицький визнав образ чудодійним, саме тоді його урочисто перенесли на Ясну гору й встановили в монастирі. У серпні 2009-го відбулася коронація ікони – золоті корони і шати благословив Папа Римський Бенедикт XVI.

Із закінченням ІІ світової війни та приходом радянської влади було розпочато антирелігійну пропаганду. У післявоєнні роки час від часу навідувались в монастир енкаведисти. Після кожного такого відвідування з келій чи трапезної зникали то рушник, то ложечки, то скатертина. Але в усі часи потік прочан на Ясну Гору не припинявся. У 1950 році монастир припинив своє існування. Арештовані були священики, монахи. Багато ікон, золотих і позолочених речей було вилучено. Величаві дзвони було демонтовано з дзвіниці, частину їх було скинуто у сусідню з монастирем річку Лужанку. До 1978 року у приміщенні монастиря був дитячий будинок, церква використовувалась під склад. А потім монастирські келії були базою відпочинку.

Після проголошення Незалежності України розпочалося відновлення монастиря отців-василіан. 5 серпня 2012 року було освячено великий дзвін вагою 2,5 тонни, виготовлений в Голландії, який нарекли Ювілейним. А цього року карильйон у складі 52 дзвонів прикрасив це святе місце. Ігумен Дам`ян Кастран запросив працівників ГКК «Карпати» відвідувати Гошівський монастир, щоб удостоїтися благодаті та вдосконалення духовного розвитку. Як зазначив ігумен, щорічно монастир відвідують працівники освіти, медицини, представники інших професій. Кожного року 5 серпня тут відбуваються урочистості в честь Гошівської Матері Божої – це свято скоро стане обов’язковим спомином у календарі УГКЦ.

Лев Грицак подякував високодостойному гостю ігумену Дам`яну за його візит до «Карпат» та за почесну нагороду від нашого Патріарха.

Володимир Ключак

(Переглядів 634 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви