Хортинг: п’ять років спорту і перший Чемпіонат Європи

04.11.2014 | Filed under: Публікації

У 2009 році ветеран війни в Афганістані, майстер спорту міжнародного класу, заслужений тренер України Едуард Єрьоменко заснував українське бойове мистецтво хортинг та зареєстрував Українську Федерацію Хортингу. Основною ідеєю виникнення хортингу, як комплексної системи самовдосконалення особистості, заснованої на фізичному, морально-етичному та духовному вихованні, пов’язаної з відродженням давніх народних традицій, стало об’єднання передових сучасних методик підготовки професійних спортсменів з різних видів бойових мистецтв, комплекс ефективних прийомів самозахисту, що синтезовані і відібрані в спеціальну послідовну програму навчання захисних та атакуючих технічних дій, комплексна система різносторонньої підготовки спортсмена. І, мабуть, таке жорстке та ефективне бойове мистецтво, максимально наближене до життя, яким в результаті синтезу найефективніших систем єдиноборств став хортинг, було дуже на часі, та й засновник Едуард Єрьоменко вклав у хортинг душу. Тому, що всього за п’ять років хортинг з нікому не відомого слова перетворився на популярне у всій країні та за її межами національне бойове мистецтво. Українська Федерація хортингу охопила фізкультурно-оздоровчою та навчально-тренувальною діяльністю всі регіони України і має свої представництва в усіх областях України, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, тісно співпрацює з Міністерством молоді та спорту України, виховала десятки майстрів спорту України, а змагання з хортингу щоразу стають справжнім видовищним святом спорту та духу не лише для спортсменів, а й для глядачів.

І ось 26 жовтня у Львові вперше пройшов Перший Відкритий Чемпіонат Європи з хортингу. Організаторами заходу виступили Міністерство молоді та спорту України; управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації; відділ фізичної культури та спорту управління молоді, сім’ї та спорту Львівської міської ради, Міжнародна федерація хортингу, Всеукраїнська громадська організація «Українська Федерація Хортингу».

Об’єктивно кажучи, через складну ситуацію в Україні, на турнір не приїхали заявлені команди з Румунії, Польщі, Чехії, Словенії. Та, незважаючи на всі труднощі та перешкоди, Перший Відкритий Чемпіонат Європи з хортингу відбувся! Тому, що на змагання з’їхалися представники всіх регіонів України, понад 150 спортсменів. Тому, що подолавши десять блокпостів, до Львова приїхала команда Донецька, підтвердивши тим самим свій український та європейський вибір. І отримавши перемогу у двобої у своїй ваговій та віковій категорії, Захар Люлін з Донецька пробіг коло пошани з українським прапором у європейському Львові!

На урочистому відкритті турніру всіх учасників та глядачів привітали засновник хортингу, Президент Української Федерації хортингу Едуард Єрьоменко, перший віце-президент УФХ, голова атестаційної колегії Олексій Семигал та представник господарів, на плечі якого лягли всі основні організаційні моменти Першого Відкритого Чемпіонату Європи з хортингу – Президент Львівської обласної Федерації хортингу Віталій Плеханов. З вітальними словами до спортсменів, суддів та вболівальників хортингу звернувся також начальник управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації Юрій Майборода. Перший Відкритий Чемпіонат Європи з хортингу проводився в розділах «Форма», «Показовий виступ» та «Двобій» серед кадетів та кадеток, юніорів та юніорок, і дорослих від 18 до 35 років. Та на урочистому відкритті з демонстрацією техніки хортингу в розділі «Показовий виступ» на хорт вийшли наймолодші представники Львівської обласної Федерації хортингу (тренер Денис Іваницький). Сам віце-президент Львівської обласної федерації хортингу, майстер спорту України з хортингу Денис Іваницький в парі з майстром спорту з акробатики Аліною Леснянською викликали шквал захопливих оплесків за технічний та чуттєвий одночасно номер все більше популярної в Європі та Україні акройоги.

А Перший Відкритий Чемпіонат Європи з хортингу розпочався зі змагань в розділі «Форма». Тут традиційна боротьба розгорілася між Львовом та Києвом. І перше місце в розділі «Форма» серед жінок таки виборола Анастасія Кубрак з Києва, чемпіоном серед чоловіків став Олександр Васюк з Броварів Київської області. У чоловіків-кадетів 14-15 років перший також спортсмен Київської федерації хортингу Кирило Сєнєшев. Зате в розділі «Показовий виступ» абсолютну пешість отримали представники Львівської обласної федерації хортингу. Серед жінок Чемпіонкою Європи стала Оксана Городинська  (ЛОФХ, тренер Денис Іваницький). Серед чоловіків в розділі «Показовий виступ» на радість глядачів розгорілася справжня видовищна чоловіча боротьба – хтось робив ставку на ударну техніку та акробатичні трюки, а хтось на силове розбивання палаючих предметів та згинання арматури на голові. Доводилося навіть прибирати хорт від уламків дерева та бетонних брил. Переможцем серед чоловіків став представник ЛОФХ Мар’ян Гуржій (тренер Андрій Шевчук). Золото Першого Відкритого Чемпіонату Європи в розділі «Показовий виступ» виборола і доросла команда Львівської обласної федерації хортингу: Анатолій Гнатків, Остап Саламін, Андрій Яцик, Катерина Мушинська, Мар’ян Гуржій (тренер Андрій Шевчук).

В розділі «Двобій» золоті медалі Першого Відкритого Чемпіонату Європи з хортингу поїхали в різні регіони України: Київ – Артем Шеремет (14-15 років, вага 50-55 кг); Донецьк – Захар Люлін (14-15 років, вага 55-60 кг); Херсон – Андрій Цілинко (14-15 років, вага 65-70 кг); Дніпропетровськ – Микола Кузуб (14-15 років, вага понад 70 кг.); Кіровоград – Даниїла Трехманенко (14015 роікв, вага 55-60 кг.); Одеса – Христина Мальчева (14-15 років, вага 60-65 кг.); Полтава – Олександр Кокошко (16-17 років, вага понад 80 кг); Київська область – Влад Гербеда (18-35 років, вага до 55 кг.), Ярослав Амосов (18-35 років, вага 82-90 кг.), Дмитро Половець (18-35 років, вага 90-98 кг.).

На Першому Відкритому Чемпіонаті Європи з хортингу у Львові в спортивному клубі «Грація» був представник Республіки Польщі, і вже досягнуто домовленості, що наступного року вже другий Чемпіонат Європи з хортингу відбудеться в Польщі. Тому, що незважаючи на всі випробування та виклики хортинг стрімко розвивається в Україні та крокує в Європу.

Іра Циган

(Переглядів 307 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • Актуальні афіші
  03.10.2019 | 16:52

  (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Доґ-Фест у Трускавці (афіша) (0)У Трускавці покажуть балет “Собор Паризької Богоматері” (0)Для любителів риболовлі (0)

 • День туризму у Трускавці (афіша)
  23.09.2019 | 17:11

  (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Доґ-Фест у Трускавці (афіша) (0)У Трускавці покажуть балет “Собор Паризької Богоматері” (0)Для любителів риболовлі (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви