В ці дні проходять заходи з відзначення річниці Майдану. Під звуки пісні «Пливе кача по Тисині», хвилиною мовчання вшанувати пам’ять героїв 19 лютого прийшли в бібліотеку-філії №1 читачі, а також учні СЗШ №1.
Ця пісня стала широко відомою в Україні в 2014 році. Її вважають неофіційним гімном–реквіємом за невинно вбитими активістами Євромайдану, які увійшли в історію під назвою « Небесна сотня».
Слухачі дізналися про автора пісні Василя Гренджа-Донського, його життя і літературну діяльність, про його першу збірку «Квіти терньом» що вийшла друком у 1923 році. Любов до рідної землі, тривога за її окупацію іноземцями, туга матерів за синами, що кладуть голови на чужині, – такими мотивами пройнятий вірш «Пливе кача по Тисині».
«Коли я приїхав сюди на Майдан, часом запитував себе – а для чого ми всі тут. Для чого ціле море людей покинули свої родини, насиджені місця і приїхали сюди, щоб стояти на холоді в Києві. А потім я все збагнув. Усі ми – і ти, і я всі хто тут є, – нарешті стали на захист своєї землі, своєї України» – своїми спогадами поділився Макс зі Сміли, герой повісті Марка Рудневича «Я з Небесної сотні».
На дану тему в бібліотеці оформлена книжкова виставка, де почесне місце займають такі книги: «Армагедон на Майдані» Василя Базіва, «Боривітри» Василя Шовкошитного, «Сто облич самостійної України» Романа Коваля та ін.
В кінці заходу прозвучав вірш вчителя з Прикарпаття Романа Гончарука.
На Заході й Сході однакові долі
У тих, хто працює щодень і сповна.
Не треба нам воєн, не треба нам крові,
Бо в нас Україна єдина, одна.
Любов Кіско, провідний бібліотекар бібліотеки-філії №1 м. Трускавця
ТОП коментованих за тиждень