Звернення депутата Трускавецької міської ради Руслана КРАМАРА
до працівників КП „Наше місто”.
Більшість з Вас були свідками створення КП „Наше місто” і Ви пам’ятаєте, як проти цієї оборудки міської влади виступали керівники комунальних підприємств.
З 1998 року по 2003 рік я працював на посаді інженера з охорони праці в КП „Тепловик”, яке також ввійшло в КП „Наше місто” і пам’ятаю, як в категоричній формі проти входження в КП „Наше місто” виступали тодішні керівники теплових господарств Цепак Юрій Іванович та Атаманчук Анатолій Борисович. До входження в КП „Наше місто” працівники КП „Тепловик” регулярно і без затримок отримували аванс та зарплату, нам постійно нараховували різні преміальні. На підприємстві завжди був запас необхідних матеріалів, побутові приміщення – відремонтовані, працівники щорічно забезпечувалися якісним спецодягом, а підприємство мало власний автотранспортний підрозділ (легковий автомобіль, два вантажні автомобілі, САК, екскаватор, тощо). При всьому цьому, ми здійснювали поточні розрахунки за енергоносії і, що дуже важливо, з бюджету міста не отримували жодних дотацій. Думаю, що подібний стан справ був і на інших підприємствах, які об’єднали в КП „Наше місто”.
З 2003 по 2006 роки я працював на посаді начальника району №2 котелень і теплових пунктів філії по теплопостачанню КП „Наше місто”. За цей час підприємство частково функціонувало за рахунок запасів матеріалів, які були зроблені до об’єднання.
В КП „Наше місто”, майже з початку його заснування, особливо гостро стало питання виплати заробітної плати. В день виплачували зарплату 3-5 працівникам, а заборгованість по зарплаті сягала декількох місяців. Такий стан справ зберігся і понині. Пригадую, як восени 2005 року я та тодішній голова профспілки філії по теплопостачанню Наталія Пономаренко, привели в міську раду близько 50 працівників теплового господарства на прийом до міського голови, де вимагали негайної виплати заробітної плати. Нам владні чиновники пояснювали, що це є кримінальна відповідальність – оголошувати страйк під час опалювального сезону, на що ми відповіли: „А залишати сім’ї без тих мізерних коштів – це не кримінальна відповідальність?”. Тоді я і Наталя Пономаренко звернулися до людей із закликом: «Не покидати актовий зал міської ради, навіть коли нам доведеться там ночувати, чи нас будуть звідси виносити, доки не погасять заборгованість по зарплаті.» До обіду кошти було знайдено і зарплату до кінця дня виплачено, хоч перед тим нас запевняли, що коштів немає і прийдеться потерпіти (вони ж не розуміють взагалі як можна жити за таку зарплату, коли їм ця сума не вистачає навіть на вечерю в ресторані).
Однією з причин того, що я пожертвував своєю кар’єрою, звільнився з посади заступника міського голови і перейшов в жорстку і безкомпромісну опозицію до міського голови, була моя принципова розбіжність з ним у питанні збереження комунальної галузі міста.
Весною 2007 року Трускавецький виконкомом приймає рішення про заборону встановлення автономного опалення, хоч на рівні держави, на той час, заборони не існувало. Проте чиновники виконавчих служб міста за „винагороду” видавали трусквчанам такі дозволи, оформляючи їх заднім числом, а ті власники квартир, які хотіли законним шляхом отримати дозвіл на встановлення автономного опалення, отримували відмову. Люди знали, що за „винагороду” можна було отримати дозвіл, але не хотіли нікого заохочувати і самовільно встановлювали автономне опалення. Таким чином міський голова та його команда самі спровокували масове і хаотичне встановлення автономного опалення, а ситуація загострилася до такого рівня, що вийшла з під контролю.
Щоб зберегти красиве лице та думаючи що вибори будуть 30 травня 2010 року, міський голова підписує рішення виконкому № 288 від 01.12.2009 року де п.3 зобов’язує „КП „Наше місто” здійснити перерахунок заборгованості по послузі централізованого опалення і гарячого водопостачання, яка утворилась після від’єднання квартири від ЦО…” (цитата з рішення). Цим рішенням КП „Наше місто”, внаслідок бездумної політики міської влади, втрачає 190 тис. грн., що підприємство нараховувало тим власникам квартир, які тепла фактично не споживали. За офіційними даними, які подав директор КП „Наше місто” ця сума сягає 272 тис. грн.
В наступному популістському розпорядженні за №424 від 11.11.09р. міський голова дав вказівку КП „Наше місто” подати гарячу воду. Внаслідок такої подачі гарячої води, коли і населення особливо не відчуло цього, КП „Наше місто” нанесено збитки в сумі 908 тис. грн.
За офіційною інформацією заборгованість по заробітній платі в КП „Наше місто” становить 1 млн. 215 тис. грн. Якщо додати 272 тис. грн. та 908 тис. грн., це кошти, які підприємство втратило через бажання голови красиво виглядати напередодні виборів, ми отримаємо суму 1 млн. 180 тис. грн. По суті можна сказати, що „хороший” імідж міського голови намагалися зробити за рахунок нарощування заборгованості по зарплаті.
Зараз, щоб вилізти з цієї халепи, в якій опинилося КП „Наше місто”, вчиняють спроби зробити це за рахунок Вашої мізерної зарплати. Чомусь, ні міський голова, а ні його підлеглі не йдуть у відпустку за власний рахунок і не переводяться на 75% оплати праці, не позбавляють себе премій, а свої прорахунки перекладають на Ваші плечі.
Щоб запобігти таким діям, коли Вас примушують писати заяви за власний рахунок і переводять на 75% оплати праці, я звернувся з депутатським запитом, з приводу незаконних дій адміністрації підприємства, в прокуратуру міста, в обласну адміністрацію, в інспекцію з праці. Крім цього я та депутати: Ігор Пілько, Юрій Яворський, Юрій Беднарчук – звернулися на ім’я голови Львівської обласної ради та голови Львівської ОДА з проханням взяти під особистий контроль своєчасність виплати Вам зарплати, недопущення відправлення у відпустку за власний рахунок та перевід на 75% оплати праці.
Про хід розгляду піднятих питань я буду Вас інформувати. Та важливо знати, що якість Вашого життя у великій мірі залежить від Вас самих, а тому закликаю: «Не будьте байдужими, обговорюйте дане питання, висловлюйте вголос свою позицію.» Пам’ятайте, що діюча влада дуже боїться, що Ви піднімете голову та 31 жовтня 2010 року її вже не залишиться і Ви повинні мені в цьому допомогти.
Я свідомий того, що через це звернення влада буде виливати на мене багато бруду, використовуючи неабиякий артистизм, цинізм та підлість. Хочу запевнити Вас, що моє головне завдання – зробити життя трускавчан і Ваше зокрема, безпечним та добротним.
Якщо у Вас виникають запитання до мене, чи Вас змушують писати заяви у відпустку за власний рахунок, або Вам потрібна консультація, чи захист з інших питань телефонуйте в офіс партії „ВО” Батьківщина” за тел 6-94-51, або безпосередньо мені на мій моб. тел. 067 340 21 13.
З повагою, депутат ТМР, голова
Трускавецької МО партії „ВО” Батьківщина” Руслан КРАМАР
P.S. Про це вартує знати.
Стан проплати населення за спожиті житлово-комунальні послуги перевищує 80%. Тарифи на житлово-комунальні послуги у м. Трускавці є вищими середніх по області. З міського бюджету розвитку (кошти беруться за рахунок продажу міської землі і майна, якого в нас майже не залишилося) за період 2006-2009 роки КП „Наше місто” отримало 16 млн. 894 тис. 700 гривень. На одній з оперативних нарад міський голова дав вказівку, щоб працівники адміністрації КП „Наше місто” звільнили приміщення по вул. Стебницькій, 100 (які були задуми на будівлю…?). Борги КП „Наше місто” за енергоносії, в тому числі за природний газ, становлять 5 млн. 694 тис. грн. Загальна кредиторська заборгованість КП „Наше місто” становить 11 млн. 400 тис. грн. В 2008 році КП „Наше місто” придбало автомобіль ТОЙОТА АВАЛОН вартістю в 250 тис. грн (понад 50 тис. доларів США) на якому зараз їздить міський голова. Міський голова, щоб перекрити борги КП „Наше місто” до яких він особисто причетний, вносить на розгляд сесії міської ради питання про отримання кредиту в сумі 2 млн. грн. і в заставу надати будівлю Трускавецької дитячої лікарня (ринкова вартість якої близько 15 млн. грн.).
ТОП коментованих за тиждень